برای کنترل درد های قاعدگی چه کنیم ؟

10 مسکن طبیعی برای دردهای قاعدگی

۱۳۹۳/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۴ - کد خبر: 128544
10 مسکن طبیعی برای دردهای قاعدگی

سلامت نیوز: با وجود که این روزها مصرف قرص های مسکن برای کاهش دردهای مزمن افزایش چشمگیری پیدا کرده است اما این داروها گاهی اعتیاد آور هستند ومعمولا نیز مصرف زیاد آنها عوارض جانبی به دنبال دارد.برای کاهش درد جایگزین های مناسب و طبیعی مسکن های شیمیایی وجود دارند که می توان آنها رادر آشپزخانه هر خانه ای پیدا کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مجله بهداشت زنان،شاید شما هم دردهای قاعدگی را تجریه کرده باشید. دردهای قاعدگی برای بعضی از خانم ها تا اندازه ای دردناک است که نه خواب راحت دارند و نه می توانند به فعالیت های روزمره خود بپردازند . اکثر افراد دراین شرایط مصرف انواع قرص های مسکن را انتخاب می کنند؛ غافل از اینکه مصرف بیش از حد قرص های مسکن عوارضی دارد که از دردهای قاعدگی هم دردناک تر است. برای کاهش دردهای دوران قاعدگی چه باید کرد؟ خوب است بدانید راه بهتر و بی خطری به نام « طب سنتی » برای کاهش دردهای قاعدگی وجود دارد. اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید با استفاده از طب سنتی شدت این دردهای کلافه کننده را کاهش دهید، گفت وگوی ما را با دکتر روشنک مکبری نژاد ، متخصص طب سنتی و استادیار دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را بخوانید.

درد قاعدگی چیست؟
درد قاعدگی عبارت است از بروز درد شدیدی هنگام عادت ماهیانه که مانند دل پیچه است و اغلب در سطح زیر و وسط شکم ایجاد می شود .البته ناحیه شیوع درد در هر خانمی متفاوت است، گاهی این دردها تا زیر کمر وحتی کلیه های فرد را فرامی گیرد و ممکن است از یک تا دو روز قبل از قاعدگی شروع شود وتا 4 روز طول بکشد. البته این دردها نظم خاصی ندارد و شدت و محل آن در هر فرد و در هر ماه متفاوت است. این دردها که از نوع کوفتگی هستند، گاهی اوقات آن قدر شدیدند که فرد مجبور می شود دست از تمام فعالیت هایش کشیده و دراز بکشد . دردهای قاعدگی همراه با علائم متفاوتی هستند مانند تهوع ، سردرد، خستگی ، کسالت ، اسهال ، استفراع و ... در واقع با وجود این دردها قاعدگی برای برخی خانم ها تبدیل به یک فاجعه ماهانه می شود.
طبق گفته دکتر مکبری نژاد، دردهای قاعدگی به دو نوع اولیه و ثانونه تقسیم می شوند. درد های اولیه دردهای معمول و رایج هستند که خیلی شدید نیست و قابل تحمل وکنترل است. اما دردهای ثانویه که بسیار شدید هستند ومعمولا با هیچ مسکنی تسکین پیدا نمی کنند، خطرناکند ونیاز به معاینه پزشک دارد. همچنین ممکن است علت دردهای قاعدگی ثانونه بیماری های زمینه ای مانند آندومتریوز باشد.

