در پی انتقاد رییس نظام پزشکی به برنامه ثریا

واکنش شریفی مقدم به گلایه های دکتر زالی: تحمل خود را بالا ببرید

۱۳۹۳/۰۹/۰۲ - ۱۶:۴۱ - کد خبر: 128415
واکنش شریفی مقدم به گلایه های دکتر زالی: تحمل خود را بالا ببرید

سلامت نیوز: عضو شوراي عالي نظام پرستاري با اشاره به گلايه هاي رئيس سازمان نظام پزشکي از برنامه "ثريا" که معتقد بود جامعه پزشکي را آشفته کرده است، تاکيد کرد: متاسفانه گروه اندک هفت درصدي در نظام سلامت حضور دارند که از شنيدن واقعيت ها، بر آشفته مي شوند.

محمد شريفي مقدم در گفتگو با مهر به نامه گلايه آميز رئيس کل سازمان نظام پزشکي ايران به رئيس سازمان صدا و سيما اشاره کرد و افزود: دکتر زالي عنوان کرده اند که جامعه پزشکي از برنامه "ثريا" آشفته شده است، اما بايد منظورشان را از جامعه پزشکي به صراحت عنوان کنند و بگويند چه گروهي هستند که از انتقادات برآشفته مي شوند.

وي ادامه داد: اگر منظور رئيس نظام پزشکي، گروه هفت درصدي است که تحت عنوان اعضاي هيئت علمي مي خواهند تمام منابع وزارت بهداشت را براي خودشان جمع کنند، زياد مهم نيست. چون اين گروه قليل و اندک تنها ولع قدرت و ثروت دارند و بقيه گروه هاي سلامت، تکليف شان مشخص است.

دبيرکل خانه پرستار با اشاره به گروه هفت درصدي که نه پايگاهي بين خانواده نظام سلامت و نه مردم دارند، افزود: متاسفانه اولويت اول اين گروه قليل، کسب درآمد است.

شريفي مقدم با اشاره به نامه دکتر زالي که به گذشته پرافتخار جامعه پزشکي اشاره کرده بود، گفت: ما هم به امثال دکتر "قريب" ها و دکتر "يلدا" ها افتخار مي کنيم که در متن مردم بودند. آنها، اولويت اولشان درآمد نبود و حتي به افراد بي بضاعت کمک مي کردند و همين، باعث افتخار همه بود.

وي در ادامه با بيان اين مطلب که ما معتقديم در شرايط کنوني نيز جامعه پزشکي بايد از جنس مردم باشد، افزود: من در مورد دريافتي آن گروه قليل هفت درصدي فعلا سکوت مي کنم، چون به صلاح جامعه نيست.

عضو شوراي عالي نظام پرستاري همچنين به ادعاي رئيس سازمان نظام پزشکي که گفته است عده اي قليل درگير زيرميزي هستند، اشاره کرد و گفت: دوستان ادعا مي کنند که کمتر از 5 درصد جامعه پزشکي گرفتار پديده شوم زيرميزي هستند که آن را قانوني مي کنند. در حالي که با اجراي کتاب جديد تعرفه هاي سلامت، پزشکان بيمارستانهاي خصوصي حاضر نيستند با تعرفه هايي که 3 برابر شده، کار کنند. يعني اينکه آنچه به عنوان زيرميزي دريافت مي کنند، بيشتر از تعرفه هاست.

شريفي مقدم با طرح اين سئوال که سقف درآمدي پزشکان متخصص بايد معلوم شود چقدر است، افزود: آنچه باعث گلايه رئيس سازمان نظام پزشکي شد، اين بود که در برنامه "ثريا" گفتيم که اختلاف درآمد پزشک و پرستار تا 100 برابر است. در حالي که الگوي ما برگرفته از کشور ترکيه است، بايد درآمدها نيز بر اساس همان الگو باشد. در ترکيه اختلاف درآمد پزشک و پرستار، 2.4 برابر است.

وي با عنوان اين مطلب که بيش از 99 درصد برنامه هاي رسانه ملي در حوزه سلامت در اختيار گروه 7 درصدي بوده است، گفت: حالا بعد از چند ماه، با پخش يک برنامه انتقادي، عده اي آشفته شده اند.

دبيرکل خانه پرستار ادامه داد: دوستان نظام پزشکي قدري تحمل خود را بالا ببرند و انتقادات را بشنوند.

شريفي مقدم گفت: دوستان مدعي شده اند که فيش حقوقي ارائه مي دهند و من مي گويم اگر فقط فيش حقوقي تنها يکي از روساي دانشگاههاي علوم پزشکي تهران را ارائه کنند، کافي است و نيازي به فيش حقوقي ساير اعضاي هيئت علمي نيست.

