کودکانی که با پوشک مدرسه می روند

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 110586

سلامت نیوز: یک نظر سنجی نشان می دهد که 1600 کودک پیش دبستانی که یک دهم کودکان پیش دبستانی سراسر انگلیس را تشکیل می دهند پوشک می شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، این نظر سنجی که توسط بنیاد ملی تحقیقات تحصیلی بر روی مدارس سراسر انگلیس انجام شد نشان می دهدکه صدها کودک پیش دبستانی پنج ساله و بزرگتر هنوز پوشک می شوند.

آموزگاران دبستان می گویند: کودکان مدرسه آنها که پنج تا هفت ساله هستند هنوز تحت آموزش دستشویی رفتن قرار نگرفته اند.در این گزارش آمده است که این دانش آموزان از لحاظ سلامتی نیز مشکلی ندارند و تنها بلد نیستند که به تنهایی به توالت بروند.

این اخبار نگران کننده بر اساس نظر سنجی اسکای نیوز (Sky News) از مدارس انگلیس است.

آموزگاران همچنین هشدار دادند که شمار در حال افزایشی از کودکان بدون مهارت های اولیه زندگی مانند گرفتن قاشق و چنگال دست گرفتن برای غذا خوردن مدرسه رفتن را آغاز می کنند.

در این نظر سنجی از آموزگاران و کارکنان مدرسه در خصوص پوشک پوشیدن دانش آموزانی که تازه به مدرسه می آیند سوال شد.

تقریبا 10 درصد از آموزگاران گزارش دادند که کودکان پنج تا هفت ساله که به مدرسه می آیند پوشک می پوشند.

همچنین چهار درصد از آموزگارانی که تحت نظر سنجی قرار گرفتند گفتند که در سال گذشته یک کودک هفت تا 11 ساله داشتند که با پوشک به مدرسه می آمد.

کارشناسان می گویند: زندگی پر مشغله والدین اغلب ریشه این مشکل است که دانش آموزان بدون داشتن مهارت های اولیه زندگی از جمله غذا خوردن و دستشویی رفتن وارد مدرسه می شوند.

یکی از آموزگارانی که مورد نظر سنجی قرار گرفت می گوید برخی از دانش آموزان 15 ساله را می شناسند که بدون داشتن هیچ گونه مشکل پزشکی هنوز با مشکل توالت رفتن مواجه هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.53243s, 18q