برای کنترل درد های قاعدگی چه کنیم ؟
معمولا هر دردی درمان مخصوص به خود را دارد. دردهای دوران قاعدگی هم از این قاعده مستثنی نیستند و راه های بی ضرری برای درمان آنها وجود دارد .استادیار دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این باره می گوید: به دلیل از دست رفتن خون در دوران قاعدگی و از آنجایی که خون از نظرپزشکی طبعی گرم دارد بنابراین از دست رفتن خون باعث سردی بدن می شود . پس باید تدابیری برای جلوگیری از این سردی انجام شود . وی با اشاره به تغییر عادات غذایی در دوره عادت ماهیانه ادامه می دهد: در دوران عادت ماهیانه توصیه می شود از مصرف برخی خوارکی ها که طبعی سرد دارند، مانند انواع ترشی و سبزیجات ، سالاد، سرکه ، سرکه ، خیار ، گوجه فرنگی و... پرهیز شود یا میزان مصرف آنها را به کمترین حد ممکن رساند .در مقابل از موادی تغذیه شود که در عین گرم ومفید بودن ، به راحتی در دسترس است؛ مانند حلوا، زنجیل دم کرده ، چای زنجیل و چای بابونه. چرا که تحقیقات ، تاثیر مثبت این مواد را در کاهش دردهای قاعدگی ثابت کرده است . به طور کلی باید اوضاع عمومی بدن با استفاده از مواد مغذی رایج تقویت شود.

از آب و آب بازی پر هیز شود!
استادیار دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه توصیه می کند: توصیه می شود آب در دوران عادت ماهیانه با احتیاط بیشتری مصرف شود ؛ برای مثال هنگامی که فرد ومخصوصا دختران جوان ناشتا هستند، آب نخورند. به طور کلی درمانگرهای محلی اعتقاد دارند که در این دوران از استعمال آب زیاد و مخصوصا آب سرد در هنگام شست وشوی دستگاه ادراری تناسلی پرهیز شود. همچنین توصیه می شود در صورت امکان فرد در روزهای اول قاعدگی حمام نرود . این موارد باید رعایت شود اما متاسفانه اکثر افراد اهمیتی به آن نمی دهند و در آینده دچار مشکل می شوند.

به جز تغذیه چه راه های دیگری وجود دارد؟
ممکن است تغییر عادات غذایی برای برخی اشخاص امری سخت و نشدنی باشد اما جالب است بدانید طب سنتی برای این افراد هم نسخه های موثر دارد تا دوران عادت ماهیانه را قابل تحمل کند. دکتر مکبری نژاد به این پرسش که به جز تغییر عادات غذایی ، طب سنتی چه راه های دیگری را برای کاهش دردهای قاعدگی پیشنهاد می کند، پاسخ می دهد: طب سنتی همچنین برای کاهش دردهای قاعدگی کارهای موضعی مانند روغن مالی را پیشنهاد می کند. برای این کار فرد باید نواحی رحم را روغن گرم بمالد .البته بهترین و موثرترین حالت این است که از یک تا دو روز قبل از شروع قاعدگی به روغن مالی یا مصرف ، تغذیه خاص شروع شود.
وی ادامه می دهد: استفاده از باد کش نیز مفید است. زیرا بادشکن باعث افزایش خون رسانی و گرم کردن نواحی مورد نظر می شود. همچنین توصیه می شود فرد در این دوران از استرس دوری کند و به انجام ورزش های ملایم مانند پیاده روی ونرمش های خاص بپردازد . اگر میزان خونریزی زیاد است به پزشک مراجعه کنید میزان زیاد خونریزی مشکل دیگری است که ممکن است بسیار از افراد در دوران قاعدگی به آن دچار شوند که دکتر مکبری نژاد در مورد آن نیز می گوید: خونریزی در دوران عادت ماهیانه تا حدی طبیعی است، اما اگر فرد احساس کند میزان خونریزی از حد معمول بیشتر است باید حتما به پزشک مراجعه کند. پزشک از افرادی که خونریزی زیادی دارند شرح حال می گیرد. سپس از طریق آزمایش هورمونی علت آن را تشخیص می دهد. بعد از مشخص شدن علت ، درمان صحیح تجویز می شود بنابراین تا علت اصلی میزان زیاد خونریزی مشخص نشود نمی توان درمان قطعی برای آن صادر کرد.


