اولویت انتخاب محل خدمت پزشک متخصص در مناطق محروم با زنان متاهل است

۱۳۹۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۵۰ - کد خبر: 104140
اولویت انتخاب محل خدمت پزشک متخصص در مناطق محروم با زنان متاهل است

سلامت نیوز : معاون درمان وزیر بهداشت، با بیان این که با اعمال ضریب مناطق محروم در تعرفه‌های پزشکی و افزایش تعرفه‌ها و خدمات تخصصی می‌توان سهم پزشک از خدمات درمانی در نقاط محروم را افزایش داد، گفت: برای مساعدت و حل مشکل زنان پزشک متخصص به منظور خدمت در مناطق محروم کشور، اولویت انتخاب محل خدمت به زنان متاهل داده شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد حاجی آقاجانی در مورد علل کمبود نیروی پزشک متخصص در نقاط محروم اظهار داشت: به علت کمبود امکانات رفاهی و اجتماعی در شهرستانها متخصصین انگیزه‌ای برای حضور در این مناطق ندارند. همچنین پزشکان متخصص با توجه به زمانی که برای تحصیل خود صرف کرده‌اند، انتظار دارند حقوق و کارانه آنها به موقع پرداخت شود اما معمولا این پرداخت‌ها با تاخیر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به بومی گزینی در پذیرش دستیاران تخصصی گفت: متاسفانه در پذیرش دستیاران تخصصی رویکرد بومی گزینی اعمال نمی‌شود و تعداد فارغ التحصیلان رشته پزشکی با نیازهای کشور متناسب نیست.

راهکارهای توزیع عادلانه نیروهای متخصص در مناطق محروم کشور

آقاجانی در ادامه به راهکارهای توزیع عادلانه نیروهای متخصص در مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: برای ایجاد انگیزه و توزیع عادلانه نیروی متخصص در نقاط محروم می توان مبالغ ویژه‌ای برای پرداخت به پزشکان شاغل در مناطق محروم در نظر گرفت.

وی افزود: پرداخت کارانه بدون تاخیر و تامین تجهیزات پزشکی مرتبط با هر رشته نیز در ترغیب پزشکان متخصص به منظور حضور در مناطق محروم تاثیر بسزایی دارد.

معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: از دیگر برنامه ها برای ترغیب بیشتر متخصصین، تامین امکانات مناسب رفاهی و مسکن آنها در نقاط محروم است. با اعمال ضریب مناطق محروم در تعرفه‌های پزشکی و افزایش تعرفه‌ها و خدمات تخصصی می توان سهم پزشک از خدمات درمانی در نقاط محروم را افزایش داد.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، آقاجانی با اشاره به ایجاد تسهیلات استخدامی برای ماندگاری و امنیت شغلی پزشکان متخصص گفت: با اصلاح چارت تشکیلاتی بیمارستانی این مهم نیز به انجام می رسد.

وی به اتخاذ سیاست‌های بومی گزینی برای پذیرش دستیاران اشاره کرد و افزود: اخذ تعهدات از دستیاران برای طبابت در مناطق محروم از موارد لازم و ضروری در این زمینه به شمار می رود.

معاون وزیر بهداشت در پایان به مشکلات زنان متخصص برای خدمت در نقاط محروم اشاره کرد و گفت: برای حل مشکل این افراد و استفاده از توان تخصصی آنها اولویت انتخاب محل خدمت به زنان متاهل داده شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57343s, 19q