طوفان در استان قزوین 20 مصدوم برجا گذاشت

۱۳۹۴/۰۱/۱۱ - ۱۰:۲۷ - کد خبر: 142967

سلامت نیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: طوفان عصر دوشنبه بخشی از مناطق غرب و جنوب غربی این استان از جمله شهرستان های تاکستان و بویین زهرا را درنوردید که موجب مصدومیت 20 نفر شد که البته جراحات آنان شدید نیست.

علی محمد آهنی دوشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: وقوع طوفان در شهرهای تاکستان، اسفرورین، خرمدشت، ضیاءآباد در شهرستان تاکستان و شال و دانسفهان در شهرستان بویین زهرا گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در پی وقوع طوفان برق بخشی از شهرهای خرمدشت و ضیاء آباد و روستاهای اطراف آنها قطع شده است و حدود 20 تیر چراغ و انتقال برق از جای خود کنده شده است، گفت: نیروهای امدادی می کوشند تا برق این مناطق را وصل کنند.
آهنی همچنین با اشاره به بارش شدید باران و تگرگ در قزوین و برخی مناطق این استان، گفت: این موضوع نیز موجب آبگرفتگی برخی معابر و خیابان های قزوین و سیلاب در برخی مناطق شهر تاکستان شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با بیان اینکه فعلا نمی توان میزان خسارات وارده را پیش بینی و برآورد کرد، افزود: با بررسی کارشناسان مدیریت بحران طی روزهای آینده می توان میزان دقیق خسارات وارد شده را اعلام کرد.
سازمان هواشناسی قزوین روز گذشته پیش بینی کرده بود که آسمان این استان روز دوشنبه ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.
براساس پیش بینی این سازمان، آسمان برخی از مناطق استان قزوین روز سه شنبه نیز با پدیده وزش باد نسبتا شدید روبرو خواهد بود.
شهرستان های تاکستان و بویین زهرا به ترتیب دارای 172 و 164 هزار نفر جمعیت می باشند.
تاکستان یکی از مناطق بادخیز کشور به شمار می رود به طوریکه بزرگترین نیروگاه بادی خاورمیانه در این شهرستان احداث شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.19798s, 18q