10 مسکن طبیعی درد
با وجود که این روزها مصرف قرص های مسکن برای کاهش دردهای مزمن افزایش چشمگیری پیدا کرده است اما این داروها گاهی اعتیاد آور هستند ومعمولا نیز مصرف زیاد آنها عوارض جانبی به دنبال دارد.جیمزان. دیلارد، نویسنده مقاله «چاره درد های مزمن» می گوید: برخی از قرص های مسکن نمی توانند دقیق بروز درد را حذف کنند. همچنین مهن نیست پزشکان چقدر داروی مناسبی را برای کاهش درد تجویز کنند چون به هر حال افرادی که از دردهای مزمن رنج می برند به طور کامل تسکین نمی یابند . به گزارش پریونشن ، دیلارد همچنین اظهار داشت: برای کاهش درد جایگزین های مناسب و طبیعی مسکن های شیمیایی وجود دارند که می توان آنها رادر آشپزخانه هر خانه ای پیدا کرد. برخی انواع مواد خوراکی از طریق مبارزه با التهاب ، مسدود ساختن سیگنال های درد وحتی درمان بیماری های نهفته قادرند درد را ز بین ببرند که برخی از انواع موثر آنها عبارتنداز:
1- گیلاس: ترکیب های موجود در گیلاس با نام « آنتوسیانین » در واقع آنتی اکسیدان های قوی هستند که به دو طریق شدت درد را کاهش می دهند. این ترکیب ها با متوقف کردن پیشرفت التهاب و با از بین بردن آنزیم های درد مانند مسکن های آسپرین و ناپروکسن عمل می کنند و در تسکین درد نقش دارند. نتایج یک مطالعه نشان می دهد افرادی که هنگام مصرف صبحانه یک کاسه گیلاس بخورند، التهاب در بدن آنان 25 در صد کاهش می یابد.
2- زنجیل : این گیاه ریشه ای و تند، تسکین دهنده سنتی درد دل ، رفع دریازدگی و حالت تهوع است.این گیاه که ویژگی آسپرین و ضد التهابی دارد می تواند در تسکین دردهای ماهیچه ای ، آرتریت و میگرن موثر باشد .
3- فلفل قرمز: این ادویه حاوی ترکیبی به نام «کاپسایسین » است که با تحریک کردن پایانه های اعصاب و کاهش ماده شیمایی انتقال دهنده سیگنال های درد، نوعی مسکن موثر به حساب می آید.
4- گوشت ماهی: مصرف ماهی هایی که حاوی مقدار پایینی جیوه هستند و در عین حال حجم بالایی اسید چرب امگا- 3 دارند در تسکین در موثر است. امگا -3 در بهبود جریان خون و کاهش التهاب رگ های خونی و عصبی تاثیر دارد اما برای افزایش تاثیر آن لازم است از مکمل ها نیز استفاده شود .
5- زرد چوبه: ازاین ادویه سال هاست که برای کاهش درد و بهبود فرآیند گوارش غذا استفاده می شود اما طبق بررسی کارشناسان ، زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد،بدن را از تخریب بافتی و التهاب مفصل محافظت کرده واز عملکرد سلول های عصبی حمایت می کند .
6- ماست: حدود 20 درصد مردم آمریکا به سندرم روده تحریک پذیرمبتلا هستند و در نتیجه دل درد نیز در آنان شایع است. به گفته پزشکان در ماست چندین باکتری وجود دارد که درکاهش درد و التهاب موثر هستند.
7- قهوه : کافئین موجود در قهوه با تنگ کردن عروق خونی گشاد شده که بر اثر سر درد ملتهب می شوند از شدت درد می کاهد.
8- نعناع : این گیاه از جمله مواد خوراکی است که از گرفتگی ماهیچه ای پیشگیری می کند و به همین دلیل عرق نعناع در تسکین دل درد ناشی از سندرم روده تحریک پذیر استفاده می شود.
9- سویای سبز : در مطالعه ای که در دانشگاه اکلاهما انجام شده به گروهی از شرکت کنندگان 40 گرم پروتئین سویا وبه گروه دیگر پروتئین حاوی شیر داده شد که در پایان مطالعه مشخص شد مصرف پروتئین سویا نسبت به پروتئین حاوی شیر خاصیت مسکنی بیشتری دارد.
