هوای اهواز به وضعیت عادی برگشت

۱۳۹۳/۱۱/۱۱ - ۱۲:۴۴ - کد خبر: 137006

سلامت نیوز:مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان گفت: هوای اهواز پس از چند روز گرد وغبار، صبح روز شنبه به حالت عادی درآمده به طوریکه میزان آلایندگی هوا در حد استاندارد قرار گرفته است.

احمد رضا لاهیجان زاده میزان گرد و غبار موجود در هوا در ساعت 9 صبح امروز شنبه در اهواز را 198 میکروگرم بر مترمکعب ذکر کرد و گفت: میزان آلایندگی استاندارد 150 تا 250 میکروگرم بر مترمکعب است.

او گفت: میزان ذرات معلق در هوا ناشی از گردو غبار در روز شنبه در آبادان 171، دزفول 130، شوش 260، گتوند 100، سوسنگرد 160 و بهبهان 134 میکروگرم بر متر مکعب گزارش شده است.

لاهیجان زاده ادامه داد: میزان ریزگردهای هوای اهواز در ظهر پنجشنبه ، بیش از 10 هزار میکروگرم بر متر مکعب یعنی بیشتر از 66 برابر حد مجاز و در روز جمعه بالاترین میزان آلودگی چهار هزار و 390 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده بود.

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان نیز گفت: با عبور سامانه ناپایدار ضعیف مربوط به وقوع گرد و غبار که در 72 ساعت گذشته باعث ایجاد ناپایداری در خوزستان شده بود به تدریج جوی پایدار تا اواسط هفته در این استان حاکم می شود.

علیرضا غلامپور گفت: بر این اساس در 24 ساعت آینده آسمان خوزستان صاف تا قسمتی ابری در مناطقی از شرق و شمال شرق استان قسمتی ابری با احتمال رگبار پراکنده و در سایر نقاط استان غبار محلی و مه رقیق صبحگاهی توام با وزش باد قابل ملاحظه پیش بینی می شود.

او گفت: شعاع دید در اهواز و آبادان پنج هزار متر و در ماهشهر شش کیلومتر است که در اهواز پدیده مه رقیق صبحگاهی مشهود است.

نسیم آنلاین نوشت:
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82358s, 19q