وي در پايان با تشکر از شبکه يک سيما که برنامه "ثريا" را با حضور منتقدان تعرفه هاي پزشکي روي آنتن برد، افزود: اين نکته را لازم است يادآوري کنم که پزشکان عمومي کشور نيز همچون پرستاران، مشکلات زيادي دارند و منظور ما همان گروه قليل 7 درصدي هستند که تمام اعتبارات حوزه سلامت را مي بلعند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ملک محمد
باتشکراز دست اندرکاران برنامه روشنگرانه ثریا وتشکرویژه ازجناب آقای شریفی مقدم.بهتره گروه کوچک و7درصدی که چپاول بیت المال براشون عادی شده کمی هم آستانه تحملشان روبالاببرند.
ارغوان
با عرض سلام, به نظر من صحیح نیست که اکثریت جامعه پزشکی را به چوب یک عده انسان بی وجدان که سوگند خودشان را فراموش کرده اند و درگیر امیال نفسانیشان شده اند . پزشکان زیادی هستند چه متخصص و چه عمومی که بدون کوچکترین چشم داشتی با اخلاص در دورترین نقاط این کشور با وجود تهدیدات فراوان جانی و مالی مشغول خدمت هستند. بسیاری از این عزیزان حتی جانشان را در جاده های این کشور برای رسیدن به محل کارشان از دست داده اند . بسیاری از پزشکان در زندانهای کشور با افرادی سر و کار دارند که اکثر جامعه از مصاحبت با آنها گریزانند. بسیاری تمام عمر خویش را وقف تحقیق و پژوهش کرده اند بسیاری بدون چشمداشت مادی به مداوای مستمندان, یتیمان و سالمندان بی پناه می پردازند. این حق جامعه پزشکی نیست که این گونه معرفی شود.
دکتر
سلام
دوستان این فقط یه نو ع به جون هم افتادن کادر درمانی کشورشامل پزشک و پرستار وغیره است
آیا مسول کم درآمدی پرستاران عزیز یا بعضی از پزشکان ،پزشکان دیگرند ؟یا وضعیت کلی جامعه دخالت دارد؟
قاسم
آقای شریفی ازتون حمایت میکنیم
صالح
با سلام و خسته نباشید.آقای شریفی مقدم مرسی از اینکه پیگیرین.تو نظام سلامت ما فقط پزشکان عزیز حرف واسه گفتن دارن و به حساب میان بقیه کادر درمانی اصلا فقط به اسم کادر درمانند وگرنه در عمل اصلا حساب نمیان
جمال
مطلب مهمی که مهمترازمسایل مالی درطرح سلامت بوده وآنرا غیرقابل هضم میسازد توهین وتحقیری است که به سایرزحمتکشان عرصه سلامت رواشده است لذااز دفاع منطقی وبزرگوارانه جنابعالی متشکر وآماده هرگونه تصمیم واقدام منطقی وعاجل میباشیم
nurse
آقای شریفی مقدم از شما حمایت میکنیم
داود
جناب آقای شریفی مقدم ، ما پرستاران کمال تشکرو قدر دانی را از زحمات بی شائبه شما داریم اجر کارتان با خدا . دوست داریم به شما خسته نباشید بگوییم ، و در ادامه راهتان همراهی ما را پذیرا باشید
saideh
اقاي شريفي مقدم ما همراه شما هستيم
مهدی
آقای شریفی مقدم با سلام احترام بدانید ما پرستاران استان زنجان گوش به فرمان شماییم تا طومار بی عدالتی و........ پزشکان را درهم بپیچیم
علی
استاد گرام آقای شریفی
من یه پرستار هستم در یکی از شهرستانهای دور افتاده
در قبال حرف های متین شما نمیتونم جمله ای به زبان بیارم
ای کاش روبه روتون حضور داشتم و از نزدیک تشویقتون میکردم
مريم
از آقاى شريفى مقدم تشکر ميکنم حرف دل ما رو زدند.ازش حمايت ميکنم و به همه پرستارا ميگم با نشستن و دست رو دست گذاشتن کارى پيش نميره.ماهم بايد کارى کنيم.....
جلال
ما از آقای شریفی مقدم حمایت می کنیم
فرشته
خط مقدم درمان پرستاری است برای پیروزی باید تمام امکانات و تجهیزات به خط مقدم مشرف شوند
فرهاد
با تشکر ازجناب شریفی مقدم.
آقای شریفی مقدم هر انقلابی رهبری میخواهد رهبری انقلاب در پرستاری هم بطور مشخص با شماست. لطفا نا امید نشوید و بدانید جامعۀ پرستاری همیشه با شماست و ارج این فداکاریهای شما را میداند.با تمام وجود و توان در رکابتان هستیم.پرستاری امروز پر قدرت تر از همیشه و پر جرأتتر از همیشه است که قطعا عامل اصلی شمایید.زند باد شربفی مقدم زنده باد پرستاری.
رضا
جناب آقاى شريفى مقدم بخاطر اينکه حرف دل پرستارا رو زديد خيلى متشکرم به اميد روزى که افراد نالايق ....... از راس امور کنار روند و افراد شرافتمندى مثل شما جايگزين شوند...
محمد نوحی
سلام علیکم ، سلام به همه انسانهای حقیقت جو ، از هر قشر وحرفه ، چه پرستاران محترم ، و چه پزشکان محترم .بنده ، نرسی هستم ، با سابقه حداقل 15 سال کار مستمر در بخشهای مختلف بیمارستانی تهران و شهرستانها .اینجانب دفاع و بیان درد های ناگفته پرستاران را از سوی اقای شریفی مقدم ، ستایش میکنم ، چه در این بیانیه فوق و چه در برنامه ثریا توهینی به کسی مشاهده نشد نمیادنم برخی دوستان پزشک چرا و کجا احساس اهانت داشتند ، به یاد دارم که ایشان دقیقا همان شب گفتند ، که پزشکان عمومی هم مثل پرساران مشگل دارند ، دکتر پزشکیان هم که در ان برنامه اذعان داشتند به بی عدالتی وتبعیض شدید در پرداختی های گروهای مختلف درمانی ، دیگ چرا برخی براشفته اند من نمیدانم .بهر صورت با اطمینان کامل فریاد میزنیم ، هیچ پرستاری قصد توهین به هیچ پزشک یا فرد دیگری را نداشته وندارد و نخواهد داشت ، فقط حقوق حقه ولی تضییع شده خود را فریاد میزند ، انهم از روی درد و نه تبلیغات و شعار .پس موضوع پزشکان خدوم وعزیز ومحترم با انصاف نیستند ، موضوع همان هفت درصد اقلیت متخصصینی هستند زیاده خواه ، مغرور و سودجو هستند بخش اعظم درامد های سیستم را طمع کارانه می بلعند .از برخی دوستان پزشک.هم درخواست میکنم ، از روی احساسات با این نداهای ، حق طلبانه ، برخورد نامناسب نکنند ، پرستاران و پزشکان در بیمارستان باید فقط وفقط یک هدف را در کنار هم دنبال کنند وان بیمار است ودرمان او .
mana
با سلام به همکاران عزیز سلامت نیوز و برنامه ثریا بابت این که تریبون بیطرف مردم هستند
و با خداقوت به آقای شریفی مقدم که حق پدری بر جامعه پرستاری دارند.با حرفهای ایشان کاملا موافقیم
یزدان
کاش آقای میرزا بیگی که این همه دم از حقوق پرستاری میزنه دفاع محکمی میکرد ولی انگار ایشوندخوابیدن
مهدی
از بازگو کردن واقعیت ها توسط اینجانب کمال تشکر رو دارم و برای اقای میرزابیگی واقعا متاسفم که بخاطر منافع خود به جامعه پرستاری ظلم می نماید....
حسین
جناب آقای شریفی مقدم حرف دل مردم رو زدید متاسفانه عده ای از پزشکان فقط به دنبال کسب درامدهای نجومی هستن واصلا سلامت مردم براشون مهم نیست مساله ی زیرمیزی گرفتن پزشکان یک معضل فراگیر بین پزشکان شده که حیثیت جامعه پزشکی رو بین مردم زیر سوال برده...
مریم
ما فقط خواهان اجرای حق قانونی خودمون قانون تعرفه گذاری که تصویب هم شده هستیم و این خواسته به حق چرا به مذاق یه عده خوش نمياد جای تعجب داره
خدیجه