10- آب میوه «قره قاط» : زخم های گوارشی ناشی از میکروبی موسوم به هلیکوباکتر پیلوری هستند که به بافت های حفاظت کننده جداره لوله گوارشی شامل معده یا روده کوچک حمله می کنند . آزمایشها نشان می دهد که می توان با نوشیدن آب قره قاط از بروز آن پیشگیری کرد. همچنین لازم است این نوشیدنی به صورت 100 در صد طبیعی و بدون افزدون شکر مصرف شود زیرا در صورت شیرین شدن حالت التهاب آور پیدا می کند .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
Javad
خداروشکر دختر نشدیم
بچه ها واسه دل درد جوشونده ی چوب نعناع معجزه میکنه ! حتما امتحان کنین
۲۰۱۹
من از دو روز قبل یه دلدرد خفیف دارم روز اول هم به خاطر شدت استفراغ هیچی تو معدم نمیمونه از قرص و دمنوش و همه چی رو معدم پس میده و مجبورم درد شدید رو تحمل کنمروز دوم هم مجبورم ۲تا ژلوفن بخورم تا فقط درد رو خفیف کنه به خاطر اینکه نه دمنوش روم تاثیر گذاشته تا حالا نه قرص های دیگه
دکترم رفتم هیچی
بلاخره باید تحمل کرد چاره ای نیست
عاطفه
من خیلی درد میکشم ب نظر من وعده غذایی ک توی ی ماه میخورید باعث میشه دردتون بیشتر بشه من اوایل علاقه زیادی ب ماست و ترشی جات و کلا چیزای ترش داشتم از وقتی کمتر میخورم و یا کلا نمیخورم حالم بهتره دردم کمتر مواظب وعده غذایی تون توی اون ماه باشید صرفا دمنوش زنجبیل و دارچین بی نظیره
Zahra
سلام . توی این دوران یکی میگه حمام برو یکی میگه نرو یا مثلا قهوه را اینجا گفتید اشکال نداره جای دیگه میگن اشکال داره. من خیلی کار دارم خیلی هم درد دارم 20سالمه مجردم. چیکار کنم از این درد لعنتی خلاص بشم ؟؟؟؟
اِلای
من از درد ساعت ۶ صبح بیدار شدم تا الان که ساعت ۹ صبحه دارم درد میکشم هر چی کیسه آب گرمم میزارم هیچ اثری نداره از دیشب تا حالا هم دو تا قرصه هیوسین خوردم
شهرزاد
سلام دوستان،،من تا یکی دوسال قبل هیچ وقت درد پریودی و نکشیدم و مادرم همیشه میگفت تا ....لازم نداشته باشی من نمیفهمم تو کی مریض میشی،،ولی یکی دو سال واقعا میمیرم از دل درد خونریزیمم افتضاح..رفتم دکتر بهم گفت که کیست رحمی دارم،،،اونایی که دل درد وحشتناک میگیرن حتما برید دکتر
کیمیا
دوستان من اوایل که کوچیک تر بودم بشدت دل درد داشتم به یه ماما مراجعه کردم واسم سونوگرافی و داروی گیاهی نوشت،اونارو مصرف کردم و تا الان که ۲۲سالمه خیلی راحت شدم،نمیگم اصلا دل درد ندارم ولی دل دردم فقط مربوط به دو روز اول پریودمه.پیشنهاد میکنم خودتونو گرم نگه دارید،کیسه آبگرم بزارید رو دلتون،چایی زنجبیل بخورید و برای مسکنم از مفنامیک اسید استفاده کنید.من با اینا جواب گرفتم
رها
من ۱۵ سالمه تازه الان پریود شدم خیلی دلم درد میکنه چیکار کنم
Zeinab
من از تجربه خودم که بهش رسیدم دمنوش چهار زیره بانبات زعفرانی دمنوش زنجبیل واقعا عالی وجواب گرفتم شما هم میتوانید امتحان کنید
سما۱۳۷۵
سلام
به نظر من شما باید خدا را شکر کنید که درد دیگه جز درد شکم ندارید ولی من هم درد شکم هم درد قلب و هم درد قفسه سینه ام دارم!
