نامه مهم رئیس کل سازمان به معاون بهداشتی وزیر بهداشت

اعضای سازمان که دوز اول واکسن دریافت نکرده اند را تعیین تکلیف کنید

۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 312478
اعضای سازمان که دوز اول واکسن دریافت نکرده اند را تعیین تکلیف کنید

سلامت نیوز: در نامه دکتر ظفرقندی از دکتر رئیسی خواسته شده به معاونت‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دستور داده شود برای اعضای سازمان که هنوز دوز اول واکسن دریافت نکرده اند با رؤیت کارت عضویت نظام‌پزشکی و رصد سامانه سیب در خصوص تزریق واکسن این افراد تعیین تکلیف شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، با توجه به اینکه گروهی از اعضای سازمان نظام پزشکی دوز اول واکسن خود را دریافت نکرده اند و یا پس از تزریق دوز اول نتوانسته اند دوز دوم خود را دریافت کنند ریاست سازمان نظام در نامه ای به معاون بهداشتی وزیر بهداشت خواستار تعیین تکلیف این موارد شدند.

متن نامه دکتر ظفرقندی به دکتر رئیسی به شرح زیر است:


جناب آقای دکتر علیرضا رئیسی

معاون محترم بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام

با توجه به بروز برخی مشکلات در راه انجام واکسیناسیون اعضای سازمان نظام‌پزشکی خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص موارد زیر تصمیم‌گیری شود:

تعداد کمی از اعضای سازمان نظام‌پزشکی به دلایل مختلف ازجمله ابتلا به بیماری یا شرایط خاص موفق به تزریق واکسن دز اول نشده‌اند. با توجه به این‌که طبق سند ملی واکسیناسیون تمامی این افراد در اولویت اول تزریق واکسن هستند و سازمان نظام‌پزشکی هم واکسنی برای این گروه در اختیار ندارد، خواهشمند است به معاونت‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دستور فرمایید با رؤیت کارت عضویت نظام‌پزشکی و رصد سامانه سیب در خصوص تزریق واکسن این افراد تعیین تکلیف شود
گروهی از اعضای سازمان نظام‌پزشکی هم هستند که دوز اول واکسن را تزریق نموده‌اند اما به دلایلی ازجمله ابتلا به بیماری کووید ۱۹ نتوانسته اند دوز دوم واکسن خود را دریافت کنند. خواهشمند است براساس دستورالعمل‌های موجود نسبت‌به تعیین وضعیت این گروه از همکاران دستورات لازم را صادر فرمایید
برخی همکاران در تزریق دوز اول واکسن خود دچار عوارض شدید شده و توصیه شده‌است دز دوم از واکسنی با ساختار متفاوت استفاده نمایند. لطفاً در این خصوص نیز دستورالعمل مربوطه و راهنمایی ارائه فرمایید.

دکتر محمدرضا ظفرقندی

رئیس کل

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.91763s, 18q