مزمان با اجرای طرح مدرسه آماده

۱۰۰۰ مدرسه تهران ایمن‌سازی می‌شوند

۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۵ - کد خبر: 172681

سلامت نیوز:با اجرای طرح مدرسه آماده با همکاری شهرداری تهران، هلال‌احمر و آموزش و پرورش ۱۰۰۰ مدرسه شهر تهران ایمن‌سازی شده و فرهنگیان و دانش‌آموزان آنها برای مقابله با حوادث آموزش می‌بینند.

به گزارش سلامت نیوز بقه نقل از فارس، صبح امروز با حضور سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال‌احمر، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، اسماعیل نجار رئیس مدیریت بحران کشور و جمعی از معاونان وزارت آموزش و پرورش از طرح مدرسه آماده رونمایی شد.


در جریان این طرح هزار مدرسه شهر تهران مقاوم‌سازی شده و فرهنگیان و دانش‌آموزان مشغول در آنها تحت آموزش‌های مقابله با حوادث قرار می‌گیرند.


در جریان این مراسم احمد صادقی رئیس سازمان مدیریت بحران تهران گفت: با اجرای طرح مدرسه آماده و انعقاد تفاهم‌نامه میان هلال‌احمر با شهرداری تهران فاز قبل، حین و بعد از بحران اجرایی می‌شود.


وی ادامه داد: قصد داریم مردم را مطالبه‌گر کنیم تا برای مقابله با بحران آماده شوند.


رئیس سازمان مدیریت بحران تهران خاطر نشان کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی را باید از سنین پایین شروع کنیم و به همین علت به سراغ مدارس رفته‌ایم هدف ما آمادگی قبل و بعد از حوادث است.


صادقی تأکید کرد: با اجرای صحیح طرح مدارس آماده این مدارس از یک نقطه قرمز در هنگام بحران‌ها به نقطه سبز تبدیل می‌شوند.


به گفته وی، در 10 سال گذشته حوادث طبیعی جان 700 هزار نفر را در دنیا گرفته و به یک میلیون و 400 هزار نفر نیز صدمه زده است.


وی در این زمینه گفت: هر یک نفر که صدمه می‌بیند 750 نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در این میان سهم ایران نیز از این آمار قابل توجه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65776s, 20q