هوای پایتخت سالم شد

۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۸ - کد خبر: 141604

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون روی عدد ۷۱ در وضعیت سالم قرار گرفت.

دکتر وحید حسینی در گفتگو با مهر افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، غلظت تمام آلاینده ها به جز دی اکسید نیتروژن نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در بیشتر ایستگاه هادر حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط سالم است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تدکید کرد : در حال حاضر شاخص کیفیت هوا در ایستگاه پارک رازی روی عدد ۱۰۲ ایستاد ه و این منطقه آلوده ترین منطقه پایتخت شود.
حسینی اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی کمی ابری گاهی همراه با وزش باد است به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرلیط سالم باقی بماند.

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در منطقه ناسالم برای گروه‌های حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47325s, 18q