علاقه خانم ها به خرید کردن در کدام روزهای ماه بیشتر است؟

۱۳۹۳/۱۲/۰۳ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 139388

سلامت نیوز: یکی از کارهایی که اغلب زنان برای انجام آن شور و شوق زیادی دارند خرید کردن است. اما آیا این میل و اشتیاق غیر قابل کنترل همیشگی است؟ آیا خرید کردن هر روز سال برای زنان لذت بخش است؟ آیا تنها روز پس از دریافت حقوقشان دوست دارند خرید کنند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، بر خلاف تصور رایج علاقه زائد الوصف به خرید تنها به روزهایی که جیبشان پُر پول است محدود نمی شود. در واقع یک عامل بسیار مهم تر در تشدید یا کاهش یافتن این علاقه نقش دارد و آن زمان تخمک گذاری است. آخرین یافته های دانشمندان نشان داده است، تنوع طلبی زنان 18 تا 40 سال در روزهای تخمک گذاری به طرز چشم گیری بیشتر می شود.

شاید کمی خنده دار به نظر برسد ولی زنان در این دوران کاملاً به ماهیگیری شبیه هستند که دوست دارد در هر بار پهن کردن تورش ماهی های بیشتر و متنوع تری صید کند. تخمک گذاری زمانی است که زنان دوست دارند هر چه را می بینند از پوشیدنی تا لوازم آرایش و زیورآلات برای خود بخرند. به صورت معمول چنین علاقه و اشتیاق بی حد و حصری بین مردان دیده نمی شود.

از طرف دیگر نحوه عملکرد زنان در مراکز خرید ارتباط مستقیمی با روابط شخصی آنها دارد. به نظر می رسد هر چه علاقه زنی به همسرش بیشتر باشد، گرایش او برای خرید انواع و اقسام کالاها بیشتر و بیشتر می شود. هر چند پاک کردن خرید کردن از زندگی زنان امری غیر ممکن به نظر می رسد، اما می توان با یک بررسی دقیق از مجموعه عوامل اجتماعی و بیولوژیکی تحلیل دقیقی از این رفتار قالب زنان ارائه داد.

منبع: دیلی میل

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.88233s, 20q