سرماي زمستان خطر بروز بيماريهاي عفوني در مبتلايان به سرطان را تشديد مي‌كند

۱۳۸۷/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 14761
سرماي زمستان خطر بروز بيماريهاي عفوني در مبتلايان به سرطان را تشديد مي‌كند
به گفته محققان؛ در اوج سرما افرادي كه به سرطان سيستم ايمني بدن مبتلا هستند درعين حال ناگزير هستند با مشكل ديگري كه همان عفونت است، مقابله كنند.

بر اساس مطالعات، براي اين بيماران مقاومت كردن در برابر تغييرات هوا كار دشواري است و به اين ترتيب احتمال ابتلاي آنها به بيماريهاي 15 تا 20 درصد افزايش پيدا مي‌كند.

اميت بهارگاوا، پژوهشگر مركز مراقبتهاي بهداشتي مكس هلت كر در اين باره تاكيد كرد: از آنجا كه سيستم ايمني بدن در برخي از انواع بيماري سرطان ضعيف مي‌شود، مبتلايان به اين بيماري در طول فصل سرما 15 تا 20 درصد بيشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند.

وي افزود: درمانهاي سرطان مانند شيمي درماني و پرتو درماني نيز سيستم ايمني بدن را ضعيف مي‌كنند و در نتيجه قدرت بدن براي مبارزه با عفونت‌ها كاهش مي‌يابد. بنابراين بيماران سرطاني بيشتر در معرض خطر ابتلا به آنفلوآنزا هستند كه اين امر مي‌تواند منجر به بروز بيماريهاي خطرناك شود.

اين وضعيت در مورد سرطان سيستم ايمني وخيم‌تر مي‌شود. به علاوه افراد مبتلا به سرطان خون نيز در اين زمينه بسيار آسيب پذير هستند.

به گزارش ایسنا، محققان مي‌گويند: مقدار گلبولهاي سفيد خون كه نقش آنها كمك به بدن براي مقابله با عفونتها و مواد بيگانه است در بيماران مبتلا به سرطان خون كاهش مي‌يابد و در نتيجه اين امر سيستم ايمني بدن آنها را تضعيف مي‌كند. اين بيماران ناچار هستند كه در طول درمان از مكمل‌هاي تقويت كننده سيستم ايمني بدن استفاده كنند. از ديگر مشكلاتي كه در اين فصل گريبانگير بيماران سرطاني مي‌شود، عفونتهاي ويروسي و مشكلات دستگاه تنفسي است كه گاهي بسيار آزار دهنده مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.21258s, 18q