هلال احمر ايران در جايگاه پنجم جهاني قرار دارد

۱۳۸۷/۰۸/۱۵ - ۱۰:۵۳ - کد خبر: 13354
 هلال احمر ايران در جايگاه پنجم جهاني قرار دارد
پرويز داوودي امروز در آيين گشايش جبهه متحد صلح هلال احمر، افزود: كشور ما جزو كشورهاي حادثه خير دنياست و البته هلال احمر جمهوري اسلامي نيز در عرصه امداد رساني بسيار فعال است. بايد تلاش كنيم با توجه به ارزش‌هاي اسلامي و الهي بهتر عمل كنيم و از تجربياتي كه در داخل كشور به دست مي‌آوريم براي كمك به مردم دنيا استفاده كنيم.
مسعود خاتمي، رئيس جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي نيز در اين مراسم گفت: جمعيت هلال احمر 2 ميليون جوان داوطلب دارد كه با عملكرد خوب آنان در كمك و امداد رساني به مردم نيازمند، توانستيم جايزه فدارسيون جهاني هلال احمر را دريافت كنيم.
وي گفت: تلاش سازمان جوانان هلال احمر اين است كه براي غني سازي اوقات فراغت جوانان و افزايش مشاركت آنها در امور خيريه تشكل هاي دانش آموزي، دانشجويي و كارگري جوانان را نيز فعال كند.
وي ادامه داد: جبهه جهاني هبستگي براي صلح با الهام از تعاليم و مواضع اصولي اسلام كه رئيس جمهوري با توجه به آنها در سازمان ملل تشكيل اين نهاد را خبر داده بود، ايجاد مي‌شود و تلاش آن كمك به صلح و نوعدوستي به همه مردم جهان به خصوص محرومان و مستضعفان جهان است.
در ادامه اين مراسم يكي از جوانان داوطلب هلال احمر پيشنهاد داد كه روز 14 آبان كه روز تشكيل سازمان جوانان هلال احمر در 61 سال پيش است به نام روز مهروزي و عدالت ناميده شود.
وي همچنين پيشنهاد جوانان هلال احمر را مبني بر تصويب لايحه‌اي در مجلس كه به موجب آن جوانان فعال هلال احمر از مزاياي كاهش مدت خدمت سربازي و خدمت سربازي در محل سكونت برخوردار شوند را اعلام كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.56596s, 19q