عوامل موثر در افزايش قد

۱۳۹۳/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۷ - کد خبر: 128884

سلامت نیوز: بيشتر ما آرزو داريم که فرزندمان بلندقد شود. به طور کلي در رشد قدي عوامل متعددي نقش دارد. علاوه بر ژنتيک مي توان به تغذيه و آب و هوا به عنوان عوامل موثر در رشد کودکان اشاره کرد. در ادامه مطلب به بررسي برخي از اين موارد پرداخته مي شود.

تغذيه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، تغذيه سالم متوسط قد کودکان را تا ۱۰ سانتي متر افزايش مي دهد؛ در اين بين مصرف پروتئين و املاح از اهميت زيادي برخوردار است بهترين نوع پروتئين از نوع حيواني است مانند گوشت گوسفند، مرغ، شير و ... .

- مصرف املاح

از جمله املاحي که مصرف آن براي رشد قطعي توصيه مي شود کلسيم، فسفر، منيزيم، روي و فلوئور است.محققان معتقدند که مصرف روي به مقدار کافي باعث رشد قدي مناسب خواهد شد.

ـ تقويت سيستم ايمني بدن

کمبود منابع غذايي باعث کاهش عملکرد سيستم ايمني مي شود؛ به همين دليل متخصصان تغذيه به نوجوانان مصرف ۱۵۰ گرم گوشت، نصف ليوان حبوبات پخته شده و دو تا سه ليوان شير و لبنيات همراه با سبزيجات فراوان را توصيه مي کنند.

- مصرف روزانه مغزهاي خوراکي به دليل داشتن انواع ريز مغذي ها بسيار مفيد است. - داشتن تحرک کافي به افزايش گردش املاح استخواني کمک مي کند و اين امر به رشد قدي مي انجامد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63184s, 19q