معاون فني اموربهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي:

تاكنون گزارشي از وجود شير و مشتقات شيري آلوده چيني در ايران دريافت نشده است

۱۳۸۷/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12949
تاكنون گزارشي از وجود شير و مشتقات شيري آلوده چيني در ايران دريافت نشده است
دكتر عرشي در گفت‌وگو با ايسنا ، گفت: ماموران بهداشت محيط دانشگاه‌ به صورت دايم كليه مراكز توليد و توزيع مواد غذايي از جمله سوپرماركت‌ها را كنترل مي‌كنند.

وي گفت: با كنترل ماموران بهداشت محيط، مواد غذايي تاريخ گذشته، بدون تاريخ، بدون پروانه يا مواردي كه به صورت غيرمجاز وارد كشور شده‌اند مانند انواع آدامس، شكلات و يا مواد غذايي ديگر كه از بلوك شرق و بدون داشتن پروانه و مجوز اوليه وارد شده‌اند، جمع‌آوري مي‌شوند.

دكتر عرشي ادامه داد: در برخي مواقع ممكن است مواد توزيع شده، مجوز ورود را دريافت كرده باشند، اما بعد از مدتي بنا به دلايلي، جمع‌آوري موارد خاصي از آنها به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي ابلاغ مي‌شود. در اين موارد ماموران بهداشت محيط نسبت به جمع‌آوري اين مواد اقدام مي‌كنند.

معاون فني معاونت امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي افزود: تاكنون هيچ‌ گونه واردات قانوني در مورد شير و مشتقات حاصل از آن از كشور چين در ايران گزارش نشده است. اما از آنجا كه ممكن است مواردي بدون تاييد وزارت بهداشت، توسط مسافران غيرقانوني در كشور توزيع شده باشد، ماموران بهداشت محيط دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور با آماده‌ باش و حساسيت بيشتري نظارت‌هاي روزانه خود را پيگيري مي‌كنند و در صورت مشاهده چنين مواردي، با آنها مطابق قانون برخورد و نسبت به جمع‌آوري آنها اقدام مي‌كنند.

دكتر عرشي با بيان اين كه انواع مواد غذايي كه مجوز اوليه واردات از دولت و وزارت بهداشت را ندارند از نظر ما تاييد نمي‌شوند، از مردم خواست كه به هيچ عنوان از اين قبيل مواد غذايي استفاده نكنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.63342s, 19q