یک محقق طب اسلامی مطرح کرد:

راه‌های افزایش حافظه از دیدگاه طب اسلامی

۱۳۹۴/۱۲/۰۲ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 176313

سلامت نیوز:یک محقق طب اسلامی راه‌های رفع فراموشی و افزایش حافظه را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم, آیت الله تبریزیان درباره ضعف حافظه اظهار داشت: ضعف حافظه، بلای امروزی است و علتش از نظر طبائع چهارگانه، غلبه بلغم است.

به گفته وی خوردن عسل، حافظه را زیاد و بلغم را کم می‌کند, هر چیزی که بلغم را کم می‌کند، حافظه را زیاد می‌کند. کنجد حافظه را کم و ضعیف می‌کند,خوردن کنجد باعث ضعف حافظه می شود.(قابل توجه کسانی زیاد نان کنجدی و ارده مصرف می‌کنند.)

زیاده روی در مصرف سبزی و تخم گشنیز نیز ضعف حافظه می‌آورد

این محقق طب اسلامی ادامه داد: سیب کال و نارس نیز حافظه را کاهش می‌دهد, این روزها, سیب را کال می‌چینند و در جعبه می‌گذارند تا زرد شود البته زیاده روی در مصرف سبزی و تخم گشنیز نیز ضعف حافظه می‌آورد.

جویدن کُندر حافظه را افزایش می‌دهد

تبریزیان بیان داشت: درمان ساده کاهش حافظه جویدن کُندر است چرا که جویدن کندر موجب دفع بلغم از بدن می‌شود.درمان دیگری برای افزایش حافظه وجود دارد به این ترتیب که کُندر و میخک را آسیاب کنند و یک قاشق چایخوری بخورند.داروی قوی‌تر، داروی ابن مسعود است که مخلوطی از کُندر و میخک و شکر است.

وی اضافه کرد: سه چیز، فراموشى را از بین مى‌‏برد و حافظه را زیاد مى‏‌کند, خواندن قرآن، مسواک زدن و روزه گرفتن البته لازم به ذکر است تقویت حافظه بر روی تمرکز تاثیر دارد ولی بیشتر باید با تمرین، تمرکز را تقویت کرد.

این محقق طب اسلامی خاطرنشان کرد: کم خوابی و نداشتن خواب مناسب و کافی بر کاهش و ضعف حافظه تاثیر می‌گذارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.44767s, 21q