اتخاذ تدابير گسترده براي حل بحران شير‌خشك‌هاي آلوده در چين

۱۳۸۷/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12654
 اتخاذ تدابير گسترده براي حل بحران شير‌خشك‌هاي آلوده در چين
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آسوشيتدپرس از پكن، بعد از بيماري هزاران كودك چيني در پي مصرف شيرخشك آلوده كشورهاي بيشتري نگران هستند كه محصولات ديگر چيني مانند انواع شكلات و شيريني‌ها نيز آلوده به اين مواد باشند.
شير‌خشك‌هاي آلوده به ماده صنعتي ملامين باعث بيماري 54 هزار كودك در چين و مرگ 4 كودك شده است.
دولت چين اين طور نشان داده كه به شدت در تلاش براي حل اين بحران است. در روزهاي اخير دولت از دستگيري و مجبور كردن چندين مقام به استعفا خبر داده است.
"ون جيبائو" نخست وزير چين كه براي شركت در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورك به سر مي‌برد گفت:"دولت تدابير شديدي را براي تضمين كيفيت مواد غذايي به كار گرفته است. ما مي‌خواهيم تضمين كنيم كه محصولات غذايي ما تنها برابر استانداردهاي داخلي نبوده بلكه معيارهاي لازم براي صادر شدن به ساير كشورها را نيز دارا هستند."
اين در حالي است كه يكي از مقامات چيني هم چهارشنبه از مشتريان تايواني محصولات شير خشك عذرخواهي كرده است. مقامات تايوان اعلام كرده‌اند كه دست كم 7 شركت در اين كشور اقدام به وارد كردن شير‌خشك از چين كرده‌‌اند.
دولت اندونزي هم با انتشار ليستي از 28 محصولي كه احتمال دارد در آنها از شير خشك استفاده شده باشد وارادات اينگونه كالاها از چين را ممنوع كرده است.
وزير بهداشت مالزي هم اعلام كرده است كه مقامات گمركي همه واردات غذايي از چين را آزمايش كرده و سپس اجازه ورود محصولات به كشور را صادر خواهند كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.76487s, 18q