من پرستار هستم و ده سالیه که با این جماعت پزشکان در ارتباط هستم و از نزدیک شاهد کارهایشان هستم، اکثر آنها بیمار رو که از در وارد میشود را به شکل تراول میبینن و متأسفانه نا بیمار پذیرش نشود و پول پرداخت نکند کاری برای وی انجام نمیدهند، بارها پیش اومده یه بیمار بی بضاعت مراجعه نموده و پزشک حاضر نشده اونو ببینه و وقتی پرستار فی سبیل الله کارشو انجام داده است، پرستار را تهدید نموده که دیگر این کارو تکرار نکند و اظهار داشته است اگر من اینجوری کار میکردم بجای خونه آنچنانی بالا شهر شابدوالعظیم خونه م بود، براستی! اینه اخلاق پزشکی؟! این همان سوگندی ست که یاد کرده اند؟! متاسفانه ایران بازار تجارت بزرگی برای پزشکان است، مورد داشتیم و شخصا به عینه دیدم در زمان طرحم در یکی از مناطق محروم ار بیمار شکستگی مهره کمری در سال 83 مبلغ 2500000 زیر میزی خواسته شده بود و بیمار با فروش تمام داراییش توانسته بود1500000 فراهم کند که پزشک راضی به عمل بیمار نشد و کل تنه بیمار را گچ گرفت و بیمار شب تا صبح ناله میکرد و من پرستار هر وقت میرفتم بالای سر بیمار برایش گریه میکردم و زجرشو با تمام وجود احساس میکردم و این در حالی بود که همان پزشک در آن زمان که حقوق من پرستار 130 هزار بود ماهی فقط 13 میلیون کارانه میگرفت، دیگه ما حقوق ثابت و زیر میزی و درآمد مطبشو در نظر نگیریم دقیقا حدود 100 برابر حقوق من کارانه اش بود در حالیکه کارانه من پرستار 30 تا 50 هزار بود، حال با این موارد عینی خودتون قضاوت کنید و ببینید این پول کلان باعث سنگدلی این قشر شده و بیمار رو به شکل ماکت میبینن فک نمیکنن اونم انسانه و روح و جسمو احساس دارد... حرف زیاد است و در قالب جمله نمیگنجد
سامان
سلام آقای شریفی مقدم
هیچوقت دست از تلاش بر ندارید مطمئن باشید زحماتی که شما می کشید دیر یا زود به نتیجه می رسد
مرتضی
سلام و درود بر تمام عزیزانی ک در حوزه های مختلف تلاش میکنند تا جامعه پرستاری و پیراپزشکی ب حقوق خود برسند.
امیدوارم تمام همکاران در حد توان خود در این زمینه تلاش کنند
بهرام
بادرود بر جناب آقای شریفی مقدم
کسی که تا آخر به جامعه پرستاری وفادار است و مانند برخی اشخاص با گرفتن سمت در وزارت به پرستاران خیانت نکرد.ظلم پزشکان به جامعه سلامت با سرکیسه کردن بودجه وزارت مثل روز روشنه و جایی برای توجیه نداره.
حسن
با سلام و تشکر از آقای شریفی و سایت سلامت نیوز
مثلا طرح مقیمی راه انداختن .شب دکتره میخوابه تو خونش مریض بدخت تا صبح میمونه تو اورژانس.نمونش بیمارستان ولیعصر شهرستان رزن.فقط پول مقیمی به پزشکا اضافه شد.همین.برا مردم هیچ چی نداشته
پرستار تریاژ
با سلام.من نیز به عنوان یه عضو از جامعه پرستاری تاسف خود را از اینهمه تبعیض اعلام میکنم و به نظرم اینهمه تفاوت فاحش بین دریافت پزشک و کادر پرستاری کاملا غیر منطقی و غیر عقلانیست.اگر پرستار انگیزه کافی برای اجرای درمان متخصص یا پزشک عمومی نداشته باشد درمان تجویز شده متخصص هیچ کارایی نخواهد داشت.
چه تفاوتی بین شب بیداری یک پزشک و یک پرستار است؟لطفا صدای مارا به گوش همه برسانید.
در ضمن زیر میزی بین اکثریت پزشکان جریان دارد شاید درصد قلیلی هستن که درمان را بر درآمد اولویت میبخشند و زیر میزی نمیگیرند.لطفا رسیدگی شود.
نظر من کاملا منطبق بر نظر عزیزان در نظام پرستاری است.
samira
با سلام ودرود خدمت شما مرد شریف...
امیدواریم تا انتها همین گونه محکم وبا اراده پشتیبان حقوق ضایع شده ی پرستاران باشید
متشکرم
ابوالفضل
با سلام خدمت همکاران.وتشکر از آقای شریفی مقدم و سایت سلامت نیوز.کاش آقای میرزا بیگی به خودش بیاد.
واقعیتها رو گفتن
فرشته
با سلام وخسته نباشید به همه همکاران عزیز امیدوارم مسئولین محترم نظام سلامت به درخواست پرستاران زحمتکش در ارتباط با تعرفه گذاری خدمات پرستاری جامه عمل پوشانده وحق این قشر زحمتکش کشور اسلامی ادا شود هر چه این کار به تعویق افتد زیان آن به بیماران برمیگردد کسی که زندگیش تامین است ودغدغه خاطر ندارد در کارش جدی تر میشود وانموقع است که میتوانید انتظار خدمات عالی برخورد عالی ومراقبت اصولی از بیماران را از جامعه پرستاری کسانیکه روز وشب بیوقفه درکنار عزیزان بیمار هستند را داشته باشید
Moin
سلام و درود بر شما كه عليرغم سكوت تنها سازمان حرفه اي پرستاري صداي اعتراض جامعه پرستاري را بگوش مسىولان ميرسانيد. باميد موفقيت شما وهمراهي و همدلي بيشتر جامعه پرستاري
SALEHI ICU NURS
جناب شریفی مقدم عزیز درود بر شرافت و انسانیتت
مجید طاهری
جناب شریفی مقدم. درود بر غیرت و شرافت شما. ما را در این راه همراه خود بدانید. هر کاری لازمه بفرمائید تا انجام بدیم.
محمد ابراهیم مومنیان
جناب شریفی مقدم عزیز درود بر شرافت و انسانیتت ،دوستان ظلم پرور نمیدانند طناب ظلم گاها از کلفتی پاره میگردد
رحیم یاری
خیلی عالی بود از آقای شریفی مقدم ممنونم،واقعا اگه همه به حق واقعی خودشون قانع باشن چقد خوب میشه،مملکت گلستان میشه،اما افسوس که بعضی از این پزشکا اشتهای سیری ناپذیری به پول دارن و هیچ چیز تو دنیا براشون به اندازه پول مهم نیست حتی انسانیت،تو بیمارستانی که من کار میکنم یکی از متخصصین زنان با کمال پررویی و وقاحت در ملا عام جلوی دوربین بیمارستان و پیش سایر همراهان وبیماران از بیمار پول میگیره و خودشم میگه زیر میزی نیست رو میزیه!!!اگر هم ندین عمل نمیکنم.
عباس
با تشكر از اقاي شريفي مقدم.عالي بود
معصومه ولی پور
کاملا با حرف های آقای شریفی مقدم موافقم از شون تشکر میکنم امیدوارم تو راهی که قدم گذاشتید موفق باشید
علی
توهین هنر نیست.دفاع نکردن بهتر تز دفاع بد کردن است.یک فرد عامی هم میتواند براحتی صدای خودرا بالا برده و بجای نقد توهین به همه بکند و تشویق ندارد.اگر جناب شریفی بدون توهین نظرات خودرا ارایه مینمودند مطمینا رییس نظام پزشکی دلیلی برای این نامه نداشتند .خوشحالم که حداقل دکتر پزشکیان یک کلمه بر ضد پرستاران و در مقابل توهین بیشمار جناب شریفی ننمودند و بنده هم از ایشان تشکر میکنم بواسطه رعایت ادب چرا که دکتر پزشکیان فردی رک و با صراحت است و براحتی ایشان هم میتوانست در مقابل مردم عوام که اطلاعی از واقعیتها ندارند بسیاری از مسایل را به برخی پرستاران نسبت دهد که نشان داد پزشکان مشکلی با پرستاران ندارند و بلکه مایل به اتحاد با انها نیز هستند اما متاسفانه نادانی بعضی افراد باعث تفرقه میشود
خدیجه
آقای علی! روی سخن با پزشکان عمومی نیست چون اونا کاری در حوزه تخصصشان نیست که بابتش زیر میزی بگیرن، ولی من که تو سیستم هستم میبینم اکثریت اینجورین البته قشر متخصص، پس لطفا نگویید توهین شده، من تکو توک دیدم که زیر میزی نمیگیرن یا اگه میگیرن از بقیه کمتر و یا از اونی که واقعا نداره زیر میزی نمیگیرن ولی این گروه بسیار اندکن
علی
سرکار خانم خدیجه
مطمین باشید اگه جناب شریفی فقط معدودی از پزشکان بی وجدان رو پخاطب قرار میداد واکنش اینچنینی ایجاد نمیشد .الان متاسفانه پزشکان عمومی روستاها هم که خودشون مورد تبعیض از هر نظر هستن از این صحبتها ناراحت هستند.فیلم صحبتها موجود .ایشون گفتن پزشکا همه زیر میزی بگیرند و درصد بسیار کمیشون سالم هستند.به نظر شما این توهین نیست که فقط درصد بسیار کمی از پزشکان رو سالم معرفی میکنند؟
