عکس/ این زورگیران را شناسایی کنید

۱۳۹۴/۰۴/۱۳ - ۱۲:۳۵ - کد خبر: 153840

سلامت نیوز:دو زورگیر ۱۶ و ۳۳ ساله که طعمه‌های خود را از میان نوجوانان و افراد کم سن و سال در شمال پایتخت انتخاب می‌کردند، در عملیات پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،۱۳ اردیبهشت امسال دو نوجوان با مراجعه به کلانتری ۱۶۳ ولنجک، به مأموران اعلام کردند که توسط سرنشنیان یک دستگاه خودرو پراید مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همـراه قرار گرفته‌اند.


با تشکیل پرونـده مقدماتی با موضوع سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه زورگیری، پرونده به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


دو نوجوان مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان کردند: به صورت پیاده در حال گذر از پیاده رو بودیم که ناگهان نوجوانی حدوداً ۱۶ – ۱۵ ساله به بهانه «چشم تو چشم شدن» به ما نزدیک و با ما درگیر شد؛ ناگهان این نوجوان چاقویی را از زیر لباسش بیرون آورد و با تهدید چاقو اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراه هر دو نفر ما کرد و پس از آن به سرعت سوار یک دستگاه خودرو پراید ۱۴۱ شد.


یکی از مالباختگان با عنوان این مطلب که توسط سارق مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفته، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانی که سارق سوار خودرو پراید ۱۴۱ شد، من هم به تعقیب او پرداخته و خودم را به ماشین رساندم تا مانع از سرقت گوشی‌های تلفن همراهم شوم؛ حتی توانستم دستگیره در ماشین را هم بگیرم که ناگهان راننده که سن بیشتری از سارق داشت، به وی گفت: «با چاقو بزن» که سارق نیز با چاقو ضربه‌ای به سمت من پرتاب کرد؛ من هم از ترس اصابت ضربات بعدی چاقو مجبور شدم دستگیره ماشین را رها کنم.


در روز بیست و هفتم همان ماه، مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک در حین گشت زنی در خیابان دانشگاه شهید بهشتی به سرنشین یک دستگاه خودرو پراید ۱۴۱ نوک مدادی مشکوک شده و پس از متوقف کردن خودرو و بازرسی داخل آن موفق به کشف انواع لوازم داخل خودرو شدند.


با دستگیری راننده پراید به نام «فرهاد . ن» (۳۳ ساله) وی با پرونده اولیه با موضوع «سرقت داخل خودرو» در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و به صراحت به ده‌ها فقره سرقت داخل خودرو و نگهداری اموال مسروقه در مخفیگاهش واقع در منطقه سرآسیاب اعتراف کرد.
در بازرسی از مخفیگاه فرهاد مقادیر زیادی اموال مسروقه از جمله سیستم پخش خودرو و ... کشف شد؛ در میان اموال کشف شده و اعتراف صریح فرهاد به مسروقه بودن همه آنها، تعدادی گوشی تلفن همراه نیز کشف شد که فرهاد به مسروقه بودن آنها نیز اعتراف، اما عنوان کرد که گوشی‌ها را نیز به شیوه داخل خودرو سرقت کرده است.


پس از انتقال گوشی‌های تلفن همراه مسروقه به پایگاه یکم، صاحبان گوشی‌ها شناسایی شدند و برای تحویل اموال خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شدند اما آنها در اظهارات خود عنوان کردند که به شیوه زورگیری توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید ۱۴۱ مورد سرقت قرار گرفتند.
فرهاد که پس از شناسایی تعدادی از شکات پرونده زورگیری چاره‌ای جز اعتراف نداشت، به صراحت به ده‌ها فقره زورگیری به همراه یکی از بچه محل‌های خود به نام محمدحسین . ق (۱۶ ساله) اعتراف کرد.
با شناسایی مخفیگاه محمدحسین در منطقه سرآسیاب، این متهم نیز در روز نهم خرداد ماه دستگیر و پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی، به صراحت به ده‌ها فقره زورگیری اعتراف و عنوان داشت: در تمامی سرقت‌ها، فرهاد راننده بود و من به صورت پیاده اقدام به زورگیری گوشی‌های تلفن همراه از هم سن و سال‌های خودم می‌کردم.


محمدحسین در ادامه اعترافاتش، در خصوص نحوه زورگیری گوشی‌های تلفن همراه به کارآگاهان گفت: ابتدا به بهانه‌های مختلف با افراد درگیر می‌شدم؛ مثلاً یک بار در شهرک اکباتان در حال چیدن گل بودم که نوجوانی به این موضوع اعتراض کرد و همین موضوع بهانه درگیری من با او و سرقت گوشی تلفن همراه او شد اما بیشتر اوقات به بهانه «چشم تو چشم شدن» با افراد درگیر می‌شدم.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به عمده مناطق سرقت توسط متهمان به خبرنگار مهر گفت: بنا بر اعترافات صریح به دست آمده از متهمان پرونده، عمده سرقت‌های انجام شده توسط این دو نفر در مناطق ولنجک، خیابان آزادی، شهرک اکباتان و شهرک آپادانا صورت گرفته است.


وی با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهمان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره زورگیری و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است. لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر (مسیر شرق به غرب) - ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.21803s, 19q