یک راه جالب برای پیشگیری از سرماخوردگی!

۱۳۹۳/۱۰/۰۱ - ۱۳:۳۴ - کد خبر: 132086
یک راه جالب برای پیشگیری از سرماخوردگی!

سلامت نیوز: آیا شما هم جزء آن افرادی هستید که برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی یا سایر بیماری ها کمتر دیگران را بغل می کنند؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است باید بدانید که خودتان را از یک شانس بزرگ محروم کرده اید، زیرا در آغوش کشیدن دیگران می تواند از بدن در مقابل ویروس های شایع سرماخوردگی محافظت کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، بغل کردن فارغ از احساس حمایتی که به انسان می دهد در کاهش استرس و جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری های عفونی نقش ویژه ای ایفا می کند. در آغوش کشیدن فردی که دوستش داریم، اعم از همسر، دوست پدر و مادر یا هر کسی دیگری علاوه بر آنکه یک منبع عاطفی حمایتی بسیار خوب برای انسان است نشان دهنده رابطه عمیق با دیگران است.حمایتی که به نحوی مؤثر استرس، عصبانیت و اغسردگی ما را می تواند کاهش دهد.

در واقع زمانی که شما پس از یک روز طولانی و سخت کاری فردی را که دوستش دارید در آغوش می کشید، به او احساس امنیت و آرامش می دهید. کنشی ساده و بدون خرج که بسیاری از احساسات منفی و استرس ها روزمره را دور می کند و بدن را در مقابل نفوذ بیماری های ویروسی مقاوم تر می کند. بنابراین افرادی که در طول زندگی تعداد دفعات بیشتری در آغوش کشیده می شوند در برابر بسیاری از بیماری ها از جمله سرماخوردگی ها مقاوم تر از سایرین هستند.

منبع: medicalnewstoday

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33573s, 19q