دانش آموزان در اولویت واکسیناسیون کرونا هستند؟

۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۳ - کد خبر: 310244
دانش آموزان در اولویت واکسیناسیون کرونا هستند؟

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره روند واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان و اولویت بندی آنها توضیح داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،محمد محسن بیگی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره درخواست دانش آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم مبنی بر انجام واکسیناسیون به منظور شرکت در آزمون حضوری پایان سال اظهار کرد: طبق اولویت‌بندی که برای واکسیناسیون کرونا انجام شده است افراد کمتر از ١٨ سال به جز افرادی که در گروه پرخطر و دارای بیماری زمینه‌ای قرار دارند، در اولویت قرار ندارند.
او ادامه داد: با توجه به روند واردات و تولید واکسن در کشور فعلا سهیمه‌ای خاص برای دانش‌ آموزان در نظر گرفته نشده است.
به گفته مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش البته برای واکسیناسیون معلمان با وزارت بهداشت مکاتبه کردیم و در پاسخ آنهابنا شد تا معلمان در اولویت سوم قرار گیرند.

محسن بیگی تصریح کرد: هرچند تقاضا داشتیم که معلمان در اولویت دوم واکسیناسیون باشند تا اگر مهر بنا بر بازگشایی مدارس باشد، در زمان زودتری واکسینه شوند چرا که معلوم نیست انجام واکسیناسیون برای اولویت سوم چه زمانی باشد.

او بر واکسیناسیون معلمان تاکید جدی داشت و گفت: معلمان به دلیل اینکه در گروه سنی بالاتری نسبت به دانش آموزان قرار دارند خطر ابتلا به بیماری برای آن‌ها جدی‌تر است البته اگر امکان اختصاص سهمیه ویژه برای دانش‌آموزان هم وجود داشته باشد قطعا از آن استقبال خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره قطعیت برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود یک ماه و نیم تا امتحانات باقی مانده هنوز تصمیم گیری نهایی در این باره زود است، اما پیشنهاد ما برگزاری آزمون حضوری به طور قطعی برای پایه دوازدهم و تصمیم قابل تجدید پذیر برای پایه نهم است چرا که اهمیت امتحانات دوازدهم به سبب تاثیرگذاری بر نتایج کنکور حساسیت بیشتری نسبت به امتحانات پایه نهم دارد.
تا پایان سال تحصیلی جاری بازگشایی مدارس نداریماو به موضوع احتمال بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری هم اشاره کرد و گفت: با توجه به روند شیوع بیماری کرونا، بازگشایی حضوری تا پایان سال نخواهیم داشت و با همین وضعیت فعلی آموزش پیش می‌رود.

محسن‌بیگی در پاسخ به این پرسش که چنانچه مدرسه‌ای حتی با جمعیت محدود اقدام به بازگشایی حضوری داشته باشد، آیا وجاهت قانونی دارد یا خیر، بیان کرد: در شرایط فعلی شیوع بیماری در کشور هیچ مجوزی مبنی بر بازگشایی مدارس نخواهیم داشت و دانش‌آموزان یا اولیای آن‌ها می‌توانند در صورت مشاهده موارد تخلف آن را با ادارات کل آموزش و پرورش مطرح کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.48146s, 19q