واردات روغن پالم در سال جاری 48درصد کاهش داشته است

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 133156

سلامت نیوز: مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی وآرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داروگفت: واردات روغن پالم در 9 ماه سال جاری نسبت به کل سال 92، 48.6 درصد کاهش داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، این میزان کاهش را براساس میزان ترخیص انواع روغن پالم در سال 92 به استناد آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با 9 ماهه سال جاری عنوان کرد.
حسینی میزان واردات روغن پالم در سال گذشته را 750 هزار تن عنوان کرد و اظهارداشت: این درحالی است که واردات روغن پالم در 9ماهه امسال به 385هزار تن کاهش یافته است.
حسینی ادامه داد: پنج نوع روغن پالم شامل روغن سوپر اولئین، اولئین، پالم ، کرنل و استئارین وارد کشور می شود که
بیشترین واردات روغن پالم در سال گذشته به روغن پالم اولئین اختصاص داشت.
وی ادامه داد: از این روغن معادل 648هزار وارد کشور شد این در حالی است که در 9 ماهه امسال این رقم به 324هزار تن رسیده است.
مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی وآرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو افزود: براساس استانداردهای ملی که در کشور وجود دارد استفاده از روغن گیاهی فقط برای هفت فرآورده لبنی، مجاز است اما در موارد دیگر استفاده از این روغن غیرمجاز اعلام شده است.
حسینی خاطرنشان کرد: فرآورده ها دارای مجوز استفاده ازروغن گیاهی و چربی شامل پنیر پروسس، پنیر تازه، پنیر خامه ای ، پنیر پیتزا ، بستنی ، بستنی پروبیوتیک و شیرخشک صنعتی است.
مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: طبق استاندارد ملی کشور که از سال 86 به تدریج تدوین شده است در اواخر سال 92 مجوز استفاده از چربی گیاهی برای همه این فرآورده ها، صادر شد که خامه گیاهی با 52 فقره پروانه و پنیر پروسس آنالوگ با 51 فقره پروانه، بیشترین مجوز صادر شده را به خود اختصاص می دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.96745s, 19q