8 نکته درباره تميز کردن حمام و دستشويي

۱۳۹۲/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۰ - کد خبر: 107964

سلامت نیوز :هرچند شستن حمام و دستشويي از کارهايي است که مختص خانه تکاني آخر سال نيست و نظافت آن ها هر از چند گاهي بايد انجام شود ولي به هر حال نظافت حمام و دستشويي در خانه تکاني آخر سال، بيشتر مورد توجه قرار مي گيرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ نکاتي که در ادامه همين مطلب بيان مي کنيم، شما را در شست و شوي بهتر حمام و دستشويي منزل تان ياري مي کند:

*براي شست و شوي شيشه ها و آينه هاي دستشويي يا حمام، محلولي از آب گرم و سرکه تهيه کنيد. اين محلول را مي توانيد درون اسپري آبپاش بريزيد و به شيشه اسپري کنيد. معمولا بهترين وسيله براي پاک کردن شيشه ها، روزنامه هاي قديمي است.

*براي از بين بردن جرم دستشويي مي توانيد از وايتکس يا همان محلول سفيدکننده استفاده کنيد. البته از قرص هاي ژاول هم مي توان استفاده کرد. راه آب را ببنديد و يک قرص را در سينک بيندازيد و بگذاريد حدود ۱۰تا ۱۵دقيقه بماند.

*سرکه در شست و شو و برق انداختن لوازم چيني سرويس هاي بهداشتي نيز کاربرد موثري دارد. شما مي توانيد پارچه اي را به کمي سرکه آغشته کنيد و يا سرکه را روي سطوح کاسه دستشويي و توالت به طور مستقيم بريزيد و با برس تميز کنيد. اين روش براي لکه زدايي و حتي قارچ زدايي وان حمام نيز کارساز است.

*براي بهتر پاک شدن جرم کاشي هاي حمام و دستشويي بهتر است همزمان با مايع سفيدکننده از جوش شيرين نيز استفاده کنيد.

*توصيه مي شود براي تميزکردن حباب هاي لامپ حمام و دستشويي از دستمال نرم آغشته به الکل استفاده و حباب هاي لامپ ها را تميز کنيد.

*براي باز کردن سوراخ هاي دوش حمام، سردوشي حمام را چند ساعت در سرکه خالص قرار دهيد تا رسوبات آن از بين برود.

*براي تميز کردن و برق انداختن شير آلات دستشويي و حمام، از يک اسفنج و مقداري سرکه و آب استفاده کنيد. اسفنج خيس شده را در مقداري سرکه گرم فرو ببريد و به مدت 15دقيقه (هر 5 دقيقه يک بار) روي سطح آيينه و شير آب بکشيد. اسيد موجود در سرکه باعث نرم شدن جرم هاي روي اين سطوح مي شود. شما سپس مي توانيد آن ها را با کف صابون يا کف مايع تميز کننده اي بشوييد و در نهايت با پارچه اي تميز خشک کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مراد امیرپور
وقتی دستهامن را با مایع دستشوی میشویم گفته میشود ظاهرا مواد شوینده اثراش در روی دست مانده در هنگام گرفتن ظروف از جمله استکان وظروف غذا خوری وارد بدن شده و اثر بدی دارد
مهین
پشت توالت زرد شده با جوش شیرین و جرمگیر و وایتکس شدم پاک نشد چه کنم
عالی بود
3.17267s, 21q