تسويه‌حساب بيمه‌ها با بيمارستان‌هاي دولتي در مدت3 ماه

۱۳۸۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۴ - کد خبر: 15456
تسويه‌حساب بيمه‌ها با بيمارستان‌هاي دولتي در مدت3 ماه
.

رئيس‌كل سازمان نظام پزشكي ايران كه همزمان رياست كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي را عهده‌دار است، روز گذشته در نشست خبري پايان سال به تشريح مصوبات كميسيون تلفيق مجلس در حوزه سلامت پرداخت و افزود: بدهي بيمه‌ها به بيمارستان‌ها باعث ورشكستگي آنها شده است.

وي با اشاره به مصوب‌شدن پرداخت 60 درصد از بدهي بيمه‌ها به بيمارستان‌هاي دولتي در مدت 2هفته و تسويه‌حساب كامل بيمه‌ها با بيمارستان‌ها در مدت 3ماه تصريح كرد: اين مصوبه از اول فروردين 88 قابليت اجرايي‌شدن دارد.

عضو كميسيون تلفيق مجلس با عنوان كردن اين مطلب كه اعتبارات حوزه سلامت پاسخگوي نيازها نيست، عنوان كرد: براي اينكه سرانه درمان به سمت واقعي‌شدن حركت كند مصوب شد كه اين سرانه از سال88 به‌صورت پلكاني افزايش يابد و ديگر نياز به تعيين سرانه در شوراي‌عالي بيمه نيست.

صدر در توضيح اين مصوبه به مهرگفت: بر اين اساس هر سال درصدي از حداقل حقوق و دستمزد كاركنان و بازنشستگان كشوري و لشكري براي اين موضوع اختصاص مي‌يابد.
وي ادامه داد: اجراي اين قانون باعث مي‌شود سهم اقشار كم‌درآمد جامعه از پرداخت هزينه‌هاي درماني كاهش يابد و در نتيجه آن به سمت اجراي عدالت در سلامت حركت كنيم.

رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس اضافه كرد: بر همين اساس و با توجه به منابعي كه تاكنون براي افزايش سرانه درمان ديده شده است اين سرانه در سال 88 به حدود 10هزار تومان مي‌رسد.

صدر بيان داشت: 400 ميليارد تومان از اين منابع از محل كسر درصدي از حقوق كاركنان و شاغلين دولتي و 800 ميليارد تومان از محل واگذاري سهام شركت‌هاي دولتي ديده شده كه در مجموع شاهد افزايش 1200 ميليارد توماني اعتبارات سازمان بيمه خدمات درماني براي حمايت از اين سازمان هستيم.

وي همچنين در ارتباط با وضعيت بيمه‌شدگان تامين اجتماعي نيز اظهار داشت: براي بيمه‌شدگان تامين اجتماعي هم پرداخت ديون دولت به اين سازمان و 2500 ميليارد تومان تامين اعتبار براي اصلاح حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي در بودجه88 ديده شده است كه باعث افزايش حمايت بيمه‌اي از اين افراد مي‌شود.

رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس به اداره بيمارستان‌ها از طريق هيأت امنا در سال88 اشاره و ابراز داشت: در بودجه88 علاوه بر 8بيمارستان در تهران، قرار شده در هر يك از استان‌ها نيز حداقل يك بيمارستان به‌صورت هيأت امنايي اداره شود.

صدر همچنين از تفويض اختيارات هيأت امناي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي به هيأت امناي بيمارستان‌ها خبر داد و خاطر نشان كرد: بر همين اساس هيأت امناي بيمارستان‌ها مي‌توانند با تعرفه‌هاي دولتي واقعي، بيمارستان‌هاي دولتي را اداره كنند.

وي در بخش ديگري از نشست خبري خود با خبرنگاران به موضوع تخلفات در آزمون دستياري اشاره كرد و افزود: موضع كميسيون بهداشت و درمان مجلس در اين ارتباط احقاق حق افرادي است كه حقوق‌شان تضييع ‌شده باشد و در اين ارتباط اگر لازم باشد نتايج آزمون نيز تغيير خواهد كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.1663s, 20q