«اداره درمان سرطان» ایران راه اندازی شد

۱۳۹۳/۰۹/۰۵ - ۱۵:۲۹ - کد خبر: 128870

سلامت نیوز: معاون وزیر بهداشت از تشکیل «اداره درمان سرطان» خبر داد و گفت: این اداره حمایت و مراقبت درمانی از بیماران سرطانی را تسهیل می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، محمد آقاجانی با اشاره به تشکیل «اداره درمان سرطان» در دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: آخرین آمار موسسه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نشان می‌دهد، در ایران شیوع سرطان به ازاء هر 100 هزار نفر، 134 نفر است. این در حالیست که متوسط کشوری در دنیا 188 نفر به ازاء هر 100 هزار نفر است و از این بابت می‌توان گفت شیوع سرطان در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه نیز کمتر است. البته در مقایسه با گذشته‌های دور، شیوع سرطان در ایران روند افزایشی دارد.

وی ادامه داد: لذا با توجه به اهمیت موضوع «اداره درمان سرطان» در دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان تشکیل شد. هدف از تشکیل این اداره مشارکت در تدوین بخش‌های درمانی مراقبت سرطان در آیین نامه کمیته ملی سرطان و تدوین و استقرار استانداردهای خدمات درمانی و مراقبت سرطان‌های شایع در کشور براساس مطالعات اپیدمیولوژیک موجود است.

آقاجانی بیان داشت: همچنین این اداره موظف است تسهیلات حمایتی مراقبتی درمانی بیماران سرطانی براساس اولویت‌های تدوین شده، تعیین و سامانه ثبت اطلاعات خدمات درمانی و مراقبتی و حمایتی بیماران مبتلا به سرطان براساس استانداردهای تعیین شده را مستقر کند.

وی ادامه داد: توان سنجی و استفاده از ظرفیت‌های موجود درمانی کشور در ارتقای کیفی خدمات بیماران مبتلا به سرطان و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و بخش خصوصی برای نیل به اهداف فوق از دیگر برنامه‌های این اداره خواهد بود.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بحث پیشگیری از سرطان بسیار ضروریست که در این راستا وزارت بهداشت فعالیت‌های گستره ای را داشته است. تغییر شیوه زندگی مهمترین فاکتور در راستای پیشگیری از سرطان است که باید از طریق وزارت بهداشت، رسانه‌ها و به‌خصوص خود مردم فرهنگ سازی در این حوزه صورت پذیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.17505s, 20q