بنده صحبتم اینه ایشون باید همصدا با پزشکان سالم بر ضد پزشکان ناسالم متحد میشدن نه اینکه کل پزشکان رو رشوه بگیر معرفی کنند کسی با نقد مشکلی ندارد نقد باید با استدلال و احترام و عاقلانه باشد این کار ایشون بدتر به نفع وزارت بهداشت شد تا به نفع پرستاران چون کاملا باعث تفرقه شد و برعکس دوستانی که فکر میکنن حقشون پیگیری شده باید بگم کارشون مثل کار دشمن نفوذی هست تا طرفدار.از دوستان پرستار خواهش میکنم احساسی برخورد نکنن و آینده رو ببینن. .مسلما حتی از لحاظ قانونی هم صحبتهای ایشون قابل پیگرد هست
خدیجه
آقای علی! کسی با کسی مشکلی نداره، آقای شریفی مقدم هم به کسی توهین نکردن فقط از یه سری اقدامات که مردم در جریان نیستن پرده برداشت، مگر این خلاف واقعیته که بیشتر درآمد بیمارستانها و وزارت پزشکان میره تو جیب پزشکان؟! کجای این توهینه؟ مگه پزشکان بدون زیر میزی کاری برای مریض انجام میدن؟ پس لطفا احساساتی عمل نکنین واقعگرا باشید
عبدالکریم ایلمی
سلام.به همکاران عزیزم
به نوبه خودم از اقای شریفی مقدم تشکر میکنم و از همکارانم خواهش میکنم همیشه و در همه حال و همه جا تا حد امکان باهم متحد باشیم و همدیگرو حمایت کنیم تا بتونیم حق و حقوقمون رو بگیریم و کسی نتونه بهمون زور بگه
mahdi
عالى بود
زینب
با سلام
کلا تو مملکت مت فقط اون قسمت از قونین که به نفع یک عده خاص هست اجرا میشه البته طبق برداشت اون یک عده خاص!تفاوت باشه نه اینقدر واضح!!!.
احمد باقری
برقراری عدالت اجتماعی در جامعه سلامت یک ضرورت است که امروز باید انجام شود تا سلامت به جامعه بهداشت
و درمان برگردد
دهقان
عالی بدود
ماشااله زراعتی نصرابادی
عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان
بنده هم به نوبه خودم از جناب شریفی مقدم تشکر میکنم و امیدوارم که دولت عزیز مقداری توجه خودش رو درباره این پولهای یارانه که به حوزه سلامت اختصاص داده شده بیشتر بکنه چون یه جورایی سرازیر شده به جیب یه قشری که تاثیرشون در ارتقاء کیفیت خدمات به اندازه پرستارای عزیز نیست، این مسئله باعث میشه که من در مورد اصل عدالت عنوان شده توسط ریاست محترم جمهوری شک بکنم، به امید فردایی روشن تر
شهلا عادلی
در نظام مدیریتی آقایان به گونه ای شده است که تمام بار نظام سلامت به دوش کادرپرستاری افتاده است،وپزشکان به دورازهرگزندی مشغول ....... مردم شده اند،دلیل دوجا کار بودن پرستاران،اگر مسؤلان بخواهند واقعیت را ببینند ،پاسخگوی همه چیز خواهد بود،همه ما پرستاران چیزهایی به چشم دیده ایم که اگر روزی برملا شود ،بسیا ننگین تر از فیلمی خواهد بود که در صداو سیما پخش میشود،پس بهتر است به جای انتقاد از چنین فیلمی،جلوی این همه بی عدالتی را گرفته،و به داد قشر زحمتکشی رسید که زیر بار این همه بی عدالتی ها خورد میشود،با این کار مشکل کمبود نیروی کادر درمان نیز حل خواهد شد،زیرا با توجه به چنین درآمدهایی،هیچ عقل سلیمی حاضر به تحمل چنین شغلی نخواهد بود
شهلا عادلی
در نظام مدیریتی آقایان به گونه ای شده است که تمام بار نظام سلامت به دوش کادرپرستاری افتاده است،وپزشکان به دورازهرگزندی مشغول غارت جیب مردم شده اند،دلیل دوجا کار بودن پرستاران،اگر مسؤلان بخواهند واقعیت را ببینند ،پاسخگوی همه چیز خواهد بود،همه ما پرستاران چیزهایی به چشم دیده ایم که اگر روزی برملا شود ،بسیا ننگین تر از فیلمی خواهد بود که در صداو سیما پخش میشود،پس بهتر است به جای انتقاد از چنین فیلمی،جلوی این همه بی عدالتی را گرفته،و به داد قشر زحمتکشی رسید که زیر بار این همه بی عدالتی ها خورد میشود،با این کار مشکل کمبود نیروی کادر درمان نیز حل خواهد شد،زیرا با توجه به چنین درآمدهایی،هیچ عقل سلیمی حاضر به تحمل چنین شغلی نخواهد بود
پرستار
پزشکا نوش جونشون هرچی بگیرن کم گرفتن چون واقعا سختی کشیدن ما با درامد اونها کاری نداریم حقوق و مزایا و جایگاه ما پایینه و باید ارتقا پیدا کنه
محمد
با سلام و تفدیر و تشکر از رسانه ملی و جناب آقای شریفی
سالهاست که در جوامع مترقی نظام ارباب رعیتی برچیده شده و همگان به سمت مفاهیمی از قبیل کار تیمی رفتن به خصوص در حوضه سلامت مفهوم کار تیمی به حدی واضح و مشخصه که حتی افراد کم سواد اون کشورها هم این رو میدونن. این در حالیه که در کشور ما جامعه پزشکان که داعیه سواد و هوششون رو همیشه دارن و به رخ همه میکشن هنوز نمیدونن و البته نمیخوان بدونن که درمان بیمار در قالب کار تیمی صورت میگیره و بپرستاران و بقیه اعضای تیم درمان همکاران آنها هستند نه مواجب بگیر آنها. در بسیاری از بخشهای درمانی حتی میشه گفت که پزشکان کمترین سهم رو دارن به طوری که بدون وجود اونها هم درمان بیمار تکمیل میشه ولی با این حال این قشر تحصیل کرده و فهیم جامعه!! خودشون رو ارباب و حاکم همه حوضه های سلامت میدونن که قطعا اشتباهه. آنچنان غرق در هذیان بزرگمنشی خودشون شدن که نه تنها به پرستاران و سایر اعضای تیم رحم نمیکنن که حتی به تاراج جان و مال بیماران هم افتادن که بی شک همه ما مثالهای عینی و زیادی از اونها رو دیدیم.
بی شک وقت اون رسیده که جامعه پرستاری به روش علمی و کاملا قانونی نقش خود را در حوضه سلامت به همگان نشان داده و حقوق حقه خودشو بگیره
دالانپر
من هم به نوبه خودم از شبکه یک سیما و برنامه ثریا کمال تشکر را دارم . این موضوع را مجسم کنید که اگر فقط برای یک روز پرستاران دست از کار بکشند چه اتفاقی خواهد افتاد آیا این قشر قلیل از پزشکان چگونه میتوانند بدون حضور پرستاران بیماران را اداره کنند با آرزوی اجرای عدالت در پرداختها وعملی شدن تعرفه های پرستاری و ما حمایت خودمان را از آقای شریفی مقدم در پی گیری حقوق پرستاران اعلام میداریم
پرستار
با سلام و تشکر از آقای شریفی مقدم و دست اندرکاران برنامه ثریا و شبکه دو سیما! بنده بعنوان یک پرستار که ده سال سابقه کار دارم و خیلی از بیمارستانا کار کردم، گفته های آقای شریفی مقدم را تایید میکنم، الان بیمارستان ما یک جراح قلب که فقط یه آناستوموز میده و بقیه کار با پرستاره ماهی بین 50 تا 70 میلیون کارانه دارد حالا کاری به زیر میزی و سایر مسایل نداریم، فقط تو یک بیمارستان اینقدر کارانه میگیرد و این در حالیست که حداکثر کارانه یک پرستار 600 هزار است، حالا خودتون حساب کنید چند برابره؟ بله ممکنه فیش حقوقی زیاد نباشه چون کارانه در آن لحاظ نمیشود، زیر میزی در آن لحاظ نمیشود...
جوان
با سلام منم از گروه شبکه یک سیما و همه اعضای برنامه ثریا تشکر میکنم و صحبت های جناب شریفی مقدم رو تایید میکنم از ایشون هم متشکریم
صبوری
من کاملا با نظر شما موافقم,

