مركز رشد داروهاي گياهي و طبيعي در اصفهان راه‌اندازي شد

۱۳۸۷/۰۵/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11653
مركز رشد داروهاي گياهي و طبيعي در اصفهان راه‌اندازي شد
دكتر عباس حاجي آخوندي، مشاور وزير بهداشت در امور طب سنتي، مكمل و گياهان دارويي با اعلام اين مطلب خاطرنشان كرد: نقش اين مركز مانند مراكز مشابه رشد واحدهاي فن‌آوري، حمايت و هدايت از ايده‌هاي منجر به محصول نهايي محققان است و با پذيرش صاحبان ايده در قالب شركت‌ها و شخصيت‌هاي حقوقي و حمايت مالي، علمي و تجهيزاتي آنها تا تحقق توليد محصولات در حد صنعتي اقدام مي‌كند. همچنين پس از صنعتي شدن هر واحد فن‌آوري آن واحد به مجموعه صنعتي كشور افزوده شده به صورت مستقل فعاليت خود را تداوم مي بخشد ضمن اين كه واحدهاي فن‌آوري جديد به صورت مستمر پذيرش و حمايت مي‌شوند.

وي افزود: توجه به طب سنتي و گياهان دارويي مي‌تواند تحولي علمي در بخش بهداشت و درمان كشور ايجاد كند و اصفهان با داشتن 40 درصد حجم توليدات داروهاي گياهي موجود در بازار كشور كه ساخت داخلي دارند و همچنين سه كارخانه بزرگ صنايع گياهان دارويي، پتانسيل خوبي در اين زمينه دارد و مي‌تواند به قطب بزرگ صنايع گياهان دارويي در كشور بدل شود.

حاجي آخوندي ادامه داد: خوشخبتانه با حمايت‌هاي اجرايي و پشتيباني استانداري و شهرداري اصفهان، هم در بخش توليد و فن‌آوري و هم در بخش خدمات و فرهنگ‌سازي از برنامه‌هاي توسعه رشد خدمات طب سنتي و صنايع گياهان دارويي،‌ اميدواريم در آينده نزديك شاهد ثمرات و نتايج اين همكاري در ارتقاي سلامت جامعه باشيم.

گفتني است مراكز رشد داروهاي گياهي در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي شيراز و تهران نيز به زودي راه‌اندازي خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60356s, 20q