هفت فرزند از 10 عضو یک خانواده‌ آبدانانی پزشک هستند

۱۳۹۲/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۰ - کد خبر: 103822
هفت فرزند از 10 عضو یک خانواده‌ آبدانانی پزشک هستند

سلامت نیوز :هفت فرزند از 10 عضو یکی از خانواده‌های موفق آبدانانی اکنون پزشک‌ هستند و در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا؛ هفت فرزند از 10 عضو یکی از خانواده‌های موفق آبدانانی اکنون پزشک هستند و به کار دارو و درمان بیماران اشتغال دارند.

جالب این که چهار نفر از این هفت نفر متخصص جراحی فک، دندان و صورت، داخلی، زنان و زایمان بوده و بقیه نیز در حال مطالعه برای گرفتن تخصص پزشکی در رشته‌های مورد علاقه‌اند.

«عبدالرضا خانی‌زاده» پدر این خانواده در سال 1327 در روستای وچکبود سفلی بخش سرابباغ شهرستان آبدانان متولد شده و بیش از 30 سال از عمر خود را با شغل دامداری و کشاورزی در روستاهای گل‌گل و وچکبود سپری کرده است.

وی تا پنجم ابتدایی درس خوانده و اکنون نیز از راه کشاورزی سنتی و رانندگی گذران زندگی می‌کند.

این پدر موفق دارای 10 فرزند است که تاکنون هفت نفر از آنان موفق به دریافت دانشنامه و مدرک پزشکی شده و سه نفر دیگر نیز اکنون در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی به تحصیل اشتغال دارند.

این پدر زحمتکش در گفت‌وگو با ایسنا گفت: چهار نفر از فرزندانش، در رشته‌های تخصصی داخلی، زنان و زایمان و جراحی فک و صورت دانش آموخته شده‌اند و بقیه آنان نیز به حول و قوه الهی قصد ادامه تحصیل در رشته‌های تخصصی مورد نیاز جامعه دارند.

خانی‌زاده اظهار کرد: همه فرزندانم علاقه زیادی به رشته تجربی دارند و سه فرزند کوچک‌تر نیز در همین رشته تحصیلی می‌کنند و به پزشکی علاقمند هستند.

این پدر سختکوش، توکل به خدا، لقمه حلال، دعای والدین و پشتکار خود و فرزندان را‌ رمز موفقیت خانواده‌اش اعلام کرد.

‌وی اضافه کرد: به همه فرزندان پزشکم سفارش کرده‌ام که به سبب محرومیت‌های مضاعف و نیاز مردم شهرستان آبدانان و استان ایلام، ارائه خدمات پزشکی به هم استانی‌ها را در اولویت کاری خویش قرار دهند.

‌خانی‌زاده ادامه داد: چنانچه مسوولان و متولیان در خصوص تهیه امکانات و بسترسازی لازم همکاری کنند، با یاری خداوند بزرگ، فرزندان بنده قصد دارند که در استان ایلام مشغول به کار پزشکی شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.47627s, 19q