بسیاری از کارها بر عهده پرستاران است ولی پول ان درجیب پزشکان میرود


اگر غیر از این است ,پس چرا قانون تعرفه گذاری رو اجرایی نمیکنن؟

تازه خیلی از بیمارستانها مانند بیمارستان نفت وارتش هنوز قانون سختی مار اجرایی نشده و نخواد شد,!!!!!
پرستو
پرستاران با توجه به خدماتی که برای مریض ارایه میدهند ووقتی که صرف بیمار میکنند دستمزد ناچیزی نسبت به پزشکان میگیرند باید عدالت رعایت شود واین تفاوت تعدیل شود
بنفشه خوش گوی
از شما بابت رساندن صدای ما اقشار ضعیف جامعه به گوش مسئولان متشکرم و آرزوی موفقیت همیشگی را برایتان دارم
مینا
متاسفم که انشب دکتر پزشکیان با سکوتش به شما و مجری اجازه داد هر چه میخواهید دروغ ببافید ولی انچه شما را میترساند ان است که فیش واقعی حقوق متخصصین بخشهای دولتی را که کمتر از 5 ملیون تومان است رو کنید و دروغهایتان رو شود ولی خوشبختانه با اتفاقات بعد از طرح سلامت مردم خودشان متوجه این ها خواهند شد و هیچ ماهی پشت ابر نمیماند.
علیرضا
درود بر اقای شریفی مقدم
خدیجه
خانم مینا! خودتون خوب میدونین که حرفاشون عین واقعیته، اصل فیش ها آره زیاد نیست، منظور کارانه های کلان و زیر میزیهایی است که اینا دریافت میکنن و تو هیچ فیشی لحاظ نمیشونذ
امین
حقیقت همینه. تفاوت باید باشه نه دیگه اینقدر ناعادلانه
اجلال
با سلام وتشکر فراوان از اقای شریفی. به نظر من تمام حرفهای اقای شریفی حقیقت محض است .
ندا گودرزی
صمیمانه اززحمات تمام دوستانی که درامر افشای اختلاف ناعادلانه درنظام سلامت زحمت کشیدند سپاس گذارم به امید برقراری عدالت درنظام سلامت
این تقسیم نا عادلانه دستمزدهاست که باعث شده پزشکان احترامی برای بقیه کادر درمان قایل نباشند بیمارستان ما شده نمایشگاه خودروهای لوکس پزشکان و ماشین باقی پرسنل را حتی اجازه ورود به محوطه بیمارستان نمیدهند ایشون میفرمایند که پزشکان به مردم یارانه میدهند من دیگه حرفی ندارم
سمانه
حرف آقای مقدم چون حقیقت است با واکنش پزشکان مواجه شده حرف حقیقت تلخ است
اسمعیلی
بایستی ملت آگاهرشوند بودجه بهداشت صرف پر کردن جیب پزشکان می شود
علی
خدا قوت اقای شریفی مقدم،جامعه پرستاری به وجود شما افتخار میکند.اجرکم عندالله.
مریم السادات
از طرف پرستاران ایلامی از آقای شریفی مقدم و سایر همکاران نظام پرستاری ک در رابطه با احقاق حق پرستاران تلاش میکنند
زهرا مرادی
متاسفانه این تصمیمات اتخاذ شده از سوی سازمان نه تنها اتحاد بین تیم پزشکی را کاهش داده بلکه باعث نگاه تحقیر امیز یک تیم به سایر تیم ها میشود و خشم جامعه پرستاری را برمی انگیزد جامعه ای که فعالیت عظیمی در حوزه بهداشت و درمان را بر عهده دارد .در صورت عدم تحقق وعده ها ما ساکت ننشسته و با تمتم قوا مبارزه می کنیم.
الینامهرافروز
باسلام.ماجامعه پرستاری قصدتوهین یارودررویی باپ زشکان خدوم وزحمتکش نداریم امادرپی احقاق حق خودمان هستیم.وامیدواریم که باپشتوانه جامعه محترم پزشکی بتوانیم به مطالباتمان که همان بهبودوضعیت معیشتی مان برسیم.
رسول
درود فراوان بر بزرگمرد آقای شریفی مقدم که جز حرف حق چیزی نمی گویند.
بایرام
جناب رحمانی برای شما متاسفم همین .اگر مومن بودید حق الناس رو میدونستید چیه نمیگفتید 99 درصد .واقعا متاسفم .توهین و بی احترامی رو هرکسی و با هر بهانه ای میتونه بکنه و هنر نیست
رحمانی
جناب دکترحسین 99در صد پزشکان زیر میزی بگیرندوهر آنچه که آقای شریفی مقدم گفتند گوشه ای از واقعیت بود.
حسین
جناب رسول خان دفاع نبود توهین یک فرد به همه جامعه پزشکان بود و نه بخشی از اونها.دقیق یادمه این اقا تو برنامه بجای نقد طرح سلامت فقط پزشکان رو میکوبید .دقیقا یادمه که گفت پزشکان همه زیرمیزی بگیر شدن و البته پزشکان خوب هم هستن ولی درصد خیلی انگشت شمارشون !!!! به نظر شما این توهین نیست؟این کجاش نقد طرح سلامت؟من پزشک هستم غیر هییت علمی و روزانه 10 بیماررو رایگان درمان میکنم و چزو اون کارانه بگیر ها نیستم ولی از این رفتار این فرد واقعا ناراحت شدم من خودم به این طرح اعتراض دارم و دوس دارم حقوق همه از جمله پرستارا رعایت بشه اما دلیل توهین این فرد به همه پزشکان رو اونهم در نقد طرحی که به پزشکان پاک داره ظلم میشه نمیفهمم.این اقا اجازه نداد دکتر پزشکیان طرح رو علمی نقد کنه و کلا بحث رو به حاشیه کشوند و برنامه شد توهین و دروغ و انگار یک عقده بزرگ از پزشکا داشت که باید خالی میکرد.ضمنا یک حرف بسیار غیر منطقی زد که تو امریکا پرستار با جراح قلب حقوقشون یکیه و حتی حقوق مترون بیشتره !!!!چرا وقتی میخواین دفاع کنین دروغ میگین؟
نرگس خدابنده لو
ممنون از شما اقای شریفی مقدم که پیگیر عدالت و حقوق از دست رفته پرستارها هستین. کمر پرسنل پرستاری زیر اینهمه فشار خرد شده.
ليلا
توجه به نيازهاي گروه درمان، توجه به سلامت جامعه است.سپردن حجم زياد كار به گروه درمان ،به معناي عدم احترام به شهروندان بيمار جامعه است،متاسفانه پزشكان به راحتي از مسئوليت كاري خود شانه خالي ميكنندچراكه به اندازه كافي درآمدو ارج وقرب دارند وتمام مسئوليت درمان به عهده پرستاران متعهد وكم توقع است كه اين موضوع در طولاني مدت موجب خستگي وفرسايش ايشان خواهد شد ومتعاقب آن كيفيت خدمات كاهش ميابد ،از اين رو بايد عدالت در پرداخت حقوق رعايت شود تا هم پزشكان با مسئوليت بيشتري بر بالين بيمار حاضر شوندوهم پرستاران مزد زحمات خود رادريافت نمايند تا ارزش انساني بيماران حفظ شود
علی
باسلام خدمت آقای شریفی مقدم,,وتشکر فراوان ازایشان,,,حق گرفتنی است,,,به امیدروزی که تمام پرستاران به حق واقعی خودبرسند,,
على نوحه سرا
با نظرات اقاى شريفى مقدم موافقم.بنظر من يكى از دلايل ورشكسته بودن سيستم وزلرت بهداشت و كليه مراكز درمانى نحوه پرداخت تعرفه به پزشكان مىباشد.براى ايجاد يك تخت بيمارستانى حدود بيست هزار دلار دولت يا سبستم خصوصى بايد سرمايه گذارى كرده و هزينه هاى جارى مانتد نيروى انسانى درمانگر و انرژى و استهلتك سيستم را پرداخت كند ولى حدود هفتاد درصد تعرفه دريافتى از بيمار ويا بيمه به پزشك پرداخت گردد.... 
پرستار طيبي
خدارو شکر قشر مظلوم جامعه بهداشت ودرمان دارن آکاه ميشن چه نقشي تو اين سيستم دارن که چقدر مهم و قابل احترام هستن
مسوولين محترم ما فقط دنبال منافع مادي خودمون نيستيم که البته اون هم خيلي قابل پيگيريه که حداقل در قبال اين همه فشار جسمي و روحي حداقل رفاه مادي داشته باشيم
ما دنبال جايگاه واقعي پرستار تو کادر درمان هستيم
پرستارى مظلوم
درود فراوان بر آقاى شريفى مقدم, واقعا سپاسگزاريم از سخنان کوبنده ايشان
اين همه درآمد واقعا براى اين پزشکانى که نه سواد آنچنانى,نه تشخيص صحيح و نه وجدان کارى دارن,غيرمنصفانه ست
اين همه تفاوت پزشک و پرستار به دور از عدالت و انصافه
پرستارى مظلوم
درود فراوان بر آقاى شريفى مقدم, واقعا سپاسگزاريم از سخنان کوبنده ايشان
اين همه درآمد واقعا براى اين پزشکانى که نه سواد آنچنانى,نه تشخيص صحيح و نه وجدان کارى دارن,غيرمنصفانه ست
اين همه تفاوت پزشک و پرستار به دور از عدالت و انصافه
مريم
با سلام.من پرستار آى سى يو هستم تو يه بيمارستان خصوصى درتهران.جالبه که جراح مغزواعصاب اول پول ميريزن به حسابش به جز هزينه بيمارستان.مثلا براى تومور مغز 25 مليون تومن!يا مثلا فوق تخصص ريه فقط ماهى 40 مليون تومن قسط ميده!!
اونوقت مدعى هستن زيرميزى نيست؟!متخصص زنان که براى سزارين يک مليون توى مطبش ميگيره تازه مريض ميگه چه با انصاف بود!
حالا اگه همراه مريض بخولد قلبا براى تشکر از زحمات پرستار بياد 50 هزارتومن بده به پرسنل شيغت کسى جرات نميکنه بگيره.چرا پرستار رو براى اين اخراج ميکنن ولى پزشک حقشه؟!مگه ما درس نخونديم؟ سختى نکشيديم؟ شب و روز تعطيل و هيدوعزا همش درخدمت بيمار.تازه اگه نصف شب مريض بدحال باشه به دکتر دوبار زنگ بزنى شاکى ميشه و گوشيشو خاموش ميکنه.والا تو اين ده سال من به تعداد انگشتاى يه دست دکتر ديدم که شايسته احترام بودن و انسان دوست بودن.از زيرميزى گذشته کلى کاراضافه ميکنن براى پولش مثل آندوسکوپى برونکوسکوپى اکو سونو حتى نوارقلب روزانه,که هى مهر کنن و پول بگيرن.واى از اين جماعت.... گفتنى زياده.ولى ما انگار علاوه بر صبر اميد هم داريم بينهايت.ممنون آقاى شريفى مقدم
اعظم
سلام وتشکر از پیگیری واطلاع رسانی مشکلات جامعه پرستاری ما با حمایت کامل از صحبتهای آقای شریفی مقدم با تمام وجود خواستار احقاق حق خود هستیم باید در جامعه ای که اسلام حکم می کند ریشه ی این بی عدالتی ها بر کنده شود...
مرسی آقای شریفی...کاش همه مثه شما روشنفکر بودن
سید یاسر حسینی
انشالله با حفظ حرمت یکدیگر موفق باشید.
مهتاب
از آقای شریفی کمال تشکر را دارم.باید با پزشک سالاری مبارزه کرد. تمام گروههای شاغل در بیمارستان تحصیلکرده هستند و حق دارند بهتر زندگی کنند.
محمود
کاش این جماعت عظیم هفت درصدی!!!به این باوربرسندکه اگر93 درصد به زعم آنهابی مصرف درکنارشان نبودندامروزگورستانهاپربودازنبوغ این حضرات!!!
خدایا آنان که همه چیز دارند مگر تورا ؛
به سخره میگیرند آنان که هیچ ندارند مگر تو را!!!!!!
ارمین اقایی
با سلام و تشکر فراوان از مسولان سایت

