نحوه كمك‌های مالی و بلاعوض دولت به زلزله زدگان بستك تشریح شد

۱۳۹۲/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 104640

سلامت نیوز : رئیس سازمان مدیریت بحران، نحوه‌ی كمك‌های مالی و بلاعوض دولت به زلزله‌زدگان بستك را تشریح كرد.

حسن قدمی در گفتگو با ایلنا، درباره روند بازسازی خانه‌های خسارت دیده در زلزله بستك، اظهار كرد: برآوردهای لازم برای بازسازی انجام شد و مصوبه‌ای تقدیم هیات دولت شد كه دولت نیز آن را تایید و ابلاغ كرد.

وی ادامه داد: بر این اساس 66 میلیارد تومان از محل ماده 12 قانون تسهیلات سازمان مدیریت بحران برای جبران خسارت به زلزله‌زدگان بستک به عنوان کمک بلاعوض در اختیار بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.

قدمی گفت: مبلغ 2 میلیارد تومان از این محل به منظور آواربرداری، ارائه خدمات پشتیبانی فنی و هزینه صدور واحدهای احداثی در اختیار بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه مبلغ 10 میلیارد و 13 میلیون تومان از محل ماده 12 برای هزینه تکمیل و درآمدی در اختیار استاندار هرمزگان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: این بخش برای جبران خسارت‌های مردمی و معیشتی، خودروهای آسیب دیده و فرد فوت شده تخصیص خواهد یافت.

قدمی با بیان اینكه از این مبلغ 3 میلیارد و 13 میلیون تومان برای کمک بلاعوض معیشتی برای خودروها و خانواده‌های آسیب دیده به ازای هر خانوار مبلغ 3 میلیون تومان و کمک بلاعوض به ازای هر فرد فوت شده 3 میلیون تومان و برای هر خودروی آسیب دیده 2 میلیون تومان دیده شده است، گفت:‌ همچنین 7 میلیارد تومان باقی مانده از این ردیف بودجه نیز صرف بازسازی تاسیسات زیربنایی مدارس، مساجد و سایر بخش‌های خسارت دیده می‌شود که توسط استاندار هرمزگان این بودجه تخصیص می‌یابد.

وی با بیان اینكه مبلغ 33 میلیارد و 750 میلیون تومان نیز تسهیلات بانکی توسط بانک مسکن از محل خط اعتباری بانک مرکزی با معرفی بنیاد مسکن به آسیب دیدگان با کارمزد 5 درصد و 15 ساله تعلق می‌گیرد، افزود: بر این اساس برای هزار واحد مسکن روستایی 25 میلیون تومان تسهیلات‏‌، برای تعمیر 650 واحد منازل شهری و روستایی 10 میلیون تومان تسهیلات و برای 150 واحد تجاری و اداری 15 میلیون تومان تسهیلات تعیین شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران در بخش كمك‌های بلاعوض نیز تصریح كرد: برای هزار واحد مسکونی 5 میلیون، 800 واحد تعمیری 2 میلیون تومان‏ دیده شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.3625s, 20q