بهترين کارهايي که مي توانيد براي حفظ سلامت خود انجام دهيد

۱۳۹۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۰۹ - کد خبر: 106595
بهترين کارهايي که مي توانيد براي حفظ سلامت خود انجام دهيد

سلامت نیوز : همه مي دانيم که تغذيه صحيح و ورزش، کليد سلامت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ در عين حال براي حفظ سلامت تنها انتخاب برنج قهوه اي به جاي برنج سفيد و در هفته ۵ روز ورزش کردن کافي نيست بلکه بايد به نکات ديگري نيز اهميت داد.

مديتيشن: انجام مديتيشن به طور منظم به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقيقه استرس را کاهش مي دهد، کيفيت خواب را بالا مي برد و فشار خون را پايين مي آورد. همچنين قدرت ايمني بدن را افزايش مي دهد و عملکرد قلب و عروق را بهتر مي کند.

مصرف آب ولرم و ليمو: مصرف ناشتا آب ولرم و ليمو به دليل قليايي بودن، در سم زدايي از بدن مفيد است و به حرکت روده ها کمک مي کند. علاوه بر آن انرژي بدن را نيز افزايش مي دهد.

چاي سبز بخوريد: علاوه بر آب، چاي سبز يکي از بهترين نوشيدني ها محسوب مي شود. مصرف منظم چاي سبز حافظه را تقويت مي کند، روند سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد و فشار خون را پايين مي آورد. همچنين از بوي بد دهان جلوگيري مي کند، در تقويت سيستم ايمني بدن موثر است و به عنوان عامل ضدالتهابي عمل مي کند.

از نخ دندان استفاده کنيد: اين کار نه تنها دندان ها را سالم نگه مي دارد، بلکه روي سلامت کلي بدن نيز تأثيرگذار است. در صورت عفوني شدن لثه ها، باکتري موجود در دهان وارد خون مي شود و به بروز التهاب در تمامي بدن مي انجامد.

پروبيوتيک مصرف کنيد: سلامت کلي بدن در گرو عملکرد صحيح سيستم گوارشي است. راه تقويت باکتري روده، مصرف روزانه مکمل پروبيوتيک است. پروبيوتيک به هضم غذا کمک مي کند، براي سيستم ايمني مفيد است و در بهبود خلق و خوي فرد نقش دارد.

نرمش قبل از ورزش :بعضي معتقدند حرکات نرمشي قبل از ورزش، چندان براي بدن مفيد نيست. محققان دريافته اند ورزشکاراني که قبل از وزنه برداري حرکات نرمشي انجام مي دهند نسبت به آن هايي که نرمش هاي سنگين انجام مي دهند، براي انجام تمرينات ورزشي قدرت کمتري دارند.

از ماده شيميايي BPA استفاده نکنيد:BPA مخفف بيسفنول A است. اين ماده شيميايي در تهيه بسياري از لوازم و کالاها از جمله شيشه آب و قوطي غذا استفاده مي شود. طبق تحقيقات قرار گرفتن در معرض BPA باعث بروز اختلالات در باروري، ديابت و بيماري قلبي عروقي مي شود. بنابراين سعي کنيد از بطري شيشه اي استفاده کنيد و از بطري هاي پلاستيکي و قوطي هاي فلزي استفاده نکنيد.

از پوست مراقبت کنيد:پوست، بزرگ ترين عضو بدن است و همانند ديگر اعضاي بدن بايد به خوبي از آن مراقبت شود. از اين رو به طور منظم از کرم ضد آفتاب استفاده کنيد، از مصرف لوازم بهداشتي حاوي سديم لاريل سولفات يا سديم لاريل سولفيت بپرهيزيد. سولفات ها نه تنها رطوبت و مواد محافظتي پوست را از بين مي برد، بلکه هنگام ترکيب شدن با مواد ديگر سمي مي شود.

از عينک ضد آفتاب استفاده کنيد:همان گونه که از پوست محافظت مي شود، از چشم ها نيز در برابر نور خورشيد بايد محافظت کرد. يکي از بهترين راه ها استفاده از عينک آفتابي است. استفاده از عينک آفتابي، از چشم در برابر آفتاب سوختگي، آب مرواريد و حتي سرطان پوست محافظت مي کند.

از عينک آفتابي با فرم هاي بزرگ که پوشش کامل مي دهد و قابليت جذب ۱۰۰ درصد اشعه ماوراي بنفش دارد، استفاده کنيد.

فيبر مصرف کنيد:مصرف فيبر براي حفظ سلامت بسيار ضروري است. مصرف فيبر عمر را طولاني مي کند و باعث کاهش وزن مي شود و به سيستم گوارشي کمک مي کند. التهاب و خطر بروز ديابت و کلسترول مضر را کاهش مي دهد.

ميزان مصرف سبزي هاي برگ سبز را افزايش دهيد:مصرف سبزي هاي برگ سبز در هر وعده غذايي باعث جذب مواد مغذي مورد نياز بدن مي شود. اين نوع سبزي ها که سرشار از آنتي اکسيدان است يکي از بهترين مواد غذايي است که با سرطان مقابله مي کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03406s, 19q