جزئیات ثبت نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی/ برگزاری آزمون در 23 خرداد

۱۳۸۷/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10290
جزئیات ثبت نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی/ برگزاری آزمون در 23 خرداد

بیستمین دوره امتحانات پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته های مختلف داروسازی از طریق برگزاری آزمون کتبی 23 خردادماه سال جاری برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته های فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد  و مدیریت دارو، کنترل دارو برگزار خواهد شد.

داوطلبان می توانند برای ثبت نام در این آزمون از زمان اعلام جزئیات ثبت نام با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، فرم های لازم را دریافت کرده و با پست سفارشی تا تاریخ اول خردادماه سال جاری به دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت ارسال کنند.

شرایط عمومی

شرایط عمومی متقاضیان شرکت در این آزمون، اعتقاد به نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارابودن شرایط عمومی ورود به دوره دستیاری بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارا بودن دانشنامه دکتری داروسازی و کارشناسی ارشد داروسازی از دانشگاههای داخل و یا خارج از کشور که به تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد، اعلام شده است.

متقاضیانی که دارای مدرک دکتری پزشکی و دامپزشکی یا کارشناسی ارشد سم شناسی از دانشگاههای داخل و یا خارج از کشور باشند، می توانند در رشته سم شناسی شرکت کنند. همچنین متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی یا مهندسی شیمی از دانشگاههای داخل و یا خارج از کشور هستند در صورت دارا بودن سایر شرایط گزینش می توانند در رشته شیمی دارویی شرکت کنند.

نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر خدمت وظیفه عمومی جهت داوطلبان ذکور و یا داشتن دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت از دیگر شرایط شرکت کنندگان در این آزمون است.

دانشجویان ترم آخر با ارائه گواهی از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر فراغت از تحصیل تا پایان شهریورماه 87 مجاز به شرکت در آزمون هستند و داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) هستند.

نداشتن نقص عضو موثر برای فعالیت حرفه ای و سپردن تعهد محضری به صورت خاص یا عام کللیه متقاضیان از جمله ضوابط اعلام شده بیست و یکمین نشست شورا است.

مدارک زبان انگلیسی

ارائه مدرک قبولی در یکی از امتحانات زبان انگلیسی از دیگر شرایط ثبت نام در این آزمون است و نباید از مدت شرکت در امتحان معتبر زبان بیش از دو سال گذشته باشد. حداقل نمره 50 برای آزمون MCHE ، حداقل نمره 480 برای TOEFL، حداقل نمره 5 برای IELTS ، حداقل نمره 70 برای MELAB اعلام شده است.

آزمون پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته های مختلف داروسازی شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که 80 درصد نمره به بخش کتبی و 20 درصد به بخش شفاهی اختصاص دارد. دو برابر ظرفیت اعلام شده از میان پذیرفته شدگان کتبی به مرحله شفاهی راه پیدا می کنند.

سهمیه ها

20 درصد ظرفیت هر رشته در هر دانشگاه به ایثارگران، خانواده های محترم شهداء (فرزندان و همسران)، جانبازان با معلولیت بیش از 20 درصد و رزمندگان درصورتی که بیش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند و واجد شرایط عمومی نیز باشند تعلق خواهد گرفت.

متقاضیان دارای شرایط باید پیش از برگزاری امتحان معرفی نامه از بالاترین مراجع ذی صلاح که به تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد به همراه دیگر مدارک ثبت نام به دبیرخانه ارسال کنند.

مربیان عضو هیئت علمی شاغل در دانشکده های داروسازی که واجد سایر شرایط باشند، بر اساس مصوبه بیستمین نشست  شورای آموزش داروسازی و تخصصی سهمیه خواهند داشت.

همچنین سهمیه ای به داوطلبان بومی شهرهای اهواز، کرمانشاه، زابل و کرمان اختصاص داده می شود. اختصاص این سهمیه با شرط کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد از سوی داوطلب صورت می گیرد.

متقاضیان استفاده از سهمیه مازاد طبق ضوابط و مصوبات وزارت بهداشت پذیرفته می شوند.

چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، برگزاری امتحان و تحصیل در دانشگاههای علوم پزشکی مشخص شود که داوطلب دارای یکی از شرایط مندرج در اطلاعیه نبوده است، از ثبت نام و شرکت در امتحان و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری شده و با متخلفین مطابق آئین نامه های مصوب رفتار خواهد شد.

پذیرفته شدگانی که بعد از زمان حذف و اضافه انصراف دهند به مدت یکسال مجاز به شرکت در آزمون ورودی این مقطع نخواهند بود. صدور حکم قطعی دستیاری برای پذیرفته شدگان نیز منوط به تأیید صلاحیت اخلاقی آنان توسط هیئت مرکزی گزینش دانشجو است.

مدارک باید تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه اول خردادماه به دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی ارسال شود و به مدارکی که پس از این تاریخ ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

بیستمین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) در رشته های مختلف داروسازی صبح روز پنجشنبه 23 خرداد ماه سال جاری در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد و کارت ورود به جلسه طی دو روز متوالی پیش از برگزاری امتحان در محل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران توزیع می شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
فهیمه
سلام من ارشد معدنی دارم بامعدل 17/5 سراسری میتونم دکترا داروسازی شرکت کنم لطف کنید اگه میشه منابع ازمون رو بفرستید .از اطلاعات سایت شما نیز سپاسگزارم
sara
سلام.من کارشناس ارشد شیمی فیزیک هستم.خواستم بدونم میتونم در ازمون دکتری شیمی دارویی شرکت کنم.اگر میتونم لطفا زمان ثبت نام زمان برگزاری ازمون ومنابع ازمون را برام میل بزنید.ممنون
آرزو
سلام ممنون از سایت خوبتون من ارشد شیمی الی هستم با معدل 16.14(شانزده و چهارده صدم ) میتونم با این معدل در دکترای داروسازی شرکت کنم؟اگه میتونم در چه گرایشی؟وچه منابعی برای این آزمون لازمه؟ ممنون میشم جواب رو برام ایمیل کنی
حسن پور
سلام
ارشد فیتو شیمی می تواند در گرایش شیمی دارویی امتحان دهد.
ممنون
حسن پور
سلام
ارشد فیتو شیمی می تواند در گرایش شیمی دارویی امتحان دهد.
ممنون
مرضيه
سلام كارشناس ارشد شيمي فيزيك هستم ميتوان در رشته دكتراي داروسازي سال ٩٣شركت كنم ؟لطفا تاريخ ثبت نام براي شركت در ازمون و منابع ان را ذكر كنيد
ماهرخ
سلام کارشناسی ارشد شیمی گرایش فیتوشیمی هستم.میتونم در ازمون شرکت کنم؟ اگه امکان داره منابع ازمون رو برام میل کنید.ممنونم
فاطمه
سلام. ارشد شیمی تجزیه هستم .میخواستم شرایط شرکت در ازمون دکتری تخصصی دارو سازی در سال 93 رو بدونم واینکه به دکتری تخصصی دارو سازی هم شماره نظام پزشکی میدهند یا خیر. متشکرم
نسیم
من کارشناسی ارشد شیمی آلی (شیوه آمو.ش محور )هستم میتونم بعد از اتمام درس در رشته داروسازی برای دکترا شرکت کنم؟لطفا منابع را ایمیل کنید.ممنون.
ماهرخ مرزی
سلام کارشناسی ارشد شیمی گرایش فیتوشیمی هستم.میتونم در ازمون شرکت کنم؟ اگه امکان داره منابع ازمون رو برام میل کنید.ممنونم
لیلا
با مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی-فیزیولوژی گیاهی در دکترای بیوتکنولوژی دارویی می توانم شرکت کنم با تشکر
وفا احمدی