من خودم باز خدا را شکر میکنم که درد دیگه ای مث بعضی هارو ندارم!در حالی که از شدت درد می رم زیر پتو فقط گریه میکنم! من ۱۵ سالمه.من هی فکر میکنم که چرا بعضی ها اصلا تحمل نمی کنند.من دیگه اون قدر تحمل کردم که دیگه خسته شدم ولی باز سعی می کنم تحمل کنم در حالی که از شما چند سال کوچولو ام!!!!!!!!،
maha
عزیزم اون دردی که شما تحمل میکنید درد اولیس ولی وقتی که از شدت درد کمرت صاف نمیشه و یا نمیتونی چیزی بخوری ویا بجوی ویا حتی نمیتونی راه بری به اون درد ثانویه میگن که غیر قابل تحمله یعنی شما هرکولم که باشید نمیتونید تحمل کنید.
مريم
من سال هاي اول كه پريود ميشدم دردهاي تجربه كردم كه فك نكنم مثه من پيدا بشه به قدري شديد بود كه به استفراغ ميافتادم و فشارم ميوفتاد و چشمام سياهي ميرفت حتي يه بار فشارم پنج شده بود ولي يه روز يه خانوم به مامانم گفته بود يه هفته قبل از پريودي زيره سياه دم كن براش و همون شد دواي درد من . البته بايد در نظر بگيرين كه كم بنيه بودن تو اين دردها بي تاثير نيست بايد خيلي به تغذيه تون توجه كنين و سعي كنين بنييه تون رو بالا ببرين
سما۱۳۷۵
سلام به همه.من از درد شکم داشتم می مردم که روش زهرا رو امتحان کردم فوق العاده بود .متاسفانه من همراه درد شکم ،درد قلب و قفسه سینه رو هم میکشم.شما که فقط درد شکمو میکشید خدا رو شکر کنید که مث من درد قلب و قفسه سینه رو ندارید.واقعا خدا رو شکر کنید. من خودم تو این حال بازم خدا رو شکر میکنم که درد دیگه ای مث بعضی هارو ندارم.من وقتی هم قلبم درد میکنه هم قفسه سینه ام و هم شکمم دیگه می رم زیر پتو فقط گریه میکنم.امیدوارم کسی حال و روز منو نداشته باشه.
سما
به نظر من هرکی باید راهی که مربوط به خودشه رو پیدا کنه.من خودم از درد دیوونه میشدم.تا اینکه حموم نرفتن رو امتحان کردم و واقعا نتیجه گرفتم.سیستم هر بدنی فرق داره
FH
من زیاد دلم درد نمیگیره ولی وقتی هم درد بگیره دردم جوری هست که حالت تهوع میگیرم... دوستم بهم دم کرده زنجبیل رو پیشنهاد کرد وای فوق العـــــــــــاده بود
ولی خدایی بین زن و مرد فرق هست... هرماه هفت روز از زندگی خانم ها براشون جهنم هست..
چی می شد پسرا هم هر ماه همچین دردی رو تجربه میکردند تا بین زن و مرد عدالت باشه...
چرا همه سختی ها روی دوش خانم ها هست؟
میدونم اینجا جای این حرفا ولی واقعا خسته شدم تا کی باید بین زن و مرد تبعیض باشه ... در هر موضوعی بیشتر به آقایون حق میدن...
من مطمئنم حرفای من حرف دل خیلی از دخترا این هست...
اینکه حسرت یک ماه بدون درد داشته باشی رو فقط یه دختر درک میکنه...
