زمان اعلام نتایج آزمون ارشد علوم پزشکی

۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۱۶:۵۰ - کد خبر: 114211

سلامت نیوز: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی تا اواخر تیر ماه خبر داد.

محمدحسین پورکاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: کلید اولیه آزمون تا 31 تیر ماه اعلام خواهد شد تا اگر نظری در مورد سوالات وجود دارد یا داوطلبی به سوالات و پاسخ‌ها اعتراض دارد، مطرح کند.

وی افزود: آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 93 در روزهای 22 و 23 خردادماه با رقابت 79 هزار و 363 نفر برگزار شد و بر اساس تغییرات به عمل آمده داوطلبان پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه می توانند بر اساس نمره علمی، رشته - محل خود را انتخاب کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه باید کلید نهایی 79رشته تهیه و بررسی شود افزود: برای تهیه کلید نهایی تقریبا یک هفته زمان لازم است، سپس از اساتید دعوت شده و نظرات وارد شده به سوالات کنترل و تا اواسط ماه رمضان کارنامه ارائه می‌شود.

پورکاظمی در پایان با تاکید بر اینکه امسال ظرفیت دانشگاه‌های مذکور افزایش نداشته گفت: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال 93 شامل حدود3800 نفر ظرفیت دوره روزانه و با احتساب ظرفیت پذیرش دوره‌های شبانه، مجازی، واحدهای بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی و پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مجموع 5000 نفر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14661s, 19q