لک حاملگي از شايع‌ترين علل ايجاد لک صورت است

۱۳۸۸/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۶ - کد خبر: 17450
لک حاملگي از شايع‌ترين علل ايجاد لک صورت است
دکتر محمد علي نيلفروش زاده متخصص پوست در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب افزود: اين لک که اغلب قهوه‌اي رنگ و اکتسابي است در زنان باردار بروز مي‌کند و علت اصلي آن مشخص نيست. ولي در بيشتر موارد ارتباط واضحي با فعاليت هورموني فرد دارد؛ چرا که بيشتر در بارداري و با مصرف قرص‌هاي جلوگيري از بارداري مشاهده مي‌شود.

وي در ادامه ضمن اشاره به اينکه اين لک‌ها مي‌تواند در زنان مجرد و حتي به ندرت در مردان نيز ديده شود؛ افزود: اين لک‌ها که بيشتر در گونه‌ها، پيشاني و چانه ديده مي‌شوند و در افراد سبزه مشخص‌ترند در اثر عوامل ديگري از جمله استفاده از داروهاي حساس کننده به نور آفتاب و اختلال فعاليت تيروئيد يا تخمدان نيز رخ مي‌دهند.

وي تصريح کرد: تيرگي يا لک پوست معمولا پس از زايمان ناپديد مي‌شود اما ممکن است براي ماه‌ها يا سال‌ها باقي بمانند و يا بدون علت مشخص يا به صورت ارثي ديده شود.

دکتر نيلفروش زاده در پايان تاكيد كرد: نقش ليزر در درمان ملاسما به اثبات نرسيده و جهت سرعت بخشيدن به روند بهبودي، لايه برداري خفيف با کمک پلينگ‌هاي شيميايي سطحي انجام مي‌شود که با آن فعاليت رنگدانه سازي با کمک ترکيبات بي رنگ کننده کاهش يافته و ترميم پوست سريع‌تر مي‌شود که اين روش مطمئن‌تر و موثرتر است البته جلوگيري از تماس با نور آفتاب بهترين عامل در درمان ملاسما است و اين مهم با استفاده از کرم‌هاي ضد آفتاب امکان پذير است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.76488s, 20q