سلام من کارشناسی ارشد آموزش شیمی گرایش شیمی فزیک هستم آیا میتوانم در رشته دکتری داروسازی سال 93 ادامه تحصیل دهم ؟ اگر میتوانم لطفا تاریخ ثبت نام برای شرکت در آزمون و منابع را ذکر بفرمایید.
عطیه
باسلام ، من کارشناس ارشد شیمی تجزیه هستم آیا میتونم در رشته دکترای داروسازی ادامه تحصیل بدم. لطفا در مورد تاریخ ثبت نام ،منابع امتحانی و ....مرا راهنمایی کنید. با تشکر
sahar
با سلام.کارشناسی ارشد شیمی فیزیک هستم.آیا میتونم درآزمون دکتری شیمی دارویی ویا بیوتکنولوژی دارویی شرکت کنم؟لطفا منابع آزمون وشرایط شرکت درآزمون را برام میل بزنید.ممنونم
مرجان
من ارشد شیمی فیزیک هستم می توانم در آزمون phd شیمی دارویی شرکت کنم؟
لطفا منابع را برام بفرستید.
سلام من مدرک ارشد شیمی آلی را دارم اگه ممکنه برام منابع کنکور دکترای شیمی دارویی رو بفرستید مرسی
محمد
سلام . از كدوم گرايش كارشناسي ارشد شيمي ميشه در ازمون دكتري داروسازي شركت كرد؟ اگه امکان داره منابع آزمون رو هم برام میل بزنید اگه زمان دقیق و نحوه وشرایط ثبت نام و منابع آزمون را برام میل ممنون ميشم. چرا در سايت مركز سنجش اموزش پزشكي رشته شيمي جزئ رشته هاي مازاد علوم پزشكي نيست براي شركت در ازمون؟ ممنون
سعید کوکبی
با سلام من ارشد شیمی فیزیک هستم می توانم در آزمون phd شیمی دارویی شرکت کنم؟چه گرایشی را می توانم انتخاب کنم با تشکر
سحر
کارشناس ارشد شیمی الی هستم ایا میتوانم در این ازمون شرکت کنم؟ لطفا منابع ازمون رو برام ارسال کنید.درباره بازار کار phd این رشته هم میخوام اطلاعاتی داشته باشم.ایا به دانشجویانی که از رشته های دیگر امده اند مجوز فروش دارو داده میشود؟ متشکرم.
مهزاد
با سلام میخواستم بپرسم از گرایش شیمی تجزیه میشه برای دکتری شیمی دارو یا داروسازی شرکت کنم؟رشته ی نفت چطور لطفا میل بزنید.ممنون ممنون.
فریبا
با سلام و خسته نباشد
من ارشد شیمی تجزیه هستم ، آیا می تونم در آزمون دکترای داروسازی شرکت کنم؟
لطفا اطلاعات کامل و شرایطش رو برام میل کنین
با تشکر
بهنام دشتی
سلام من ارشد شیمی معدن هستم میتونم ازمون شرکت کنم اگه میشه لطفا منابع را ایمیل کنید مرسی
منیره
من داشجوی دکتری سال اخرشیمی الی در دانشگاه دولتی هستم ایا می توانم امسال در ازمون دکتری داروسازی هسته ی شرکت کنم
سحر
سلام می خواستم با یه نفر که از شیمی الی دکتری شیمی دارویی قبول شده ارتباط داشته باشم ومنابع ازمون رو هم برام میل بزنید با تشکر
ندا
سلام، کارشناس ارشد شیمی آلی هستم،میخواستم با یه نفر که از رشته من وارد دکتری شیمی دارویی شده ارتباط برقرار کنم.
مریم
سلام من ترم اول ارشد شیمی آآلی هستم برای دکترا میخوام داروسازی بخونم اما نمیدونم کدوم رشته داروسازی با ساخت داروها سروکار داره نه با ساخت دستگاه ها.میشه منا راهنمایی کنید
سایه
با سلام.من ارشد شیمی تجزیه هستم .آیا می تونم در آزمون دکتری دارو سازی سال 92 شرکت کنم.ممنون میشم اگه زمان دقیق و نحوه و شرایط ثبت نام و منابع رو واسم ایمیل کنید.
امید
سلام .خسته نباشید
کارشناسی ارشد شیمی تجزیه هستم آیامیتوانم در آزمون دکتری داروسازی شرکت کنم؟ اگه امکان داره منابع آزمون رو هم برام میل بزنید اگه زمان دقیق و نحوه وشرایط ثبت نام و منابع آزمون را برام میل کنید ممنون میشم.

