فوق تخصص صرع گفت‌:

به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرید

۱۳۹۴/۰۷/۱۸ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 164063

سلامت نیوز:صرع «غایب»؛ نوعی صرع است که در دانش آموزان دیده می‌شود و علت نامگذاری آن، غیبت فرد از محیط پیرامونی با کاهش آگاهی است. توصیه می‌شود اولیای مدرسه و والدین به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،پرویز بهرامی در پاسخ به سوال شهروندی درباره علل بی‌توجهی و مات ماندن برخی دانش‌آموزان سر کلاس، اظهار داشت: اولیای مدرسه و والدین باید به این نکته توجه کنند که گاهی خیره شدن و مات ماندن در کودکان علامت ابتلاء به صرع است.
وی ادامه داد: این نوع صرع به نام «غایب» نامگذاری شده است و علت آن غیبت فرد از محیط پیرامونی با کاهش آگاهی برای چند لحظه است.


* به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرید
این نورولوژیست گفت: صرع غایب که در دانش‌آموزان دیده می‌شود با شرح حال، سابقه فامیلی و بررسی نوار مغز قابل تشخیص است. توصیه می‌شود اولیای مدرسه و والدین به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرند.
بهرامی افزود: نوع دیگری از صرع که با مات‌زدگی و خیره شدن همراه است، علایمی از حرکات چشم‌،‌ دهان، دست، پا یا احساس خاصی سر دل دارد.


* گاهی خیره‌شدن به دلیل مشکلات روانی یا اقتصادی است
وی خاطر نشان کرد: گاهی خیره شدن و مات زدگی نیز به علت مشکلات روانی و مسایل اقتصادی و خانوادگی است تشخیص افتراقی صرع از مسائل اجتماعی و اقتصادی با شرح حال، معاینه بالینی و نوار مغزی امکان‌پذیر است.
صرع اختلال در فعالیت سلو‌ل‌های مغزی است که می‌تواند با یا بدون علائم بالینی باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.90328s, 19q