شیدا
وای من دردم شروع شده دلم به شدت درد میکنه واقعا از فشار قبر بدترهههههه
کی براش درمان پبداااا میکنن اخه
deniz
دوستان از شياف مسكن استفاده كنيد ٥دقيقه اي خوب ميشيد
زنجبيل هم عاليه بعدش دم كنيد بخوريد
مینا
سلام.بچه ها من روز اول قبل از اینکه پریود بشم یه درد شدیدی تو معده ام حس میکنم...بعد دو ساعت پریود میشم... بعدش این درد میزنه به زیر شکمم...خیلی وحشتناکه...ولی بچه ها عرق رازیانه بخورید...من وقتایی که میخورم بهتر میشم.ایشالا که هیشکی این دردو نبینه
afsane
روزایی که پریود هستید به خصوص روز اول تقریبا ساعتی یه بار برین wc آخه انقد درد شکم زیاده که درد دفع را احساس نمیکنین حتما امتحان کنید
زهرا
سلام دوستان...من از درد پریودی هرماه زجر میکشم و انقد حالم بد میشه مجبور میشم چندتا نوافن بخورم بازم تاثیر نداره اما این بار ی معجون خودم درست کردم واقعا عالی بود بعد از ده دقیقه دلم اروم شد...توی یک لیوان چای،یک قاشق چای خوری دارچین و زنجبیل و یکم زعفران و نبات ریختم و داغ خوردمش واقعا تاثیرشو دیدم امتحان کنید
Melika
واقعا عالیه روشت من امتحان کردم√√√
fatemeh
منم همیشه درد داشتم که الان نسبتا بهتر شده.از همون روز اول پریودم همیشه بدنمررو گرم نگه میدارم و صب ها حدود نیم ساعت پشت به خورشید میشینم یعنی معجزه میکنه و تا شب راحت راحتم.شب ها هم همیشه کمرم و زیر شکمم رو گرم نگه میدارم و دیگه از اون درد های شدید خبری نیست
سحر
من از سیزده سالگی تا الان که بیست و هشت سالمه دارم درد میکشم دکترم اون اوایل میگفت بخاطر نوع بکارتت ازدواج کنی خوب میشی سه ساله ازدواج کردم هنوزم دردای وحشتناک دارم حالام میگن بچه دار بشی خوب میشی البته بگم کیست تخمدان هم تو درد بی تاثیر نیست
شهلا
سلام به همه .من خودم چن سال پیش اینقد درد داشتم که کارم به سرم زدن کشیده .هر متخصصی میرفتم میگف ورزش کن .میخام اینو بهتون بگم که واقعا ورزش تو طول سیکل پریودی معجزه میکنه حتی یه پیاده روی ساده ولی مستمر .شماهام تعوق نداشته باشین دیگه هیچ دردی رو حس نکنید و تمام یه خورده استانه تحملتونو ببرید بالا .باور کنید من جیغم درمیومد از بس درد داشتم هرسری کارم به دکتر می کشید ولی خدارو شکر الان بهترم نسبت بهقبل .مسکنم اینقد نخورید مث بروفن و اینا تو دراز مدت عوارضشو نشون میده اگه میخورید فقط یه مفنامیک اونم فقط یکی قبل اینکه دردتون شرو شه .همراهش چای نبات عسل چیزای گرم بخورید
سروناز
الان ساعت سه و نیم صبحه، من از درد پریودی بیدارم. برا من کابوس به تمام معناست. الان دارم فکر میکنم این ماه که داره میگذره ماه بعد چجوری تحمل کنم. کاش یه راه حلی داشت، من کارخونه ژلوفن و نوافن و همه فن فنا یه جا بخورم هیچ تاثیری نداره...
افسانه
من از چهارم ابتدایی عادت ماهانه میشم تا الان که بیست و یک سالمه همیشه از درد مخصوصا سه روز اول میمیرم .دکتر رفتم اما فایده نداره این داروهای گرم میخورم اصلا فایده نداره .
