شب گذشته در بیمارستان قلب رجایی رخ داد؛

حمله پزشک مرد به پرستار زن

۱۳۹۳/۱۱/۰۷ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 136568
حمله پزشک مرد به پرستار زن

سلامت نیوز: دبیرکل خانه پرستار، به تشریح حادثه حمله رزیدنت مرد به پرستار زن شیفت شب در بیمارستان قلب شهید رجایی پرداخت.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با مهر، اظهارداشت: شب گذشته در یکی از بخش های بیمارستان قلب شهید رجایی، حادثه ای برای پرستار خانم شیفت شب رخ داد که جامعه پرستاری را متاثر کرد.

وی در تشریح این حادثه، گفت: به دنبال انتقال نوزاد سه ماهه از اتاق عمل به بخش آی سی یو، برای این نوزاد کد زده می شود و بر همین اساس، پزشک مربوطه می بایست به سرعت خودش را بالای سر او برساند.

شریفی مقدم با اشاره به ایست قلبی نوزاد که در نهایت منجر به فوت او شد، افزود: رزیدنت بخش به جای اینکه به بررسی وضعیت نوزاد بپردازد، به سراغ پرستار مربوطه می رود و با او درگیری فیزیکی پیدا می کند.

دبیرکل خانه پرستار ادامه داد: به دنبال وقوع این حادثه و ضرب و شتم پرستار زن توسط پزشک مرد، جامعه پرستاری به شدت از این حادثه متاثر شده و خواستار رسیدگی به این ماجرا هستند.

وی با عنوان این مطلب که بیمارستان قلب رجایی الگو و سرآمد پزشک سالاری و اختلاف طبقاتی در بین جامعه پزشکی است، افزود: متاسفانه اختلاف در پرداخت ها در این بیمارستان، تا چند صد برابر است. همین مسئله سبب شده تا پزشکان احساس فرمانروایی در بیمارستان داشته باشند.

شریفی مقدم با اشاره به پرداخت های غیرمتعارف و نجومی به پزشکان، تاکید کرد: رزیدنت مربوطه به جای اینکه به وضعیت نوزاد رسیدگی کند، با هتک حرمت و فحاشی به پرستار زن، کاری کرده است که ذهن و روح جامعه پرستاری جریحه دار شود و موجی از انزجار و تنفر نسبت به این حرکت، ایجاد شود.

دبیرکل خانه پرستار با عنوان این مطلب که وقوع چنین حوادثی مسبوق به سابقه است، گفت: یک ماه قبل در یکی از بیمارستان های یزد مشابه این اتفاق رخ داد و چند ماه قبل نیز در بیمارستان شهدای تجریش تهران، یک جراح در اتاق عمل با ضربه مشت به شکم پرستار زده بود، ولی متاسفانه با فرد خاطی هیچ برخوردی نشد.

وی تاکید کرد: خانه پرستار ضمن پیگیری حادثه، در جهت دفاع از حیثیت حرفه پرستاری، خواستار برخورد سیستم های نظارتی، قضائی، انتظامی و وزارت بهداشت، با پزشک خاطی هستند.

شریفی مقدم همچنین از پرستار مضروب خواست تا موضوع را از مراجع قضائی پیگیری و دنبال کند.