من نمیدانم چرا الگویی که برگرفته از کشور ترکیه هست فقط اونجایی که به نفع پزشکان هست رو اجرا کرده اند چرا چون همه کاره ی نظام سلامت پزشکان هستند و باید هم فقط به فکر خودشان باشند!
ما پرستاران چیزی جز حق قانونی خود نمیخاهیم مسولان محترم بروند و نگاهی به نظام سایر کشورها بندازند!پرستاران شمنیی هم با پزشکان و سایر اعضای نظام پزشکی ندارند لطفا پزشکان محترم به خود نگیرید
نعمت الهی
بیایید با اتحاد جامعه پرستاری گامی در جهت ارتقا این شغل شرافتمندانه برداریم.
شعبانی
خدا رو شکر که بالاخره یکی دست این پزشکا ی سیری ناپذیر و رو کرد آخه تا کی هیشکی نمی خواد و نمیذارن حرف بزنه؟
شاه حسىنى
هر جا ثروتى اندوحته شده مطمىن باشىد حقى ضايع شده است..
taranom
زحمات یک پرستار را فقط یک پرستار درک میکند نه کس دیگری......ا
سیاوش آقاتبار
بنده به عنوان یک پرستار فقط باید عرض کنم
برادر مرده میداند غم داغ برادر را
انوقت شما چه انتظاری از پزشکان محترم ذارید
عليرضا
با درود فراوان به شما.
متأسفانه با درآمد ميليونى پزشكان، نميدونم چرا از كمبودن درآمد و نداشتن انگيزه حرف ميزنن. ؟؟؟؟؟؟
آقا خواهشاً حقوق اين قشر و تا جايى كه ميتونيد زياد كنيد كه ديگه ناله نكنند، گناه دارند آخه!!!!!!!!!!
ilkani
Dorood bar aghay sharifi moghadam agha sepas
ساراکارشناس ارشد پرستاری
درود فراوان بر بزرگمرد آقای شریفی مقدم که جز حرف حق چیزی نمی گویند. حرف حق همیشه برای ناحقان، تلخی و ناکامی دارد
Azin
خوشحالم که بلاخره حرف دل پرستارا یه جا مطرح شد
احمد
درودبرشماآقای شریفی وسلام برعزیزان سلامت که بعداسالهاسکوت جانسوزصدای 93درصدی جامعه بهداشت ودرمان رامنعکس میکنید.به امید روشنگریهای بیشتر
مژگان
جناب اقاي شريفي مقدم از شما متشكريم كه با شجاعت تمام از حقوق پرستاري دفاع ميكنيد با اميد به اينكه با حمايت جامعه پرستاري هر چه زودتر به حق خود برسيم
حیدری
ایران تنها کشوری هست که پزشکان به علت نبود آگاهی در بین مردم به این راحتی مردم رو چپاول وغارت میکنند
محمدپور
حق گرفتنی است نه خواستنی . . . درود بر شما
مهناز
واقعا چرا اينقدر تفاوت در امد اونهم با اين شغل سخت فرسايشي چرا مسي اين مشكل رو حل نميكنه اقايان وخانمهاي پزشك چرا در مورد پرستاران سيستم برده داري رو اجرا ميكنيد
با تشکر فراوان از آقای شریفی مقدم و همچنین سایت سلامت نیوز.
اندکی صبر، سحر نزدیک است.
23 آذر93
پرستار
از سایت سلامت نیوز و جناب آقای شریفی مقدم برای حمایت جامعه مظلوم پرستاری کمال تشکر و قدردانی را دارم
پرستار
از سایت سلامت نیوز و جناب آقای شریفی مقدم برای حمایت جامعه مظلوم پرستاری کمال تشکر و قدردانی را دارم
نصیر
حق گرفتنی است و باید برایش جنگید پزشکان بیش از 30 سال است که حق ما را به ناحق درجیب خودشان می گذارند. من مطمئنم که مسئولین ما تمام تلاششان ران می کنند ول تمام تلاش کافی نیست باید از وجودمان مایه بگذاریم. به عبارتی دیگر شاید جنگ یزید و امام حسینی دیگر در راه است.
No Pain, No Gain
حامد گل سرخی
بسیار بجا بود آقای شریفی
ا,ق
با احترام
لطفا بفرمایید جایگاه پرستار که تمام فشار کار مراقبت از بیمار در هر روز و ساعتی بر دوش اوست و به طور خاموش جسم و روحش مستهلک میشود, در نظام سلامت کشور کجاست؟ما قشری هستیم که بیشترین فشار بر خود و خانواده امان وارد میشود و با بیشترین تبعیص و تفاوت و کمترین جایگاه همچنان پاسخگوی بیمارانیم.
جایگاه عدالت و ارزشمداری کجاست؟ چقدر تفاوت منطقی است؟بر چه مبنایی پزشک باید چند ده و گاه چند صد برابر دریافتی داشته باشد؟
صادق
سلام.جناب دکتر زالی عوام فریبی نکنید.درامد هیچ پزشکی از فیش حقوق او معلوم نمی گردد.درامد پزشک تنها از طریق چک کردن واریزیهای خلق الله بی بضاعت که دارونداره خودرًرا برای یک عمل جراحی به حسابهای متعدد منشی،اعضای خانواده و... او بصورت غیر مستقیم به جیب میزند مشخص می شوذ.
کمال عبدی
آقای دکتر زالی و دیگر حضرات مسوولان پزشک وزارت رفاه پزشکان (بهداشت سابق) و خصوصاً وزیر مربوطه بهتر است به تعهد اخلاق پزشکی مراجعه کنند، این پذیرفته است که پزشک بایستی معادل علم، عمل و زحمتش مزد بگیرد اما توجیه دریافت زیر میزی گرفتن پزشکان این مطلب را به ذهن هر کسی متبادر میکند که اگر شما در هر شغلی خود را مستحق دریافت مزد بیشتری دیدی مابه تفاوت آنرا از جیب ارباب رجوع و بصورت غیر قانونی برداشت کند
از طرف جمعي از پرستاران كرمان
انتقادی که با هدف ایجاد عدالت در کشور عزیزمان ایران اسلامی انجام شود ستایش و تقدیر می طلبد نه آشفتگی و پرخاش.....و من در عجبم از این آشفتگی و برخورد غیر هوشمندانه درصدی از نخبگان کشورم!!!!!!!!!
افراسي
درود بر اقاي شريفي مقدم...!!!!

با كاراي كه اين جماعت اندك دارن انجام ميدن ديگه جاي واسه نظر دادن نميمونه!
اينقد به فكر منافع مادي هستن كه شان و منزلت واقعي كادر درمان رو بردن زير سوال!
اين جماعت حتي تحمل يه انتقاد بجا رو هم ندارن!
ميترسن خدشه اي به منابع درامديشون وارد بشه!
ميترسن ديگه زير ميزي وجود نداشته باشه!
الان چندساله طرح تعرفه پرستاري سر زبونا افتاده ولي هيچوقت اجرا نشد!
چون اين تعداد اندك و همكيشاشون ميترسن كمي از درامدشون كم بشه!
من يه پرستارم و افتخار ميكنم!
كاش ميشد از اين گروه اندك پرسيد واقعا چيزي داريد كه بهش افتخار كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا با يه انتقاد كوچيك اينقد ترسيدن؟؟؟؟؟؟
ترسشون از زيرميزه!!!!!!!!
ترسشون اينه كه درامداشون بياد زير ٢٠٠ ميليون!!!!
اميدوارم روزي برسه كه پرستارا به حق واقعيشون برسن!!!!
البته نه فقط حق مادي....!!!!!


