داروی موثر برای درمان سرماخوردگی و تب‌خال

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 133157
داروی موثر برای درمان سرماخوردگی و تب‌خال

سلامت نیوز: یک کارشناس مواد غذایی عنوان کرد: سیر تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است که از آن می‌توان برای درمان خانگی سرماخوردگی و تبخال استفاده کرد.

به گزارش سلامت نبوز به نقل از آنا، آزاده آذر پیرا با توجه به مستعد بودن بدن در ماه‌های سرد سال برای سرماخوردگی و ابتلا به عفونت‌ها، گفت: محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌ها در سیر آن را به یک تقویت‌کننده سیستم ایمنی تبدیل کرده است که این تاثیر فقط با خوردن روزانه 2 تا 3 حبه سیر ایجاد خواهد شد.
وی افزود: افرادی که به علت بوی «سیر» تمایلی به مصرف آن ندارند می‌توانند سیر را به صورت پودر، چای جوشانده سیر و مخلوط سیر و عسل یا سیر و زنجبیل برای بهتر کردن مزه آن استفاده ‌کنند.
آذرپیرا، یکی از درمان‌های خانگی تبخال را چکاندن آب سیر بر روی تبخال بیان کرد و افزود: این تأثیربه دلیل ترکیبات ضد التهابی است که به میزان بالا در سیر وجود دارد و باعث کاهش درد و ورم می‌شود.
این کارشناس مواد غذایی یادآورشد: بسیاری از مطالعات نیز نشان می‌دهد که مکمل یاری سیر نقش موثری در تسریع بهبود زخم‌ها بعد از جراحی‌ها داشته است.
آذر پیرا افزود:سیر یک غذای عالی برای تقویت سیستم ایمنی است که در مقابل سرماخوردگی، آبریزش بینی، سرفه و عطسه به پا می‌خیزد.
وی یکی از روش‌های سنتی درمان سرماخوردگی را مصرف سیر مخلوط شده با عسل در روزهای اول بیماری عنوان کرد و گفت: استفاده از این ترکیب قابل‌ قبول‌‌تر از آمپول‌ و تزریقات در دوران سرماخوردگی است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.6592s, 19q