نوارهای تست طلا برای تشخیص سکته قلبی

۱۳۹۳/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 135534

سلامت نیوز: گروهی از متخصصان آمریکایی و چینی در حال آزمایش روی یک نوار تست طلا هستند که می‌تواند در تشخیص اولیه و زودهنگام حملات قلبی موثر باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، این گروه از متخصصان در تلاش هستند یک نوار آزمایشی جدید را برای تشخیص تروپونین قلبی I یا (CTn-I) تولید کنند. CTn-I یک نشانگر خاص برای سکته قلبی است. سطح CTn-I در بیمارانی که حمله قلبی را تجربه‌ کرده‌اند چندین هزار برابر بیش از افراد سالم است. بنابراین شناسایی اولیه آن، فاکتور کلیدی در تشخیص سکته قلبی و درمان آن است.

در نوار تست جدید از نانوذرات‌ طلای تولیدشده از میکروپلاسما استفاده شده و نشان می‌دهد نسبت به نوارهای تست رایج قدرت تشخیص بسیار بالاتری دارد. آزمایش جدید CTn-I بر اساس واکنش‌های شیمیایی – ایمنی خاص بین آنتی ژن و آنتی بادی در نوارهای تست ایمونوکروماتوگرافیک با استفاده از AuNP انجام می‌شود.

این نوارهای جدید در مقایسه با نوع قبلی آن دارای نانوذرات طلا روی سطح خود است که آنتی بادی‌های بیشتری را جذب می‌کند و در نتیجه به طور قابل توجهی احتمال تشخیص را بالا می‌برد.

به گزارش خلیج تایمز، این فناوری جدید از این امکان برخوردار است که در دیگر کاربردهای زیست درمانی و درمانی از قبیل تشخیص تومور، تصویربرداری سرطان و درمان بیماری‌های پیشرونده همچون آلزایمر مورد استفاده قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.88983s, 19q