چون اين جماعت اندك (زير ميزي بگير) چند درصدي فقط به دنبال ماديات هستن!!!
روجا
انتقادی که با هدف ایجاد عدالت در کشور عزیزمان ایران و الگوی ممالک اسلامی باشد ستایش و تقدیر می خواهد نه پرخاش و آشفتگی و من در عجبم از این آشفتگی و برخورد غیر هوشمندانه درصدی از نخبگان کشورم!!!
مريم
با تشكر از واكنش هوشمندانه جناب شريفي مقدم واقعا ادبيات دكتر زالي وگفته هايشان نشان از نگاه تنگ نظرانه به اعضاي تيم سلامت دارد ايشان ظاهرا پزشكان را در جايگاهي فوق بشري تصور ميدارند ضمن تشكر از زحمان كليه اعضاي تيم درمان بايد تناسب در پرداخت ها وتعرفه پرستاري هرچه سريع تر اجرا شود . ومن الله توفيق
سمیه
ما فقط خواستار عدالت در پرداختی ها هستیم.اگر ما تیم درمان هستیم و همه با هم زحمت میکشیم دلیلی وجود نداره اخر ماه پولها بره تو جیب یه عده خاص/وزارت سلامت عدالت عدالت
محمود عمیدی
سلام ,از این.آشفته بازار چیزی نمی توان برد .آمار وارقام.که دروغ نمی گویند برادران!
شما از چه بر آشفته اید
از حقیقت .. چون اگر دروغ لود اینقدر به تکاپو نمی افتادید
parastar
درود آقای شریفی مقدم
به امید روزی که تعرفه گذاری پرستاری اجرا شود
یک پرستار
با تشکر از جناب آقای شریفی مقدم و سلام خدمت همان پزشکان هفت درصد.میخوام بگم اگر غیر از این است از خودتان دفاع کنید چرا آشفته میشید.کسی که حق داشته باشد از حق خود دفاع کرده و آشفته نمی شود .می خواهم بگویم باصدبرابر مخالفم چون گاها به 200 برابر را هم من شاهدم و گاها بیشتر.باز هم آشفته اید.کلاه خود را قاضی کنید و شما هم که 24 ساعته بیمار خود را به پرستاران می سپارید و در صورت نبود پرستار هیچ بیمار بستری و یا هیچ عمل جراحی انجام نمی شود کمی منصف بوده و برای احقاق حق پرستاران در کنار ما باشید.
علیرضا
اقای شریفی مقدم واقعا دستتون درد نکنه ...ممنون خواهش میکنم تا اخر ادامه بدید تا به عدالت لازم تو نظام سلامت برسیم
ازاده
با تشكر از آقاي شريفي مقدم كه واقعا آنچه لازم بود رو ادا كردند.
هر شغلي هر چند ارزشمند ومهم، ارزش و بهاي خودش رو داره كه بايد تعريف بشه. اين وظيفه دولت هست و بايد به نحوه پرداختي هاي پزشكان نظارت منطقي و جدي وجود داشته باشه. نه افسار گسيخته. اين گروه بيش از آنچه كه مستحق آن باشند، خود را ارزشمند و مفيد و فداكار ميدونن. اين سو استفاده از نياز مردم و حتي سران مملكت هست.بزرگان نيز كوتاه مي آيند.
و فراموش نشه كه در هر جاي كره زمين اداره يك سيستم سلامت بدون حضور پرستار امكان پذير نخواهد بود.
مهسا مقدری
حرف آقای شریفی مقدم حرف همه افراد جامعه پرستاری هست.ما انقدر حرفهامون رو تکرار میکنیم تا همه صدای ما رو بشنون و بدونن ما چیزی جز حق پایمال شدمون رو نمی خواهیم
لایق
تا وقتی عدالت توی یک سیستم نباشه هیچ وقت ب تعالی نخواهد رسید. پس هر چی طرح تصویب بشه برای بهبود کیفیت نظام عبث و بیهودست.
محمد
با تشکر از سایت خوب سلامت نیوز و آرزوی صحت وسلامتی برای جناب آقای شریفی مقدم عزیز که با شجاعت و فداکاری درجهت برقراری عدالت درجامعه سلامت کشور تلاش مستمر دارند و به امید اینکه مسولین محترم کشوری نیز به این مهم حساسیت ویژه نشان داده و درجهت پیشبرد عدالت که شایسته حکومت اسلامی و کشور عزیمان می باشد همت نمایند !
ازاده
با تشكر از آقاي شريفي مقدم كه واقعا آنچه لازم بود رو ادا كردند.
هر شغلي هر چند ارزشمند ومهم، ارزش و بهاي خودش رو داره كه بايد تعريف بشه. اين وظيفه دولت هست و بايد به نحوه پرداختي هاي پزشكان نظارت منطقي و جدي وجود داشته باشه. نه افسار گسيخته. اين گروه بيش از آنچه كه مستحق آن باشند، خود را ارزشمند و مفيد و فداكار ميدونن. اين سو استفاده از نياز مردم و حتي سران مملكت هست.بزرگان نيز كوتاه مي آيند.
و فراموش نشه كه در هر جاي كره زمين اداره يك سيستم سلامت بدون حضور پرستار امكان پذير نخواهد بود.
پرستار
ما پرستاران فقط درخواست اجرای عدالت در پرداختی ها و اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری داریم و از جناب شریفی مقدم به عنوان نماینده منتخب پرستاران به خاطر زحماتی که میکشند سپاسگذاریم و حرف و سخن ایشان ، حرف جامعه پرستاری است ای کاش نظام پرستاری هم از سکوت خارج شده و با حمایت رسانه ها خواسته های به حق پرستاری رو به گوش مسئولین میرسوند.
رامین
یکی از موجبات رشد در جامعه انتقادهای کار ساز است.گفته های آقای شریفی مقدم برای ایجاد عدالت در کادر سلامت ایران است.
محمد
زنده باد...در کشور باید عدالت ایجاد بشه
حمید
درود بر کسانی که بدون هیچگونه چشم داشت و ااهداف سیاسی و جتماعی خاصی درجهت احقاق حقوق دیگران تلاش میگنند. تلاشهای جناب آقای شریف مقدم که سالهاست بی وقفه ادامه دارد ستودنی و شایسته تقدیر است.
کوروش باسامی
از زحمات آقای شریفی مقدم کمال تشکر و سپاس را داریم خدا قوت دلا ور
رقیه جعفری
انتقادی که با هدف ایجاد عدالت در کشور عزیزمان ایران و الگوی ممالک اسلامی باشد ستایش و تقدیر می خواهد نه پرخاش و آشفتگی ...ومن در عجبم از این آشفتگی و برخورد غیر هوشمندانه در صدی از نخبگان کشورم! !!!!!!!!
azam
امیدوارم به زودی خبرهای خوبی درباره حق و حقوق پرستاران بشنویم.
پرستار
با سلام ما فقط درخواست اجرای عدالت در پرداختی ها و حمایت رسانه ها جهت اطلاع رسانی به مسئولین محترم جهت پیگیری را داریم.
محمدشیری ازقم
ازبیانات روشنگرانه وپیگیری جدشماسپاسگزاریم
ماباکسی دشمنی نداریم وپیگیر حقوق پایمال شده خودمان هستیم
رکسانا
درود جامعه مظلوم پرستاری بر جناب آقای شریفی مقدم
شکوفه
ما پرستاران کاری به اون گروه 7 درصد نداریم...ما تنها خواهان حق و حقوق خودمان و اجرای تعرفه گذاری پرستاری هستیم....
فاطمه
سلام بر همه همكاران عزيز...
ديروز شاهد واكنش جامعه پزشكان نسبت به برنامه وزين ثريا بوديم!
در اين موقعيت سوالاتي يه ذهن ميرسد كه لازم ميدانم اگرچه شايد صدايم را كسي نشنود! ولي مطلوب اين است كه پاسخي هم بدهند اقايان!
سوال اول اين است كه: مگر شما را چه شده است كه اينگونه نسبت به منطق؛ گارد ميگيريد و دست به فرافكني ميزنيد!؟
مگراقايان و همكاراني كه در اين برنامه؛ براي اولين بار در رسانه؛ حقايق را گفتند؛ كار خلافي كرده اند!؟
مگرجامعه پزشكي فقط از پزشك تشكيل شده است؟!
شما را چه شده است كه احساس خطر كرده ايد!؟
ايا تا كنون رسانه را در اختيار نداشته ايد؟؟ ايا تا كنون دروغ به خورد مخاطب نداده ايد؟
به قول همين جناب معترض! اقاي دكتر زالي! مبالغ زيادي جهت راه اندازي شبكه هاي سلامت و غيره به صدا و سيما داده ايد!! سوال اينجاست! كه با وجود ريختن مبالغ ان چناني به صدا و سيما؛ ايا ديگر حقي براي ديگر گروههاي درمان؛ كه بتوانمد انها هم از رسانه استفاده كنند؛ قائل ميشويد!!؟؟
