سخنگوی سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛

خریداری واکسن های وارداتی بخش خصوصی/ واکسیناسیون مردم رایگان است

۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 309537
خریداری واکسن های وارداتی بخش خصوصی/ واکسیناسیون مردم رایگان است

سلامت نیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو، در ارتباط با وضعیت تامین واکسن های وارداتی برای واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سلامت نیوز کیانوش جهانپور، در گفتگو با شبکه خبر، گفت: هر واکسن کرونا از هر مسیری که وارد کشور شود، توسط وزارت بهداشت خریداری شده و برای تلقیح در اختیار شبکه بهداشت قرار می‌گیرد و تا رسیدن به واکسیناسیون جمعیت هدف، انجام واکسیناسیون رایگان خواهد بود.

وی افزود: تاکنون ۳ فراخوان برای شرکت‌های خصوصی و غیر دولتی برای واردات واکسن کرونا صادر شده که اگر توان خرید واکسن دارند، اسناد و مدارک خود را ارسال کنند.

جهانپور گفت: معاملات واکسن در این بازه زمانی معمولاً از دولت به دولت صورت می‌گیرد. هر واکسنی که وارد کشور شود، توسط وزارت بهداشت و هیئت امنای ارزی خریداری شده و در اختیار شبکه بهداشت برای تلقیح قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، گفت: با عدم تناسب عرضه و تقاضا واکسن‌های کرونا مواجه و کمبود مواد اولیه مواجه هستیم که منجر به کندی فرآیند تولید شده است. در حال حاضر در مورد برخی واکسن‌ها چند روز و برخی چند هفته تأخیر ورود مواجه هستیم. در یک مورد نیز به دلیل نیاز داخلی یک کشور، دادستانی آن کشور مانع ورود محموله خریداری شده ما شده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19867s, 18q