نظر خود را بنویسید
#13241 Ye parstar، 1393/11/08 23:06
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
صدف
متاسفانه من بارها شاهد بودم به دلیل بی کفایتی پرستارها و عدم مسوولیت پذیری و اطلاع به موقع به پزشکان، حال بیمارها وخیم تر می شود
بسیاری از پرستارها فقط منتظر دستورند و اصلا وجدان و معرفت ندارند.
farshid
ممكن ايت يك نفر بر خلاف ساير همرده هايش وان هم در شرايطي خاص كه هنوز هيجكدام از ما نميدانيم رفتاري دوو از شان ونادرست انجام دهد كه البته قابل دفاع هم نيست وبهر حال مذموم است،ولي از كلمات ولهن ها و استفاده از الفاظ ركيك كه اكثر افراد در اينجا بكار برده اند شخصييت كروههي. كاملا اشكار است بطوريكه اكثرا اين كلمات ولحن. ها را بكار برده اند كه نشانه شخصيتشان است.حالا مقايسه كنيد...كه يك نفر كه اين رفتار را كرده خطايش بسيار بزرك است جون از او انتظار نميرود.ولي تمام افراد زير كه نماينده جامعه شان هستند اين رفتارها را انجام ميدند...بنا بر اين ايا اين ادبيات براي اين قشر كه ديكري را متحم كرده است براي خودشان عادي مورد انتظار است؟حالا تفاوت اشتباه و رفتار واعثقعي را فهميديد؟
حقيقت طلب!
ميشه بطفا ماجرا را كامل و بدور تعصب تعريف كنيد تا دوستان دچار قضاوت هاي نا درست نشن؟
در اينكه اعمال خشونت منفور هستش شكي نيست ولي دوستاني كه فكر ميكنن اين عمل فقط بخاطر تلفن زدن پرستار بخش به رزيدنت اتفاق افتاده در اشتباه هستن.
مناسفانه اين رزيدنت جوان بعلت اينكه عدم توجه كافي پرستار بخش رو عامل اين اتفاق ميدونست دست به اين اقدام اشتباه و شرم اور زده.
یه پرستار از جامعه
با سلام
ب نظر من باید یه فکر اساسی راجع به این رفتارای پزشک ها بشه ک به اصطلاح قشر فرهیخته ی جامعه هستن.توی کشورای دیگه برخلاف ایران اینقدر فاصله بین پزشک و پرستار وجود نداره و درستش هم همینه
اگه شما بیایید توی بیمارستان ها و یه نگاه بندازید میبینید که فقط پرستار توی بخش هست و پزشک ها اصلا حضور ندارن مگر اینکه موقع عمل جراحی.
شیفت شب مال پرستاره،با ناله های بیمار کنار اومدن مال پرستاره،با برخوردهای نادرست کنار اومدن مال پرستاره،تمام با بیمار همدردی کردن کار پرستاره
پس چرا آخرش باید شان و احترام پزشک ها بالاتر از پرستارها باشه؟؟

چرا پزشک ها حق انجام هر کاری رو دارن و آخرش چون قشر فرهیخته هستن اقدامی راجع بهشون نمیشه؟
من خودم دیدم ک یه پزشک ب خاطر دستور دارویی اشتباهش باعث مرگ یه بیمار شد
ولی بعد از اینکه ازش شکایت کردن یه جوابای مسخره ای دادگاه بهشون داد ک شاید باورتون نشه.
تو ایران پزشک از تمام قاتل ها قاتل تر و جانی تره خیلی راحت آدم میکشه و هیچی توش نیست
تو ایران پزشک یعنی خدای اختیار و مقام و پول
چراااا آخه ؟؟
این انصافه؟؟
حتی اگه شما رسیدگی نکنید ما به خدا واگذار میکنیم
مطمئناً خدا طرف حقه.
ندا
نخبگان انگار لوطی گشته اند
در کتک کاری سرآمد گشته اند

