یک تخت بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ ایرانی

۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 147477
یک تخت بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ ایرانی

سلامت نیوز: معاون درمان وزیر بهداشت گفت: در بخش دولتی به ازای هر هزار نفر یک تخت بیمارستانی داریم. برای پاسخ‌دهی مناسب به بیماران، به ۶۰ هزار تخت جدید نیاز داریم. در همین راستا بیمارستان‌ها برای توسعه تخت‌های بیمارستانی به ۵ گروه تقسیم شده‌اند.

محمد آقاجانی در گفت‌وگو با فارس گفت: وزارت بهداشت برای توسعه بیمارستانهای دولتی کشور و رفع مشکل ازدحام بیماران در این بیمارستانها برنامه جدی و جدیدی دارد.

وی ادامه داد: برای پاسخ دهی خوب و مناسب به بیماران، بیمارستانهای کشور نیازمند احداث 60 هزار تخت جدید در کشور هستند. در همین راستا بیمارستانها برای توسعه تختهای بیمارستانی به 5 گروه تقسیم شده اند.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: بیمارستانها در این 5 گروه به بیمارستانهای مناطق محروم، بیمارستانهای خیلی بزرگ، بیمارستانهای نیمه تمام و بیمارستانهایی با جاذبه سرمایه گذاری برای بخش غیر دولتی تقسیم‌بندی شده اند.

آقاجانی تصریح کرد: البته برای حل مشکل کمبود تخت در بیمارستانهای کلانشهرها، نیازمند سرمایه گذاری در دو بخش دولتی و غیر دولتی هستیم.با این وجود وزارت بهداشت به منظور رسیدگی به وضع بیماران برای هر گروه از بیمارستانها برنامه و اعتبارات دولتی و غیردولتی متفاوتی در نظر گرفته و برای توسعه آنها نیز مدت زمان معینی تعیین شده است.

وی افزود: در حال حاضر در بیمارستانهای دولتی به ازای هر هزار جمعیت، یک تخت بیمارستانی وحود دارد و در دو بخش دولتی و غیر دولتی، 1.5 تخت به ازای هر هزار نفر وجود دارد.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: همچنین امسال برای بهسازی اورژانسهای بیمارستانی، تکمیل تجهیزات و تأمین نیروی انسانی برنامه‌های جدیدی را دنبال خواهیم کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.1405s, 18q