ميزان فقرغذايي در كشور به كمتر از 4 درصد رسيده است

۱۳۸۷/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13107
ميزان فقرغذايي در كشور به كمتر از 4 درصد رسيده است
به گزارش سلامت نیوز، دكتر رسول ديناروند در مراسم اعطاي نشان ايمني و سلامت به 8 محصول برتر با بيان اينكه با حل مشكل تامين غذا در كشورهاي در حال توسعه نبايد امنيت و سلامت غذا را فراموش كرد، افزود: غذا منشا بسياري از آسيب‌ها به سلامت افراد است.

وي با اشاره به پررنگ شدن بخش سلامت محوري در مقوله غذا، گفت: ضمن كنترل فراورده‌هاي غذايي وارداتي غذاهاي توليد داخل نيز در سطح بازار كنترل و نظارت مي‌شود (قبل و بعد از ورود به بازار).

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت با بيان اين كه حدود 15 درصد از مردم جهان از فقر غذايي رنج مي‌برند، گفت: چالش آينده جهان بر سر غذا و آب است.

دكتر ديناروند با بيان اينكه نشاندار كردن محصولات غذايي با نشان ايمني و سلامت معرفي محصولات ايمن است در ادامه به انجام فعاليت‌هايي از سوي وزارت بهداشت بدون سرمايه گذاري هنگفت اما با اعتماد به مردم اشاره كرد و افزود: با بسيج همگاني ميزان مصرف روغن مايع از 20 درصد در سال 84 به 45 درصد در سال 86 رسيد.

وي اعطاي اين نشان را سمبليك برشمرد و افزود: در 2 سال آينده تعداد فراواني از فراورده‌هاي غذايي صاحب اين نشان مي‌شوند.

گفتني است، در پايان مراسم با حضور وزير بهداشت و معاون غذا و داروي وزارت بهداشت به 7 شركت از جمله شركت صنايع شير پاستوريزه پگاه تهران و شركت لبنيات پاستوريزه پاك براي محصول ماست پاستوريزه پروبيوتيك كم چرب، شركت فني و مهندسي شهد آوران بابل براي محصول عسل، شركت صنايع شير پاستوريزه پگاه خراسان واحد شماره 2 براي محصول دوغ كفير، شركت كشت و صنعت زيتون فدك سراج براي محصول روغن زيتون طبيعي، شركت صنايع شير پاستوريزه پگاه فارس براي محصول ماست پاستوريزه پروبيوتيك كم چرب و شركت كيش چيپس براي محصولات بادام زميني بو داده و آجيل مخلوط نشان ايمني و سلامت اعطا شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31277s, 19q