سيگار الکترونيکي عامل مسموميت کودکان

۱۳۹۳/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 108648
سيگار الکترونيکي عامل مسموميت کودکان

سلامت نیوز: طبق گزارش مرکز پيشگيري و کنترل بيماري آمريکا، نيکوتين مايع موجود در سيگار الکترونيکي براي کودکان بسيار مضر است و باعث مسموميت آنان مي شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايرنا،مدير (CDC) در مصاحبه مطبوعاتي خود گفته است که استفاده از اين محصول در سراسر دنيا رو به افزايش است و متاسفانه اين محصولات با رايحه شکلات و ميوه هاي مختلف عرضه مي شود که براي کودکان جذاب است و از آن جا که بدن کودکان در برابر e-Cigarettes هيچ مصونيتي ندارد، باعث مسموميت مي شود.

به گزارش سايت ساينس، نيکوتين مايع موجود در سيگار الکترونيکي از طريق چشم و پوست کودکان جذب مي شود و عوارض جانبي مانند استفراغ، حالت تهوع و سوزش چشم در اين کودکان مشاهده شده است.در ادامه اين گزارش آمده است که سيگار الکترونيکي هرگز به ترک سيگار کمک نمي کند و باور اينکه استفاده از e-Cigarettes باعث کاهش تمايل مغز به سيگار مي شود، کاملاً نادرست است.پيشتر گزارش هاي متعددي درباره آثار سوء اين سيگار در مراکزتحقيقاتي معتبر دنيا منتشر شده بود و تحقيقات کنوني تازه ترين يافته ها دراين زمينه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
دکتر علی گودرزی
نیکوتین مانند هر ماده دیگری در صورتی که به مقدار بیش از مقدار مجاز استفاده شود نه تنها برای کودکان بلکه برای بززگسالان نیز خطرناک است. خطری که محققان در مورد نیکوتین و کودکان بیان می‌کنند مربوط به خوردن آن توسط کودکان است نه استعمال آن. میزان نیکوتین سیگارهای الکترونیکی قابل تنظیم است و بطور کلی از مقدار نیکوتینی که در سیگارهای معمولی است به مراتب کمتر است. بحثی هم که در مورد سلامت این مواد برای کودکان مطرح است قرار دادن آنها در قوطی‌هایست که باز کردن آنها برای کودکان راحت نباشد، درست مانند قوطی‌هایی که برای دارو استفاده می‌شود.
بین ۵۰٪ تا ۷۰٪ از کسانی که قصد ترک سیگار داشتند توانستند سیگار را با استفاده از سیگار الکترونیکی ترک کنند و تا یک سال همچنان در ترک بودند. این عدد در روشهای دارویی خیلی کمتر است. حداکثر ۳ تا ۵ درصد بعد از دو سال.
بر عکس آنچه که در اینجا نوشته شده،‌ سیگار الکترونیکی نه تنها جایگزین سیگار معمولی در مغز می‌شود بلکه برای اکثر سیگار‌ی‌ها بسیار جداب‌تر است. دو عامل اصلی که باعث اعتیاد به سیگار می‌شود اول نیکوتین است و دوم لذتی که سیگاری از به دست گرفتن سیگار به دست می‌آورد. سیگار الکترونیکی هر دوی این نیازها را بر‌آورده می‌کند با مضراتی به مراتب کمتر از سیگار معمولی. کم کردن مقدار نیکوتین پله‌ای سیگار الکترونیک ترک سیگار را خیلی ساده تر می‌کند.
9.40809s, 20q