نخبه ای در یزد با پا میزند
وین یکی سیلی به صورت میزند

نخبه ای دیگر همی پاشد اسید
الفرار انگار یک نخبه رسید

نخبه اعظم کجا هستی بیا
جمع کن این نخبه های بی حیا
سارا
متاسفم واقعا نه براي وزرات بهداشت براي جامعه پرستاري كه فقط سكوت ميكنه
براي پرستارا كه ياد گرفتن فقط به پزشكا چشم بگن
راشکی
واقعا مایه تاسفه. معنی نخبه را فهمیدیم باید توpdp از این به بعد کلاس دفاع شخصی هم درخواست کنیم
نرگس
چشم جناب وزیر روشن!
چشم جامعه نخبگان روشن!
میگم این جامعه نخبگان روانپزشک نداره؟
بی غیرت وحشی تو آدمی!؟ نه یه حیوون وحشی توانایی این رفتار رو داره
پيمان صانعى
فقط بايد تاسف خورد به حال مملکتی که به پزشک انقد بهادادن که خودشو از همه بالاتر ميبينه .وشما آقاى مثلا پزشک -شما ازمردونگى فقط زور بازو شو داری ؟اگه پرستار مقابلت آقا بود بازم به خودت جرات ميدادی دست بلند کنى؟مسولان. اگه قرار باشه اين وضع ادامه پيدا کنه. صبر ماپرستارا تموم ميشه و اونوقته که شما ميفهميد اعتصاب پرستارا با تعطيلى بيمارستانا برابره .
ع.ك
روزی ملانصرالدین الاغ خود را با زحمت فراوان به پشت بام برد!
بعد از مدتی خواست او را پایین بیاورد ولی الاغ پایین نمی آمد.
ملا نمیدانست الاغ بالا می رود ولی پایین نمی آید!!
پس از مدتی تلاش ملا خسته شد وپایین آمد ولی الاغ روی پشت بام بشدت جفتک می انداخت و بالا و پایین می پرید. تا اینکه سقف فروریخت و الاغ جان باخت. ملا که به فکر فرو رفته بود، باخود گفت:
لعنت بر من که ندانستم اگر خری را به جایگاه رفیعی برسانم هم آن جایگاه را خراب می کند و هم خود را هلاک می نماید!!نميدونم چرا اين داستان منو ياد اين همكارمون انداخت
معصومه
تقصیر خود ما هم هست که اینقدر به این قشر از خود راضی رو دادیم واقعا برای خودم متاسفم گه در همچین جامعه وکشوری زندگی میکنم
Ye parstar
دوستان جالبه بدونید اینجا یه پرستار مورد ضرب و شتم قرار گرفته
حالا فکر میکنید جواب مترون محترم خانوم نخعی چی باشه؟؟
این مترون نمیدونم چقدر محترم
اعلام داشتند که اگر کسی داخل بیمارستان راجع به این موضوع حرفی بزند یا بحث کند ،شدیدا با وی برخورد خواهد شد و نمره کارانه ی وی صفر و از بیمارستان اخراج خواهد شد .
لازمه برای همچین مترونهایی لوح تقدیر فرستاد
Ye parstar
من واقعا متاسفم
وقتی یه وزیر بهداشت که باید خواهان حق تمام گروههای بهداشتی باشه
بیاد و خودشو پزشکای دیگه رو نخبه معرفی کنه و بقیه رو کودن فرض کنه
نتیجش میشه همین هتک حرمت
واقعا درود بر وزیر بهداشت
خیلی غیرت داری که از پرستار دفاع نمیکنی
دچار نژاد پرستی شدی؟
چون خون ما رنگش با رنگ خون شما پزشکای نخبه فرق داره شامل موهبت نمیشیم
وای برتو، ، ، ، ، وآآآآآآای
داریوش
سلام جناب آقای رزیدنت بجا پرستار خانم با آقایون درگیر شو اگه جراتشو داری ..درگیر شدن تو یا یه زن نهایته بی شعوریتو میرسونه.
محمد
پزشكهاي نسبتا محترم فكرميكنن پرستار برده اوناست
اقاي محترمي كه همچين حركت زشتي رو انجام دادي بايد تاوان اين بي احترامي رو به خانواده بزرگ پرستاران بدي
اميدوارم واسه خانوادت همين انفاق بيفته
محسن عرفانی
فکرشو بکنین اگه این اتفاق برعکس می افتاد ،الان وزیر پیش رهبر و رییس جمهور مجلس وعلمای قم و... شکوه و شکایت کرده بود و رسانه ملی ( تریبون اختصاصی وزیر) هم یه روز عزای عمومی اعلام می کرد ولی الان فکر نکنم افراد غیر پرستار کسی متوجه این قضیه شده باشه . خدایا صبر زینبی تا کی ؟
نسیم
سلام، من یه پرستارم. فقط میخوام بگم این اولین بار نیست که یه پرستار به خاطر احساس مسئولیش مورد اهانت یه پزشک قرار میگیره. بارها تو فیلد کاری ما از این اتفاقا افتاده. ... چرا؟ چون پزشکای مملکت ما انقدر گستاخ شدن که از اینکه یه نفر بهشون بگه چرا با جون مریض بازی میکنی؟ چرا احساس مسئولیت در قبال مریض نداری، انقدر خشمگین میشن که به خودشون اجازه هر کاری رو میدن و مطمئن هستن که نه قانونی هست نه کسی جلودارشونه.... چون اینا فکر میکنن هر چی خودشون میگن همون قانونه.... متاسفم برای جامعه پرستاری که میشه گفت دارن توی باغ وحش کار میکنن و حتی....حتی امنیت جانی هم ندارن.... متاسفانه باید گفت مشکلات جامعه پرستاری یکی دو تا نیست
ندا
واقعا شرم آور است؟؟!جناب آقای وزیر، ک