توزیع 250 هزار سبد غذایی بین افراد کم برخوردار

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۸ - کد خبر: 141489

سلامت نیوز: رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: در سال گذشته بیش از ۱۶۷ هزار سبد غذایی در میان افراد کم برخوردار توزیع شد و برای امسال نیز توزیع ۲۵۰ هزار سبد غذایی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، دکتر فرح ناز رافع در نشست خبری صبح امروز که در سازمان امداد و نجات برگزار شد، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۶۷ هزار سبد غذایی در میان افراد کم برخوردار توزیع شد و برای امسال نیز توزیع ۲۵۰ هزار سبد غذایی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲٫۶۳ درصد از زنان سرپرست خانوار و یک درصد از معلولان تحت پوشش سبدغذایی قرار گرفتند، تصریح کرد: رویکرد امسال سازمان داوطلبان در اجرای این طرح بهره مندی درصد بیشتری از معلولان از سبدهای غذایی است؛ همینطور سالمندان تنها نیز جزو افرادی هستند که در این طرح شرکت خواهند کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: این طرح با همت و مشارکت مردم صورت گرفته است.

وی به اجرای طرح مروجین سلامت در سراسر کشور اشاره و اذعان کرد: این طرح در قالب برپایی ۶۵۰ پایگاه در مناطق پرتردد شهرها صورت می گیرد و براساس آن کارشناسان و داوطلبان جمعیت هلال احمر با استقرار در این پایگاه‌ها اطلاعات لازم را در اختیار افراد قرار می دهند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به اجرای طرح نیابت از سوی جمعیت هلال احمر اشاره و بیان کرد: در این طرح داوطلبان به نیابت از فرزندان سالمندان به سرای سالمندان مراجعه از از آنان عیادت و دلجویی می‌کنند؛ البته مسئولان جمعیت هلال احمر نیز در پنجم فروردین ماه به ملاقات سالمندان می‌روند.

رافع با تاکید بر اینکه در نوروز امسال پزشکان و پیرا پزشکان نیز در کنار امدادگران حضور یافته و به مردم خدمت رسانی خواهند کرد، افزود: در نوروز امسال 1487 پزشک و پیرا پزشک و همین طور 4845 نفر ساعت در پایگاه‌های امداد ونجات به مردم خدمات رسانی خواهند کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15905s, 19q