سند ملي سلامت كودك تا 5 ماه آينده تدوين مي‌شود

۱۳۸۷/۱۰/۰۹ - ۱۱:۱۱ - کد خبر: 14328
سند ملي سلامت كودك تا 5 ماه آينده تدوين مي‌شود
ناصر كلانتري در گفت‌وگو با فارس، با تأكيد بر اهميت اين سند ملي، اظهار داشت: ‌تدوين سند ملي سلامت كودك از پارسال با مشاركت قوه قضاييه، حوزه سلامت و آموزش وزارت بهداشت و تمام سازمان‌هايي كه به نوعي با سلامت كودك در ارتباط هستند، آغاز شده است.
وي ابراز اميدواري كرد: حضور مسئولان هر كدام از دستگاه‌هاي مربوط در تدوين اين سند ملي، ضمانتي براي اجراي آن در سطح كشور است.
كلانتري تصريح كرد:‌ هر كسي در كشور از فقر و نبود امكانات مالي صحبت مي‌كند در نظر داشته باشد كه كشور كوبا با كمترين منابع مالي، بهترين عملكرد را در سطوح بهداشتي، آموزشي و درماني دارد و يكي از منحصر به فردترين نظام‌هاي سلامت را به خود اختصاص داده است.
رئيس مركز توسعه، تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت ادامه داد: ارتقاي سلامت، توانمندسازي مردم در بخش سلامت است؛ نه استفاده از تكنولوژي‌هاي پيشرفته و پرهزينه براي درمان مردم؛ كه آن نيز در جاي خودش مهم است.
وي در ادامه گفت: كشور كوبا استراتژي ارتقاي سلامت را در پي گرفته است كه در آن 5/99 درصد كودكان زير 6 سال تحت پوشش برنامه هاي تكاملي هستند و همه مردم به صورت رايگان به خدمات بهداشتي دسترسي دارند.
كلانتري در پايان خاطرنشان كرد: در سند ملي سلامت كودك كه عوامل اجتماعي مؤثر بر سلامت كودك را بررسي مي‌كند، خانواده‌ها و مردم نقش اصلي را دارند و ساختارهاي اجتماعي از قبيل شوراي محله‌ها امكان عملي كردن طرح‌هاي اين سند را فراهم مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.8559s, 20q