باتشکر
هیبا
سلام من ارشد شیمی معدنی هستم .می تونم در ازمون تخصصی دارو سازی (شیمی دارویی) شرکت کنم ؟ میشه منابع را برام بفرستید مرسی
عالمی
با سلام.کارشناس ارشد شیمی آلی هستم.میتونم در آزمون شرکت کنم ؟ اگه امکان داره منابع آزمون و زمان دقیق و نحوه وشرایط ثبت نام را برام میل بزنید. ممنونم.
نسیم
آیا با مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی-فیزیولوژی گیاهی در دکترای تخصصی داروسازی می توانم شرکت کنم
با تشکر
اكبرزاده
سلام من ارشد مهندسي شيمي گرايش داروسازي بوده و مايل به آزمون دكتري داروسازي هستم اگه ممكنه منابع آزمون رو برام ميل كنين و منو راهنمائي بفرمائين در اين زمينه
سپاسگزارم
سمانه
سلام
من ارشد شیمی آلی هستم , میشه منابع آزمون دکترای داروسازی را برام میل بزنید؟
زارع
سلام من کاشناسی زیست شناسی دارم میخواستم بدونم چطور می تونم کارشناسی ارشد داروسازی شرکت کنم؟
لیلا
سلام . کارشناسی ارشد شیمی تجزیه هستم میتوان در ازمون داروسازی شرکت کرد ؟می شه منابع را برام بفرستین؟ممنون
سمیه
من ارشد شیمی فیزیک هستم می توانم در آزمون phd شیمی دارویی شرکت کنم
مریم
باسلام .من ارشد فیتوشیمی هستم میتونم در ازمون دکترا داروسازی شرکت کنم ومنابع این ازمون رو میخاستم
baran
سلام . کارشناسی ارشد شیمی آلی هستم میتوان در آزمون شرکت کرد ؟ اگه امکان داره منابع آزمون رو هم برام میل بزنید اگه زمان دقیق و نحوه وشرایط ثبت نام و منابع آزمون را برام میل کنید ممنون میشم.
ثاقب
سلام . کارشناسی ارشد شیمی آلی هستم میتوان در آزمون شرکت کرد ؟ اگه امکان داره منابع آزمون رو هم برام میل بزنید
اگه زمان دقیق و نحوه وشرایط ثبت نام و منابع آزمون را برام میل کنید ممنون میشم.
مریم
اگه زمان دقیق و نحوه وشرایط ثبت نام و منابع آزمون را برام میل کنید ممنون میشم.
س.عباسی
سلام لطفا شرایط دقیق ازمون و منابع را به ایمیل من بفرستید.اگه جزوه معتبر منابع را بخواهیم باید از کجا تهیه کنیم.مرسی
ابوالفضل
من فوق ليسانس شيمي تجزيه هستو.ميتونم گرايش فارماكوگنوزي شركت كنم؟
سمیرا
سلام خسته نباشید.من ارشد شیمی الی هستم (شیوه ی اموزش محور)میخواستم بدونم اگه مقاله نداشته باشی شانس قبولی در دکترای داروسازی هسته ای را خواهی داشت؟
محمد
سلام . از کدوم یک از گرایش های کارشناسی ارشد شیمی میشه در آزمون شرکت کرد ؟ اگه امکان داره منابع آزمون رو هم برام میل بزنید
سهیلا
لطفا شرایط دقیق وزمان امتحان را بگویید
rafipour
salam vagtetun bekheir. azmoon phd darosazy tu aban 90 ham bargozar mishe? mamnun misham age javabo baram email konin.
mehdi nabati
salam
khaste nabashid
dastetun dard nakone
age marhamat konin nahve sherkat dar azemun ra baram mail bezanin mamnoon misham
پوران اکبری
با سلام، در سال 1390 آزمون دکتری داروسازی به چه صورتی برگزار می شود.
keshtemand
salam man arshad shimi analysis daram mikham phd darosazi sherkat konam lotfan dar mored manabe azmon mara rahnemaiee konid. sincerely K. Atashbahar
0.57054s, 67q