رئیس کمیسیون بهداشت مجلس عنوان کرد؛

راهکار واکسیناسیون مردم علیه کرونا/مسیر وزارت بهداشت و دولت

۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۲۵ - کد خبر: 306145
راهکار واکسیناسیون مردم علیه کرونا/مسیر وزارت بهداشت و دولت

سلامت نیوز:رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در مورد راهکارهای وزارت بهداشت و دولت برای واکسیناسیون مردم علیه کرونا، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، حسینعلی شهریاری، در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور گفت: اظهارات رهبری در این رابطه فصل الخطاب است و همه موظف به اجرای آن هستند.

وی با بیان اینکه ما هیچ وقت به کشورهای اروپایی از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه اعتماد نداشتیم و نداریم، افزود: این کشورها دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و بیش از یک قرن به ایران و ایرانی خیانت کردند.

شهریاری ادامه داد: این کشورها از هر آنچه که در توان داشتند استفاده کردند اما نتوانستند جمهوری اسلامی را به زانو در بیاورند بنابراین این خطر وجود دارد که توسط برخی داروها و واکسن‌ها بخواهند مردم ما را دچار آسیب‌هایی کنند که غیرقابل بازگشت باشد.

وی یادآور شد: واکسن کرونا از جمله واکسن‌هایی است که جمعیت زیادی مانند افراد جوان، نخبگان و کودکان به آن نیاز پیدا خواهند کرد. بنابراین حساسیت زیادی در این رابطه وجود دارد؛ کشور فرانسه سابقه خون‌های آلوده را دارد و با صادرات خون‌های آلوده افراد بیگناه زیادی را مبتلا به ایدز کرد که تعدادی از آنها هم فوت شدند و تعدادی هم زندگی سختی را می‌گذرانند اما متأسفانه حتی حاضر به پرداخت غرامت نشد.

شهریاری افزود: رهبر معظم انقلاب در این مقطع حساس کنونی عالمانه و آگاهانه دستور ممنوعیت واردات واکسن کرونا از کشورهای انگلیس، فرانسه و آمریکا را صادر کردند و باید در این رابطه نهایت اهتمام خود را برای تقویت تولید واکسن به کار ببریم و به تولید داخل تکیه کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و دولت می‌توانند واکسن مورد نیاز برای برخی گروه‌ها را تا زمانی که واکسن داخلی به تولید انبوه برسد و ممکن است که این مهم تا اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ طول بکشد از کشورهای شرق آسیا مانند چین، روسیه و کوبا تأمین و وارد کنند البته وزارت بهداشت هم باید تمامی نظارت‌های لازم را داشته باشد و مسئولان باید این موضوع را پیگیری و در این راستا گام بردارند و حرکت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.85341s, 19q