واای درد پریودی ب یکی از بزرگترن کابوسای زندگیم تبدیل شده با گذشت زمانم خیلی بیشتر میشه هیچ کدوم از دارو های طبیعی اثر نمیکنه مجبورم همیشه نؤافن بخورم
ستايش
سلام من با هيچ چيزي دردم اروم نميشه بايد چي كار كنم؟
پرستو
خیلیاهم از درد شدید کمر اذیت می شن خواهر من باید همیشه قبل از روز اول امپول دگزا بزنه اگر نزنه حسابی اذیت میشه
پرستو
اون قدر هم درد نداره ها من که اصلا درد ندارم
وحیده
کسانی که دردشو کشیدن متوجه میشن عزیزم
من هم چند سال اول اصلا درد نداشتم و هرکی میگفت درد دارم میگفتم مگه درد داره؟! ولی الان ۲-۳ روز اول واقعا درد میکشم؛ حتی شده گریه‌م گرفته با اینکه تحملم بالاست.. یه درد پیچشی خیلی سخت؛ که میگیره و ول میکنه.. چند لحظه که نیست اوضاع خوبه اما چند لحظهء بعد........
درد دوران قاعدگی رو نزدیک درد زایمان نخمین زدن
شقایق
من هم درد وحشتناکی زیردلم وکمرم دارم.ازکیسه آب گرم استفاده میکنم خیلی خوبه.جوشونده نبات و زعفران وگل گاوزبان واستخدوس هم خیلی خوبه
Aysan
ماست وماهی که طبعش سرده ولی زنجبیل معجزه میکنه خیلی خوبه
نیما
Okhey Teflakiaaaaa....
سمیرا
من هم درد وحشتناک داشتم یعنی از درد ناله میکردم دکتر رفتم یه کپسول هایی داد که روغن گل مغربی بود روغن زرد رنگ تو کپسول های شفاف که طبیعی هم هست از سه روز قبل پریود میخوردم خیلی بهتر شدم شما امتحان کنید
khatereh
من واقعا دچار دل دردای بدی میشمو تا سه روز خپب نمیشم هم کمر و هم زیر دلم درد میکنه
حانیه
واااای من اصن نتونستم دیشب بخوابم خیلی دردم شدیده دارم دیوونه میشم
گریم دراومده
هرچی چایی نباتو چمیدونم چیزای گرم میخورم خوب میشه ولی دوباره بعد از مدتی شروع میشه
یک دختر
آىییی خدا. ساعت ۲ نصفه شبه من دارم از درد به خودم میپیچم.
ماست و ماهی هم که طبیعتش سرده.
کتی
من همه راه رو امتحان کردم و 13 ساله که این درد صبر منو سر اورده تو این 13 سال چندین بار به خاطر درد رفتم دکتر ولی گفتن مشکلی تو رحم نداری بعدش رفتم طب سنتی که واسم یه دارو درست کرد از بادام درختی و ارد برنج که هر روز صبح مثل فرینی درست میکردم و میخوردم و یه دم نوش که باید با عسل میخوردم چن ماهی راحت شدم لز درد حالا که 4 ماهه تموم شده و من نخوردم دوباره این درد شروع شده این این درد هر ماه 4 روز فشار قبر میکشم لطفا چاره پیدا کنید
من
دمنوش بابونه بخورید همون موقع خوب میشید
haleh
وااای دقیقااا ی کابوسه...شایدم بدتر..‌
من الان ۱۷ساله ک این دردو دارم و هیچ چیزی فایده نداشته...تنها چیزی ک راحتم میکنه از این عذاب قرص ژلوفن هست.چاره ای نیست...
مریم
واقعا نمیشه بدون مسکن من همیشه یخ میکنم و از درد به خودم میپیچم راه حل های طبیعی دیر جواب میده
رزیتا
درد منم خیلی زیاده مخصوصا روز اول دوم اینقدر درد دارم که تبدیل به یه کابوس برام شده
حنا
وای من از درد هلاکم لامصب هفت روزش هم درد دارم بعضی ازین موارد امتحان کردم قبلا ولی فایده ای نداشت الان هم خیلی درد دارم
مصی
اگر همه ی موارد امتحان شد و بیماری هم که اشاره فرمودید نبود با این درد وحشتناک چه کنیم؟
این موضوع برای ن تقریبا شده یه کابوس.....!!!!!
behnaz
بچه ها دمنوش تخم شوید بخووووورید عااااالیه
3.05735s, 61q