خشکسالی سال 94 شدیدتر خواهد بود

۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 134764

سلامت نیوز:عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این مطلب که خشکسالی سال اینده شدیدتر خواهد بود،درخصوص سوال خود از وزیرجهادکشاورزی،گفت: چرا تاکنون وزارت جهادکشاورزی به افزایش بهره وری کشت درکشور با توجه به بحران های فراروی کشاورزی و اقتصاد ملی اقدام نمی کند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسکانیوز، حامد قادرمرزی،درخصوص سوال خود از وزیرجهادکشاورزی درجلسه روزسه شنبه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، گفت:سوال من از وزیر جهادکشاورزی درخصوص علمی برخوردنکردن وزارت جهادکشاورزی در راستای توسعه کشاورزی و اقتصادی کشور است به طوری که چرا تاکنون وزارت جهادکشاورزی به افزایش بهره وری کشت درکشور با توجه به بحران های فراروی کشاورزی و اقتصاد ملی اقدام نمی کند؟


نماینده مردم قروه و دهگلان درمجلس،با اشاره به بحران خشکسالی درکشور،تصریح کرد: به دلیل کاهش میزان بارندگی در هرسال، بحران خشکسالی در کشور رو به افزایش است،به طوری که بحران خشکسالی امسال نسبت به چندسال گذشته بسیار شدیدتر است. قادرمرزی،تاکیدکرد: متاسفانه به دلیل استفاده بیش از حدمنابع آب و خاک، دربرخی نقاط کشورشاهد فرسایش خاک کشاورزی و افت شدید سطح آب های زیرزمینی هستیم.


وی،با انتقاد از هدررفت منابع آب و خاک در بخش کشاورزی،ادامه داد: بهره وری بخش کشاورزی بسیارپایین است به طوری که درحال حاضر بخش کشاورزی حتی توان نگهداری جمعیت شاغل خود را هم ندارد.عضو کمیسیون عمران مجلس،گفت: پایین بودن بهره وری بخش کشاورزی باعث مهاجرت از این بخش شده به همین دلیل که لازم است وزیر جهادکشاورزی به عنوان متولی بخش کشاورزی کشور پاسخگو باشد.


وی نظام خردمالکی را یکی ازعوامل کاهش بهره وری در بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: براساس قانون برنامه پنجم توسعه دولت به ویژه وزارت جهادکشاورزی باید در راستای یک پارچه سازی اراضی اقدامات لازم را انجام دهد که متاسفانه تا به امروز این مهم از سوی این وزارتخانه صورت نگرفته است.

گفتنی است؛ روزسه شنبه( 23 دی ماه سال 1393) کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس میزبان وزیر جهادکشاورزی برای پاسخ به سوالات برخی نمایندگان است،دراین جلسه مقررشده که 14نفر از نمایندگان کمیسیون های تخصصی مجلس از محمود حجتی سوالاتی درخصوص مشکلات بخش کشاورزی کشور و حوزه انتخابیه خود بپرسند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78596s, 18q