ترس برتان داشته است!! تازه شمه اي از حقيقت را برملا كردند دوستان! دكتر زالي طوري ميفرمايند كه در جنگ بوده ايم!! كه انگار هيچ قشري بجز پزشكان محترم در جنگ نبوده اند!! خطابم به شخص ايشان است! اقاي دكتر ذالي! اگر پزشكان عزيز در جنگ بوده اند و دين خود را به اين مملكت ادا كرده اند؛ هم اكنون دارند ميليوني؛ و اگر به شما برنخورد؛! چه بسا ميلياردي!! از همين مملكت درامد كسب ميكنند!! كه ان شاالله حلال باشد!!
ما پرستاران قصد جسارت به جامعه شريف پزشكي را نداشته و نداريم كه همگان ميدانيم اين قشر؛ از فرهيختگان جامعه هستند...
ولي سوال اينجاست كه ايا اين حضرات فرهيخته؛ تا به كي بايد ساير همكاران خود را(اگر به ايشان بر نخورد!!!) ساير پيراپزشكان را در نظر نگيرند؟؟ ايا خدمت پزشك به بيمار و فرايند درمان؛ بدون حظور ساير پيرا پزشكان؛ اصولاً شدنيست؟؟
مگر انسانها در سراسر دنيا باهم فرق دارند!!؟؟ چرا خدمات پزشكي در يك كشور جهان سومي مثل ما!! بايد چند صد برابر ساير ممالك پيشرفته باشد؟؟ پس يك جاي كار لنگ ميزند!! و اگر جسارت نباشد؛ ان يك جا هم اين است كه حقوق ساير پرسنل در اين جامعه در نظر گرفته نميشود و همه ي ان به جيب اساتيد فرهيخته!! سرازير ميگردد...
بنده بعنوان عضو كوچك از اين جامعه بزرگ؛ پيشنهاد ميكنم به همين صورت كه در اين برنامه صادق!(ثريا) برخي از حقايق براي ملت شريف و بزرگوار روشن شد؛ در برقراري ارتباط با صدا و سيما و استفاده از تريبون اين سازمان؛ كوشا باشيم كه براي روشنگري و نشان دادن حقايق؛بسيار با ارزش ميباشد...
والسلام.
لایق
تا وقتی عدالت توی یک سیستم نباشه هیچ وقت ب تعالی نخواهد رسید. پس هر چی طرح تصویب بشه برای بهبود کیفیت نظام عبث و بیهودست.
لایق
تا وقتی عدالت توی یک سیستم نباشه هیچ وقت ب تعالی نخواهد رسید. پس هر چی طرح تصویب بشه برای بهبود کیفیت نظام عبث و بیهودست.
فریسات
آقای شریفی مقدم ، سلامت نیوز از شجاعتتان در بیان حقیقت متشکریم
محمد
با سلام،عجیب است سالها پرستاران همانند برده زحمت کشیدند وعمر و زندگی و جوونیشون تو این کار گذاشتند این آقایون خوردند وبردند و دم نزدند حالا با یک انتقاد که به حق و واقعی است اینگونه بر آشفتند،جالبه که خودشون هم از این بیعدالتی ها باخبرند
آرست
با سلام و درود
ابتدا از اينکه فقط اخبار جانبدارانه را (مثل برخى سايتها) منتشر نميکنيد و براى بيان حقايق دغدغه داريد از شما سپاسگذارى ميکنم.
عجيب است که طرحى بدين وسعت در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته اما حتى يک برنامه انتقادى را بر نميتابند و دلشان ميخواهد همه به به و چه چه کنند !
آن را که حرف از حساب است ، از مباحثه چه باک است ؟
بارها و بارها از مسئولان وزارتخانه و شخص آقاى وزير دعوت شده تا در يک برنامه (زنده) با بزرگانى چون آقاى شريفى مقدم و همچنين دکتر پزشکيان به مناظره بنشينند ، خويب آقاى وزير اگر سخن حق ميگوييد پس با نامه و مصاحبه طفره نرويد ، يکبار مصاحبه کنيد تا همه باورشان شود !!!!
ولى خود کرده را تدبير نيست آقاى وزير .... !!!!!
koures Abbasi
جامعه نیاز به تغییر دیدگاه و انحصارطلبی وپزشکسالاریه
نسرين
با سلام و احترام خدمت همه عزيزان ما پرستاران فقط تقاضاي اجراي قانون تعرفه گذاري پرستاري و عدالت در پرداختي ها داريم و با همه كادر درمان دوست و همكار هستيم ولي ايا واقعا اگر هر شخصي كه در هر سيستمي كار ميكند اختلاف پرداختي در حد صد تا سيصد برابر داشت نبايد تقاضاي به حق خود را عنوان كند و اگر چنين كند به كسي توهين شده است ؟ اگر قضيه بر عكس بود هيچ كسي در سيستم اعتراض نميكرد؟ يعني ما تا آخر عمر بايد از حق خودمون بگذريم و ساكت بمانيم ؟ از رسانه خواهش ميكنيم صداي ما رو به گوش مسئولين برسانند. با تشكر
محمدرضا
با تشکر از سایت سلامت نیوز و تشکر فراوان از. جناب شریفی مقدم و همه ی دوستانی که باعث بیداری جامعه و همچنین تیم درمان شده اند. امیدوارم افرادی که خود را به خواب زده اند بیدار شده و به جای حفظ جیب و صندلی خود به فکر حفظ ارزش و اعتبار شغل و رشته ی خود و سلامت جامعه باشند.
علی
متاسفانه بودجه طرح تحول سلامت که می بایست صرف ارتقا خدمات درمان میشد مستقیما به جیب عده ای خاص واریز می شود
Mahsa
با تشکر از جناب آقای شریفی مقدم و با احترام به جامعه پزشکی.جناب آقای دکتر زالی، آیا صحبت از برقراری عدالت کج فهمی است؟؟!!!!
یک پرستار
زنده باد اقای شریفی مقدم که حق رو بیان میکنه..علیرغم بالا رفتن تعرفه ها من که در یک بیمارستان کوچک پنجاه تخت خوابی کار میکنم تمام جراحان ما اعم از چشم پزشک و جراح عمومی کماکان از بیماران وجه نقد رو دریافت میکنن و وقتی از بیمار سوال میکنیم چرا خبر نمیدین میگن ما باید بعد از جراحی هم به همین پزشک مراجعه کنیم میترسیم برای روند درمانمان مشکل ایجاد شود.زیاده خواهی این قشر را پایانی نیست.
هادی
با تشکر از آقای شریفی مقدم .
کاش آقای میرزا بیگی هم خودی نشان میدادند.
واقعا که
mo.mmt
دوستان خونسردی خودتونو حفظ کنید وباعث بی نظمی وتشنج درمملکت نشویث
هاله
از مدیران این سایت کمال تشکر را دارم .آقای شریفی مقدم خسته نباشید و خدا قوت که حرف دل بچه های پرستاری و با شجاعت بیان میکنید
مهدی
از سلامت نیوز که شجاعانه اخبار مربوط به پرستاری را انعکاس میدهد تشکر کرده و به همه ی دست اندرکارانش خداقوت میگوییم
از طرف جمعی از پرستاران شیراز
سعید
درود بر جناب شریفی مقدم
tahmasb
بااحترام به تمامی اقشارجامعه پزشکی اعم ازپزشک وپرستاروپیراپزشکان ،بایدبگم که کادردرمان دراین شرایط سخت بایدآرامش خودراحفظکنندووزارت بهداشت وشخص وزیرباتدبیرلازم به ایجادهمدلی وآرامش درجامعه پزشکی کمک کندالبته دراین راه میبایست حرف دل پرستاران عزیزوسختکوش گوش داد ودرجهت اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری همت لازم انجام شودضمن اینکه همزمان نقدآن بخش ازدرمان که متهم به گرفتن زیرمیزی هستندبایدباحفظ احترام به شان ومنزلت آنان باشد.
الهام
خودشون هم میدونن کسی با پزشکهای عمومی چیزی نگفته چرا بی خودی پزشکا شلوغش کردن همه عالم میدونن بعصی پزشکا درامد سرسام اوری دارن با تشکر از اقای شریفی
مژگان
با احترام به جامعه پزشکی باید بگویم بعد از مدتها مقدار کمی از واقعیات در رسانه ملی مطرح شد .ایا برای پیشرفت یک جامعه انتقاد سازنده لازم نیست ؟و البته در نهایت تاسف وقتی طرحی یک شبه لازم الاجرا میشود قاعدتا معایبش به تدریج اشکار خواهد شد و ایکاش جناب دکتر زالی بفرمایند کدام مطلب بدون سند در این برنامه مطرح شد که ایشان اینگونه گلایه مند شده اند ؟
0.82257s, 166q