نكاتي براي جلوگيري از ورود دزدان به خانه

۱۳۹۳/۰۷/۱۲ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 122623

سلامت نیوز: هميشه غفلت از ايمن سازي خانه ها باعث مي شود تا سارقان به راحتي وارد خانه ها شده و اموال با ارزش را مورد سرقت قرار بدهند.

به گزارش سلامت نیوز، رييس پليس آگاهي تهران بزرگ در روزنامه اعتماد نوشت: بررسي هاي پليس نيز نشان مي دهد خانه هايي كه مجهز به تجهيزات ايمني شده اند، كمتر مورد دستبرد قرار گرفته اند. سارقان پس از اينكه خانه هاي خالي از سكنه را شناسايي كردند، در صورتي كه در مجتمع قرار داشته باشند، تلاش مي كنند تا با استفاده از عناوين مختلف همچون مهماني كه خانه فاميلش را گم كرده است وارد مجتمع و سپس خانه شده و دست به سرقت بزنند. بنابراين بهتر است قبل از هر چيزي خانه را با استفاده از تجهيزات ايمني، ايمن سازي كنيد. يكي از تجهيزاتي كه كمك شاياني به حفظ اموال با ارزش شما مي كند، استفاده از نرده هاي محافظ ايمني است كه ورود سارقان را با مشكل جدي مواجه مي كند. قدم بعدي زماني است كه تصميم گرفته ايد براي چند روز به مسافرت برويد.


نخستين قدم براي محافظت اموال تان اين است كه در پشت بام تان را قفل كنيد. بسياري از دزدان با ورود از طريق پشت بام توانسته اند دست به سرقت بزنند. راه ديگري كه سارقان را در مورد حضور يا عدم حضور شما در خانه به شك مي اندازد، استفاده از لامپ هاي تايمر دار است كه در مدت زمان مشخصي، روشن و خاموش مي شوند و از اين لحاظ مي توانند كمك زيادي به حفظ اموال شما بكنند. پس از آن بايد فكري به حال وسايل قيمتي مانند طلا، جواهرات و اسناد بكنيد يا مي توانيد آنها را نزد بستگان مورد اعتماد خود قرار بدهيد، يا اگر مي خواهيد همچنان از آنها در خانه نگهداري كنيد، از تك تك شان عكس تهيه كنيد تا زماني كه مورد سرقت قرار گرفتند، پليس آگاهي با استفاده از عكس آنها را رديابي كند.

راه ديگري كه با استفاده از آن مي توانيد رد اموال سرقتي را پيدا كنيد، يادداشت و مخفي كردن مشخصات و شماره سريال لوازم خانگي، فرش، اشياي قيمتي و طلاجات است تا در زماني كه مورد سرقت قرار گرفتند، اين مشخصات را در اختيار پليس قرار دهيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.60703s, 19q