نجات کودک از چنگ گروگان‌گیران نیم میلیاردی

۱۳۹۴/۰۲/۰۳ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 145405

سلامت نیوز: بازجویی از مردی که نقشه ربودن پسری ١٠ساله را طراحی کرده بود و قصد داشت از خانواده گروگان ٥٠٠ میلیون تومان اخاذی کند، جزئیات این ماجرا را فاش کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، مردی چندی قبل به پلیس آگاهی قرچک رفت و خبر داد پسر ١٠ساله‌اش به نام نیما ربوده شده است. این مرد توضیح داد: «پسرم در کوچه در حال بازی بود که به‌طرز مرموزی ناپدید شد. بعد از آن، مردی از طریق کیوسک تلفن عمومی با من تماس گرفت و گفت نیما را ربوده و برای آزادی‌اش باید ٥٠٠ میلیون تومان بپردازم».

کارآگاهان بعد از اطلاع از این واقعه دست‌به‌کار شدند و ابتدا تلفن عمومی‌ای را که متهم از آن استفاده کرده بود، شناسایی کردند و فهمیدند چندواحد صنفی در اطراف این کیوسک، دوربین مداربسته دارند. فیلم دوربین‌ها بازبینی و مشاهده شد آدم‌ربای ناشناس سوار بر خودرو پراید به آن محل رفته بود. شماره پلاک پراید به طور کامل معلوم نبود به‌همین‌دلیل کارآگاهان تمام پرایدهایی را که ارقام موردنظر در پلاک‌شان وجود داشت، شناسایی کردند و به بررسی آنها پرداختند. همچنین تیمی دیگر از مأموران به محل حادثه رفتند و از اهالی محل پرس‌وجو کردند. در این مرحله فاش شد روز حادثه خودرو پرایدی با دو سرنشین در محدوده وقوع جرم مشاهده شده بود. پدر نیما درحالی‌که تلاش‌ها برای ردیابی متهمان ادامه داشت، بار دیگر نزد کارآگاهان رفت و خبر تازه‌ای داد. او گفت: «شوهر دختر ناتنی‌ام به نام احمد با ما رفت‌وآمد ندارد، اما امروز بعد از مدت‌ها به منزلم آمد و گفت از ماجرای ربوده‌شدن نیما مطلع است. او پیشنهاد داد از پلیس کمک نگیرم و هرچه زودتر پول را بپردازم، چون ممکن است جان پسرم به خطر بیفتد. او حتی پیشنهاد داد برای تهیه مبلغ درخواستی گروگان‌گیران از برادر خودش قرض بگیرد و به من کمک کند».

رفتار احمد مشکوک به‌نظر می‌رسید، اما ظن پلیس نسبت به این مرد زمانی تقویت شد که کارآگاهان فهمیدند او خودرو پرایدی دارد که در فهرست اتومبیل‌های مظنون جا گرفته است. به‌این‌ترتیب، خانه احمد شناسایی شد. وقتی مأموران به خانه این مرد رفتند، فهمیدند پراید در پارکینگ نیست به‌همین‌دلیل منتظر جمع‌آوری مدارک بیشتر ماندند. چهار روز بعد از ربوده‌شدن پسر ١٠ساله، فرد آدم‌ربا دوباره با پدر نیما تماس گرفت تا برای دریافت پول با او قرار بگذارد. ردیابی‌های پلیسی فاش کرد تماس از یکی از باجه‌های عمومی در تهرانپارس انجام شده است. این‌بار نیز فیلم دوربین‌های مداربسته آن محدوده شناسایی و ثابت شد احمد به پدر ناتنی همسر خود تلفن زده است. متهم بعد از آن، دو مرتبه دیگر با پدر نیما تماس گرفت و با او برای دریافت پول قرار گذاشت، اما مرد جوان از حضور در محل ملاقات سر باز زد. درنهایت، احمد که ناامید شده بود، سوار بر خودرو به منزل خود بازگشت. مأموران در این هنگام وارد عمل شدند و متهم را بازداشت کردند. او در تحقیقاتی که در همان محل انجام شد، به ربودن کودک اقرار کرد و گفت نیما در خانه یکی از دوستانش در پاکدشت است.

مأموران بلافاصله به خانه موردنظر رفتند و متهم دوم به نام امیر را بازداشت و نیما را آزاد کردند. امیر اعتراف کرد برادرش در این ماجرا دست داشت، اما اکنون فراری شده است. دو متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند. احمد در این مرحله گفت: «پدر ناتنی همسرم قرار بود برایم آپارتمانی بخرد، اما به قولش عمل نکرد. من به‌شدت مشکل مالی داشتم تا اینکه فهمیدم او قطعه زمینی را به مبلغ یک‌میلیاردو ٨٠٠ میلیون تومان خریده است، در این موقع بود که نقشه آدم‌ربایی به ذهنم رسید و موضوع را با برادر امیر درمیان گذاشتم. ما یک‌بار به محل سکونت خانواده همسرم رفتیم و مطمئن شدیم نیما معمولا در کوچه بازی می‌کند. روز حادثه دوباره به آنجا رفتیم و پسربچه را ربودیم بعد برادر امیر با پدرناتنی همسرم تماس گرفت و از او باج خواست، من هم سعی کردم با وانمود به نگرانی، او را برای پرداخت پول ترغیب کنم، اما عاقبت گرفتار شدم». امیر نیز گفت: «برادرم و احمد پسربچه را ربودند و بعد به خانه من آوردند. من فقط وظیفه داشتم از این بچه مراقبت کنم». بنا بر این، گزارش متهمان درحال‌حاضر در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیق از آنها ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.15745s, 18q