سردار هادیان‌فر:

پیشگیری اجتماعی مهمترین هدف فتا ناجا در سال 93 است

۱۳۹۳/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۸ - کد خبر: 108261
پیشگیری اجتماعی مهمترین هدف فتا ناجا در سال 93 است

سلامت نیوز: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی در بازدید نوروزی از پلیس فتای استان اصفهان، پیشگیری از جرم در فضای مجازی را مهمترین هدف این پلیس در سال 93 عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا،سردار سید کمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید نوروزی از پلیس فتای استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" ما هم در پلیس فتا تلاش می‌کنیم در راستای اجرای فرامین و منویات ایشان هم در حوزه اقتصاد از دستبرد هکرها به حساب‌های بانکی مردم جلوگیری کرده و هم در حوزه فرهنگ آگاهی مردم را در استفاده صحیح از اینترنت بالا ببریم.


وی مهمترین هدف پلیس فتا ناجا در سال 93 را پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: پلیس فتا از زمان تاسیس تاکنون سعی کرده موضوع پیشگیری را همیشه در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد که در این خصوص در دو حوزه اجتماعی و وضعی موجب کاهش روند رو به رشد جرایم در فضای سایبری کشور شده است.


هادیان‌فر با اشاره به ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما گفت: البته به لطف خدا و همت و تلاش کارشناسان خبره‌ای که در این حوزه فعالیت می‌کنند امروز امنیت فضای سایبری در کشور ما از خیلی از کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر است و مجرمان سایبری در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر می‌شوند.


وی، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی با هدف ایجاد ایمنی برای کاربران فضای مجازی را از اقدامات مهم در حوزه پیشگیری اجتماعی از جرم در فضای مجازی برشمرد و گفت: بسیاری از افرادی که در فضای مجازی مورد بزه قرار می گیرند از اطلاعات کافی برخوردار نیستند که باید در زمینه افزایش آگاهی‌ها و آموزش‌های استفاده از اینترنت قدم های موثری برداشته شود.


رئیس پلیس فتای ناجا گفت: استفاده از رویکرد مشارکتی و چند نهادی در زمینه پیشگیری اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار است به گونه ای که غفلت در این حوزه، هزینه‌های زیادی را در آینده به جامعه تحمیل خواهد کرد.


هادیان‌فر با بیان اینکه سال 92 یکی از موفق‌ترین سال‌ها برای پلیس فتا ناجا بوده است خاطر نشان کرد: هزینه کردن و تخصیص منابع در حوزه پیشگیری موجب شده تا هزینه‌های ناشی از وقوع جرایم کاهش یافته و جبران شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.55219s, 20q