يك كارشناس مامايي:

مصرف زنجبيل، تهوع صبحگاهي زنان باردار را از بين مي‌برد

۱۳۸۷/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13119
مصرف زنجبيل، تهوع صبحگاهي زنان باردار را از بين مي‌برد
دكتر پروانه‌ حيدري در سمينار حاملگي پرخطر كه در دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه آزاد كرج برگزار شد، به معرفي مسكن‌هاي گياهي در طول دوران بارداري پرداخت و اظهار داشت: گياه بابونه در زنان باردار به عنوان يك آرام بخش قوي عمل مي‌كند و از تهوع آنان مي‌كاهد، در ضمن التهاب صورت را از بين مي‌برد عصاره اين گياه به دليل آنتي باكتريال بودن سبب شادابي و سلامتي مي‌شود.

وي افزود: برگ تمشك جهت تامين انرژي در بارداري موثر است،‌ در توليد شير پيشگيري از سقط و بهبود تنوع نيز موثر است.

اين عضو هيات علمي دانشكده‌ي مامايي در ادامه به ذكر خواص گياه گزنه براي زنان باردار پرداخت و ياد آور شد: برگ گزنه شامل املاح كمك كننده در رشد چنين مي‌باشد و در پيشگيري از خونريزي پس از زايمان موثر است. همچنين كيفيت شير مادر را افزايش مي‌دهد وسبب تقويت سيستم عصبي و تعادل هورموني مادر پس از زايمان مي‌شود.

حيدري خاطر نشان كرد: گياه رازيانه هم در بهبود تهوع و سوء‌هاضمه در طول دوران بارداري و گوارش نوزاد درپس از زايمان موثر است گياه زنجبيل نيز تهوع صبحگاه را از بين مي‌برد.

دكتر مرجان ضيايي مدير گروه مامايي دانشكده‌ي پرستاري و مامايي دانشگاه آزادكرج نيز در ادامه اين سمينار به بيماري‌هاي دوران بارداري اشاره كرد و گفت: سل در بارداري با نشانه‌هايي مثل سرفه، تب و كاهش وزن بروز مي‌كند، نوزادان مادران مبتلا به سل باوزن كمتري به دنيا مي‌آيند و ميزان مرگ و مير در نوزادان و مادران شش برابر افراد سالم است.

وي افزود: سيفليس،‌تب تيفويدي و سوزاك از ديگر بيماري‌هايي است كه مادران باردار را تهديد مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.567s, 19q