نتایج یک مطالعه نشان می دهد: افراد مسن با اختلالات بینایی درمان نشده ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل باشند.

ارتباط اختلالات بینایی و خطر زوال عقل

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس بازبینی نتایج ۱۶ مطالعه که شامل ۷۶ هزار و ۳۷۳ شرکت‌کننده بود، مشخص شد: افراد مسن با اختلالات بینایی درمان‌ نشده ممکن است بیشتر در معرض خطر زوال عقل باشند.

به گزارش هندوستان تایمز، نتایج این مطالعه تاکید کننده نیاز به انجام تحقیقات بیشتر برای بررسی تاثیر اصلاح اختلالات بینایی در افراد مسن به عنوان مثال از طریق تجویز عینک یا جراحی آب مروارید به منظور جلوگیری از مشکلات شناختی و زوال عقل است.

این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی است که ارتباط بین اختلالات بینایی و پیامدهای شناختی را در افراد مسن از طریق بررسی جامع تمامی مطالعات موجود مبتنی بر جمعیت و به زبان انگلیسی ارزیابی می کند. به گفته متخصصان چینی، یافته‌های بدست آمده تاکید کننده شواهد فزاینده‌ای است که نشان میدهد کاهش قدرت بینایی یک عامل خطر برای ابتلا به زوال عقل است.

دلایل این ارتباط نامشخص است اما نشان می دهد که تشخیص و درمان بیماری های چشمی ممکن است هم برای بهبود کیفیت زندگی فرد و هم برای کاهش یا جلوگیری از تحلیل رفتن قدرت حافظه مفید باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =