راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بيماران اوتيسم

۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 172411

سلامت نیوز: معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا از راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بيماران اوتيسم خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، سردار سرتيپ دولتخواه گفت: اين سامانه امسال و نخستين بار در معاونت فناوری اطلاعات ناجا در کشور ايجاد شده است و پليس به بيماران مبتلا به اوتيسم و خانواده‌های آنها، خدماتی را ارائه می‌دهد.


وي افزود: ارائه خدمات با استفاده از کدی که همراه بيماران است، انجام می‌شود از آنجا که احتمال گم شدن اينگونه بيماران به علت شرايط خاصي که دارند، زياد است به همين منظور پليس می‌تواند با استفاده از اين کد و با مراجعه به بانک اطلاعاتی به مشخصات اينگونه افراد دسترسی پيدا کند و به خانواده آنها اطلاع بدهد.


اين مقام ارشد انتظامي از خانواده‌ها خواست تا با مراجعه به بهزيستی و ارائه اطلاعات بيماران "اوتيسمی" در تکميل اطلاعات اين بانک و سامانه، همکاری لازم را با پليس، بهزيستی و از همه مهمتر خود شان داشته باشند.


معـاون فناوری اطلاعات و ارتبـاطات ناجا از اعلام آمادگی معاونت فاوا ناجا با استفاده از ظرفيت‌های اين رده، براي تسهيل و کمک در مأموريت‌های پليس هاي تخصصي خبر داد و گفت: اميدواريم که پليس‌های تخصصی نيز همکاری خوبی با اين معاونت داشته باشند.


سردار دولتخواه در مورد برنامه‌های آينده اين معاونت گفت: از مهمترين اهداف ما در آينده، قرار دادن اطلاعات مبتنی بر فيبر نوری، ارائه خدمات اينترنتی به مردم، استفاده حداکثری از بانک‌های اطلاعاتی، تعريف پروژه داده کابين‌ها و استفاده از اطلاعات خام در تسهيل اجرای ماموريت پليس و ارائه خدمات به مردم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.46726s, 20q