الودگي هوا باعث تولد نوزادان كم‌وزن مي‌شود

۱۳۸۸/۰۲/۰۵ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 15866
الودگي هوا باعث تولد نوزادان كم‌وزن مي‌شود
اين محققان دريافتند هر چه بيشتر مادران در ابتدا و انتهاي بارداري در معرض آلودگي قرار بگيرند احتمال اينکه نوزاد رشد مناسبي نداشته باشد ، بيشتر است.

اين مطالعه که نتايجش در مجله اپيدميولوژي منتشر شد، بر روي 336 هزار کودک در نيوجرسي که از سال 1999 تا 2004 به دنيا آمدند به انجام رسيد. البته متخصصان اظهار داشتند که جزئيات بيشتري براي نتيجه گيري نهايي نياز است.

در اين پژوهش از اسناد موجود در بيمارستان و شناسنامه نوزادان استفاده شد و مواردي مانند آموزش ، روابط زناشويي ، چگونگي زندگي و اينکه آيا مادران سيگاري بودند يا نه مورد ارزيابي قرار گرفته است همچنين اين گروه مقدار آلودگي هوا را نيز به طور مرتب با اين موارد کنترل مي کردند.

براساس اين يافته ها مشخص شد مادراني که جوان تر ، با تحصيلات پائين تر ، سيگاري و فقيرتر هستند احتمال اينکه داراي نوزادني با وزن کم باشند ، بيشتر است.

اما به هر حال با اين موارد يافت شده ارتباط افزايش آلودگي هوا با رشد مناسب نوزادان مرتبط بود براين اساس مهمترين عامل آلودگي که اثر بيشتري بر نوزادان داشت ، ذرات ريز معلق و دي اکسيد نيتروژن گزارش شده است که اين ذرات ريز به درون ريه نفوذ کرده و موجب بيماري هاي قلبي و دستگاه تنفسي و در نتيجه مرگ مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.82299s, 18q