مردان این بیماری مهم را جدی بگیرند

۱۳۹۳/۱۲/۰۴ - ۱۲:۴۰ - کد خبر: 139481

سلامت نیوز:دبیر انجمن ارولوژی کشور در آستانه روزملی سلامت مردان - هفتم اسفند- به تمام مردان ایرانی تاکید کرد که بیماری پروستات را به‌عنوان یکی ازمهم‌ترین بیماری‌ها جدی بگیرند زیرا این بیماری در تمام رده‌های سنی این افراد دیده می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان،عباس بصیری گفت:محور و شعاراصلی روزملی سلامت مردان در حیطه تخصصی ارولوژی بر بیماری‌های پروستات متمرکز است. بصیری افزود: البته برنامه‌هایی به مناسبت روز هفتم اسفند در تمام شهرها و شهرستان‌های کشور برگزار می‌شود. ضمن اینکه رسانه‌ها، مطالب مربوط به این بیماری را به اطلاع عموم خواهند رساند. بصیری علائم عفونت پروستات را ویژه مردان میانسال و 50 سال به بالا ندانست بلکه این موضوع را در مردان جوان نیز مورد تاکید قرار داد. دبیر انجمن ارولوژی کشور، افزود: سوزش، تکرر و درد هنگام ادرار از علائم عفونت پروستات در مردان جوان است. او در خصوص مردان میانسال و 50 سال به بالا هم اظهارداشت: از 50 سالگی به بالا علائم تنگی مجرا به‌دلیل بزرگی پروستات ایجاد می‌شود.

همچنین ادرار، باریک و قطره‌قطره می‌شود. رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار خاطرنشان کرد: خطر سرطان پروستات در سنین بالاتر به صورت بدخیم نیز وجود دارد. عضو هیات‌مدیره انجمن ارولوژی ایران در رابطه با شایع ترین مشکل مردان در حوزه بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار اظهار کرد: بیماری سنگ‌های ادراری و بیماری‌های مربوط به غده پروستات ازجمله شایع‌ترین مشکل مردان در این حوزه به شمار می‌آید. رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار به مردان جوان، رعایت بهداشت را به عنوان نکته اصلی برای پیشگیری ازابتلا به انواع بیماری‌ها مورد تاکید قرار داد. بصیری همچنین به جوانان تاکید کرد کرد که نباید تماس‌های جنسی غیرمتعارف و غیرمعمول داشته باشند؛ زیرا بسیاری از عوامل عفونی پروستات ناشی از همین مساله است به همین علت به طور جدی باید از آن پرهیز کنند. او در این خصوص توضیح داد: پروستات جایی است که در صورت لانه‌گزینی عفونت به سختی می‌توان بیماری رادرمان و از آنجا تخلیه کرد.ایرنا نوشت؛ استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درادامه گفت: آمارهای بین‌المللی حاکی از آن است که مردان کشور ما، آخرین افرادی هستند که برای پیگیری مشکلات پزشکی و درمانی خود مراجعه می‌کنند. چراکه متأسفانه دلسوزی آنها برای افراد خانواده و فرزندان خیلی بیشتر از خودشان است. بنابراین باید این مساله را جدی بگیرند و در صورت بروز مشکلات ادراری، مانند مشاهده خون در آن، علاوه بر مراجعه به پزشک از استعمال سیگار و موادمخدر به‌صورت جدی پرهیز کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.46523s, 19q